b_Newsاستارت روند صعودی تیم زده شد

مدیر فنی تیم سابر دختران: نگذاریم یک مدال در تهران جا بماند!

تاریخ: 1397/03/30
زمان: 14: 10
نوع: گفتگو
رضا پیکرآرا مدیر فنی تیم ملی سابر دختران معتقد است که باید برای بازی های آسیایی به سابریست های ایران فرصت حضور داده شود.

هدیه خطیبی/ رضا پیکرآرا مدیر فنی تیم ملی سابر دختران که در قهرمانی آسیای بانکوک حسابی خوش درخشیدند و این روزها چشم انتظار دریافت سهمیه بازی‌های آسیایی جاکارتا هستند، می‌گوید:«در دو سال گذشته، اردوها و اعزام‌های خوبی داشتیم. مسابقات جهانی فرانسه و یونان و البته اردوی خوبی در مسکو سال ۹۵ پشت سر گذاشتیم. نتیجه آنها این شد که در مسابقات قهرمانی آسیای هنگ‌کنگ تمام بازیکنان بالا آمدند، درصورتی که سال قبل از آن فقط یک شمشیرباز صعود کرده بود. دو نفر هم تا ۳۲ نفر برتر بالا آمدند. به نظر من استارت روند صعودی تیم از اینجا زده شد. البته در یونان هم تیم ما تا مرحله یک‌شانزدهم نهایی برای اولین بار در تاریخ بالا آمده بود، در اینجا کیمیا باقرزاده حریف ایتالیایی مدعی و فائزه رفیعی شمشیرباز فرانسوی که جزو نفرات برتر دنیاست را شکست دادند. سپس در سال ۹۶ نتیجه قابل توجهی گرفتیم و در مسابقات جهانی فرانسه تمام اعضای تیم از دور اول بالا آمدند. حتی در مراحل بعدی وقتی نتیجه را واگذار کردند٬ آنقدر به خود باوری رسیده بودند که می‌گفتند می‌توانستیم باز هم ببریم.»

وی افزود:«سال ۹۷ را با سه اردوی بدنسازی و تکنیکی آغاز کردیم و برای همین مسابقات یعنی قهرمانی آسیای تایلند آماده شدیم که فکر می‌کنم بی‌نظیرترین نتیجه تاریخ بانوان شمشیربازی بعد از انقلاب را گرفتیم. پریماه برزگر با پنج برد و فقط یک باخت مستقیم به جدول ۳۲ نفره رفت. نجمه سازنچیان و فائزه رفیعی هم با سه برد و کیمیا باقرزاده با دو برد همگی به جدول ۶۴ نفر صعود کردند و در این مرحله تمامی آنها با فاصله و امتیاز خوب بردند. در جدول ۳۲ تا کیمیا باقرزاده با فاصله کمی از نفر دوم رنکینگ جهان که شمشیرباز ژاپنی بود، شکست خورد. ضمن اینکه بدشانسی ما این شد که پریماه برزگر و نجمه سازنچیان در جدول ۳۲ نفره به یکدیگر خوردند که اگر این طور نمی شد، هر دو وارد مرحله یک شانزدهم نهایی می شدند. این بازی را در نهایت سازنچیان برد و او در یک شانزدهم هم به برتری رسید. آمدن او تا یک شانزدهم هم نتیجه فوق‌العاده ای بود. آمدن او به جمع هشت نفر برتر مسابقات واقعا برای ما قابل توجه محسوب می شد که با توجه به محدودیت شرکت نمایندگان کشورها در بازی‌های آسیایی، این نتیجه خودش در بازی‌های آسیایی مدال بود٬ چون در جمع هشت نفر٬ چهار ورزشکار کره‌ای حضور داشتند.»

پیکر آرا در ادامه تاکید کرد:«به نظر من در بین رشته‌های اعزامی به جاکارتا که می‌دانم بعضی از آنها فقط برای کسب تجربه به این مسابقات می‌روند، ما عملا یک مدال را در تهران جا گذاشتیم. ورزش گارانتی ندارد و حتی قهرمان دنیا هم باشی باید احتمال همه چیز را بدهی اما ما شانس خیلی زیادی برای کسب مدال داریم. من حتی به شما قول می‌دهم در تیمی هم بتوانیم خیلی خوب بازی کنیم چراکه در گذشته در بین ۱۶ تیم هم نبودیم اما حالا با رنکینگ هشتم آسیا باید با رنکینگ نهم که سنگاپور است، در تیمی آسیا بازی کنیم. امیدوارم وقتی تیم دختران سابر به تهران برمی‌گردد، با بازبینی  نتایج آنها، بتوانیم سهمیه بازی‌های آسیایی را برای روی سکو رفتن بگیریم.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.