b_Newsالان وقت انتقاد کردن از تیم‌ملی فوتبال نیست

منصور برزگر: عادل فردوسی‌پور دعا می‌کرد زودتر بازی تمام شود!

تاریخ: 1397/03/27
زمان: 12: 57
نوع: گفتگو
منصور برزگر سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد که همیشه از منتقدان توجه به فوتبال بود، در روزهای جام جهانی می گوید وقت حمایت است نه انتقاد.

حامد جیرودی/ تیم ملی فوتبال کشورمان در حالی در اولین بازی خود در رقابت های جام جهانی 2018 روسیه به پیروزی رسید و باعث خوشحالی بسیاری از ایرانیان در سراسر جهان شد که فوتبال در ایران منتقدان سرشناسی هم دارد و آنها معتقدند که به اندازه ای که باید به دیگر رشته های ورزشی رسیدگی نمی شود و بیشتر فوتبال است که در مرکز توجه قرار دارد. یکی از این چهره ها منصور برزگر سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد و عضو شورای فنی این رشته است که همیشه نقدهای تندی نسبت به فوتبال دارد و همیشه به تبعیضی که بین این رشته و رشته های دیگر می شود، اعتراض دارد. اما پیروزی مهم تیم ملی فوتبال برابر مراکش باعث شد تا به سراغ برزگر برویم و درباره برد تاریخی و مهم تیم‌ملی با وی صحبت کنیم. برزگر در گفت‌وگویی که با «گل» داشت، این موضوع را یادآوری کرد که حالا که تیم ملی در میدان مهمی مثل جام جهانی قرار دارد، انتقاد کردن چندان جایز نیست.

 

استاد برزگر، بازی تیم ملی فوتبال در جام‌جهانی را دیدید؟

)می‌خندد) بله، خودشان به خودشان گل زدند و باعث شدند تا شرمنده نشویم!

 

شرمنده نشویم!

بله دیگر! خود آقای عادل فردوسی پور هم دعا می‌کرد زودتر بازی تمام شود. آن قدر که توپ روی دروازه ما می آمد و نزدیک بود که گل بخوریم.

 

ولی در نهایت تیم ملی برد. حالا از برد ایران خوشحال شدید یا خیر؟

بله خوشحال شدم. حالا با معجزه بود یا به هر شکل دیگر ما برنده شدیم و بیشتر از این جهت خوشحال شدم که مردم ایران با این پیروزی، یک شب شاد را پشت سر گذاشتند و خوشحال بودند.

 

حالا با توجه به این که حریفان بعدی مان اسپانیا و پرتغال هستند، امیدوار هستید که تیم ملی به دور بعد جام جهانی صعود کند؟

امیدوارم که صعود کند اما اگر با ان‌شاءا... و ماشاءا... حل می شد که وضع مان بهتر از این بود!

 

شما خودتان اصلا فوتبال را دوست دارید یا فقط طرفدار کشتی هستید؟

نه من خیلی فوتبال را دوست دارم. فوتبال خیلی هم خوب است.

 

طرفدار تیم خاصی هم هستید؟

طرفدار که (مکث می‌کند) فقط طرفدار تیم‌ملی هستم.

 

شما یکی از منتقدان جدی فوتبال در سال‌های اخیر بوده‌اید. فکر می‌کنید الان هم رسیدگی به تیم ملی فوتبال غلط بوده و یا باید به رشته های دیگر مانند کشتی رسیدگی شود؟

رسیدگی که باید بشود اما حالا که تیم ملی در میدان مهمی مثل جام جهانی قرار دارد، انتقاد کردن چندان جایز نیست و نباید درباره این مسايل صحبت کرد و بیشتر باید به بچه ها روحیه داد.

 

درباره شرایط تیم ملی کشتی چه نظری دارید؟

راستش را بخواهید من یک ماه و نیم نبوده‌ام و تازه پریشب آمده‌ام و اگر بخواهم حرفی بزنم، دروغ گفته‌ام!

 

فکر می‌کنید برای موفقیت تیم ملی کشتی در بازی های آسیایی چقدر باید رسیدگی شود؟

اگر مدال می خواهند و برای شان ارزش دارد که باید برسند. اگر هم نمی خواهند که هیچ!

 

به نظرتان کدام‌یک از کشتی گیران شانس مدال آوری در بازی های آسیایی را دارند. مثل حسن یزدانی و بقیه؟

حسن یزدانی که همیشه شانس مدال است و جز کسب مدال طلا انتظار دیگری از او نمی‌رود. بقیه بچه های ما هم خوب هستند و امیدوارم که در بازی های آسیایی به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

 

درباره کشتی گیران قدیمی مانند کمیل قاسمی، حسن رحیمی و رضا یزدانی چه برنامه‌ای دارید. فکر می‌کنید آنها با توجه به این که در انتخابی نبوده اند، می توانند دوباره به تیم ملی برگردند؟

من به تنهایی نمی توانم در این باره اظهار نظر کنم. شورای فنی باید در آینده تشکیل جلسه بدهد و درباره نفرات تصمیم گیری کند که کدام‌شان می توانند در تیم ملی باشند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.