b_Newsهزینه شخصی دونده المپیکی برای سنجش رکورد

رضا قاسمی: روزی 600 هزار تومان هزینه حرفه ای بودن داریم !

تاریخ: 1395/11/25
زمان: 11: 14
نوع: گفتگو
رضا قاسمی دونده المپیکی ایران قرار است به همراه مهدی رحیمی روز جمعه در کاپ استانبول شرکت کنند. آنها با هزینه شخصی راهی این مسابقه می شوند.

نگار رشیدی

دوومیدانی بعد از موج حاشیه ای که پشت سر گذاشت، چند روزی است بی سر و صدا پیش می رود. در این سکوت اما معترضان هنوز ساز خود را می زنند و خبری از تفاهم فدراسیون و ملی پوشان نشده است. در سوی دیگر هم دیگر دوومیدانی کاران برنامه های خود را پیش می برند و چشم شان را از مدال قهرمانی آسیا برنداشته اند.

در همین راستا رضا قاسمی و مهدی رحیمی می خواهند به ترکیه بروند تا در کاپ استانبول بدوند. رقابتی که با هزینه شخصی شرکت می کنند تا به عنوان تنها آسیایی های حاضر در مسابقات رکوردشان را بسنجند. قاسمی در گفت و گو با «گل» ضمن صحبت در خصوص این مسابقات از بدتر شدن وضعیت پیست اصفهان خبر داد.

جمعه در ترکیه مسابقه دارید. کمی از این رقابت ها بگویید.

این مسابقات یک کاپ بین المللی است که با حضور اروپایی ها برگزار می شود. ما تنها آسیایی ها هستیم که در این کاپ شرکت می کنیم. الان که در اصفهان تمرین می کنیم و روز چهارشنبه به استانبول می رویم. مسابقه هم جمعه برگزار می شود و یک روزه است. رقابت ما در 60 متر داخل سالن است.

چرا با هزینه شخصی می روید؟

این مسابقه در برنامه فدراسیون نبود و به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که خودمان در این مسابقه شرکت کنیم. البته مسابقه برای شرکت کردن زیاد است که می توانستیم درخواست حضور در آنها را بدهیم. هدف مان هم این است که در این چلنج رکوردمان را بسنجیم.  

وضعیت پیست اصفهان بهتر شد؟

نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم شده. الان دیگر دود ماشین آلات هم به آلودگی قبلی اضافه شده و اصلا وضعیت خوبی ندارد.

با مسوولان اصفهان صحبت نکردید؟

با شورای شهر صحبت کردیم اما آنها اصلا ما را نمی شناسند! نمی دانستند که ما چه کسانی هستیم و اصلا خبر نداشتند که پیست کجای شهر است!

با این حساب می خواهید چه کار کنید؟

بعد از مسابقات ترکیه قرار است من، علی خدیور و میلاد سیار به همراه مربیان مان به کیش برویم و تمرینات مان را آنجا دنبال کنیم. درست است اردوها با تاخیر برگزار می شود اما باز همین که برگزار می شود خوب است.

الان با هزینه شخصی تمرین می کنید؟

بله وقتی خارج از اردو هستیم از جیب خرج می کنیم. هرچند حقوقی هم که در اردو می گیریم کفاف نمی دهد. اگر تنها رقبای مان در آسیا را در نظر بگیریم و تمرین حرفه ای ملاک باشد باید روزی 600 هزار تومان هزینه کنیم. رقیبان ما همه در بهترین کمپ های اروپا تمرین می کنند. تغذیه هم خیلی مهم است و البته خرج دارد. برای تهیه یک مکمل و پروتئین باید حداقل 300 هزار تومان هزینه کرد.

شما در دوره گذشته قهرمانی آسیا یکی از دو مدال آور بودید اما الان از شانس های دوم مدال آوری هستید. از اینکه در گروه B فدراسیون هستید ناراضی نیستید؟

من در این باره صحبت کردم اما بعید می دانم که تغییری رخ بدهد. من اردوی خارجی نمی خواهم اما انتظارم این است که حداقل یک هزارم هزینه اردوی خارجی را به اردوهای داخلی اختصاص دهند. اما من اگر بخواهم مدال بگیرم باید حواسم به خودم باشد و چه حمایت کنند چه نکنند برای این هدف تلاش می کنم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.