b_Newsاسپانیا حریف سختی است٬ اما مراکش هم سخت بود

سارا خادم‌الشریعه: سفرم به جام جهانی بهترین مسافرتی بود که داشتم

b_News امیدوارم تلاش مسوولان برای ورود خانم‌ها به ورزشگاه‌ها به مانعی نخورد
تاریخ: 1397/03/30
زمان: 14: 13
نوع: گفتگو
ساراسادات خادم الشریعه یکی از چهره های سرشناسی که برای حمایت از تیم ملی راهی روسیه شده تا نخستین تجربه حضور در استادیوم را هم به دست بیاورد.

نگار رشیدی/ جام جهانی فوتبال روسیه در حال حاضر پیشتاز تمام مسابقاتی است که این روزها دارد برگزار می‌شود. بزرگ‌ترین آوردگاه فوتبالی جهان جایی است که تیم ملی کشورمان هم در آن حضور دارد و توانست از نخستین بازی‌اش در مرحله گروهی سربلند بیرون بیاید. به همین مناسبت ایرانی‌های بسیاری برای حمایت از تیم ملی کشورمان راهی سرزمین تزارها شدند تا شاگردان کی‌روش بدون تشویق نمانند و مثل همیشه حمایت هواداران را پشت خود ببینند. در میان ایرانی‌های حاضر در روسیه چهره‌های آشنا و سرشناس زیادی حضور دارند که یکی از آنها ساراسادات خادم‌الشریعه است. شطرنج‌باز کشورمان که خودش حسابی فوتبالی است و همیشه جزو حامیان ورود بانوان به ورزشگاه‌ها بود٬ نخستین تجربه حضورش در استایوم و تشویق تیم ملی کشورش را توانست در روسیه به دست بیاورد. این تجربه آنقدر برای سارا شیرین است که حالا بیشتر از همیشه خواهان رفتن به استادیوم‌ها در ایران است. او در گفت و گویی که با «گل» از حال و هوای جام جهانی و برد تیم ملی صحبت کرد. سارا البته به درخشش دوباره شاگردان کی‌روش در مصاف امشب‌شان مقابل اسپانیا هم خوش‌بین بود.

 

بالاخره توانستی به استادیوم بروی و با خیال راحت مسابقه تیم ملی را ببینی.

بله بازی با مراکش نخستین بازی که در استادیوم می‌دیدم و خیلی خوب بود که اولین تجربه‌ام تماشای یک بازی ملی آن هم در جام جهانی بود. مطمئن هستم لحظه ورود به ورزشگاه هیچ وقت یادم نمی‌رود. 62 هزار هوادار در ورزشگاه حضور داشتند و شاید تا یک ربع اصلا نمی‌توانستم حتی بازی را نگاه کنم. جو استادیوم خیلی برایم جدید بود و واقعا این تجربه را دوست داشتم.

 

نظرت درباره بازی ایران و مراکش چیست؟

به نظرم ایران خیلی خوب توانست دفاع کند چون مراکش تیم بسیار خوبی است. لحظه‌ای که توپ گل شد آنقدر هیجان هواداران بالا بود که به جرات می‌توانم بگویم یکی از بهترین تجربه‌هایی بود که تا الان داشتم.

 

یکی از اولین استوری‌هایی که گذاشته بودی٬ درباره آرزویت برای ورود بانوان ایران به استادیوم‌ها بود. الان که خودت این حضور را تجربه کردی٬ چقدر بیشتر خواهان این موضوع هستی؟

واقعا خیلی بیشتر خواهان این موضوع هستم. تا الان با جو استادیوم آشنا نبودم و نمی‌دانستم چطور است. گاهی فکر می‌کردم شاید واقعا یک چیز خاصی هست که نمی‌گذارند خانم‌ها به ورزشگاه‌ها وارد شوند ولی الان فکر می‌کنم واقعا هیچ مشکلی نداشت که همه کنار هم بنشینند و فوتبال تماشا کنند. تازه‌ آن هم در استادیوم به این بزرگی که 62 هزار نفر تماشاگر بود. محیط واقعا خوبی بود٬ نه حرفی زده می‌شد نه اتفاقی می‌افتاد. همه در کمال آرامش و با هیجانی که درباره مسابقه داشتند٬ بازی را نگاه می‌کردند. تا جایی که می‌دانم مسوولان هم دارند تلاش می‌کنند که این اتفاق بیفتد و امیدوارم این تلاش به مانعی نخورد.

 

اصلا چه شد راهی روسیه شدی؟

من و همسرم خیلی اتفاقی با گروهی از دوستان‌مان تصمیم گرفتیم که برای جام جهانی به روسیه بیاییم. همین شد که برنامه‌ سفر را ریختیم. البته تقریبا یک ماه قبل از مسابقات اردشیر برای ساخت برنامه در جام جهانی قرارداد بست و سفر کمی کاری هم شد.

 

وقتی همسرت در حال کار است چه می‌کنی؟

کار اردشیر برایم خیلی جذاب است چون کاملا متفاوت از کار خودم است. وقتی از مردم گزارش می‌گیرد برایم خیلی جالب است. من هم سعی می‌کنم همیشه هنگام کار همراهش باشم و به نظرم به جز یکی٬دو بار در تمام گزارش‌هایش بودم (خنده).

 

با چهره‌های آشنای ایرانی در روسیه دیدار نداشتی؟

نه من کسی را از نزدیک ندیدم اما از طریق اینستاگرام دیدم که خیلی‌ها برای حمایت تیم ملی به روسیه آمده‌اند.

 

امروز تیم ایران به مصاف اسپانیا می‌رود. پیش‌بینی‌ات از این دیدار چیست؟

بازی با اسپانیا که بسیار سخت است اما نباید فراموش کرد که بازی اول‌مان برابر مراکش هم سخت بود. برابر مراکش هم بچه‌ها خوب بودند و هم شانس یار تیم بود. امیدوارم در بازی امروز هم همین اتفاق بیفتد و تیم ملی کشورمان بتواند بدرخشد و به موفقیت برسد.

 

بعد از برد مراکش در ایران شوخی‌هایی با تیم ملی شد. آنجا خبری از این شوخی‌ها هست؟

نه اینجا همه بیشتر خوشحال هستند. اما نکته جالبی که من اینجا دیدم این بود که قبل از مسابقه ایرانی‌ها و مراکشی‌ها خیلی با هم کل کل داشتند اما بازی که تمام شد نمی‌دیدید که ایرانی‌ها جلوی مراکشی‌ها خیلی خوشحالی کنند. جو بعداز مسابقه خیلی صمیمی بود و خیلی برایم جالب بود. من فکر می‌کردم شاید کمی تنش ایجاد شود اما این اتفاق نیفتاد. بعد از بازی که دنبال خوشحالی ایرانی‌ها بودیم مثل قبل بازی نبود که همه در خیابان باشند و خوشحالی و کل کل کنند. چون در سن پترزبورگ هم مراکشی زیاد بود و این جو دوستانه و صمیمی خیلی خوب و جالب بود.

 

جالب‌ترین اتفاقی که در این چند روز تجربه کردی چه بود؟

در کل جو اینجا با تمام سفرهایی که داشتم بسیار متفاوت است. خیلی جالب است که هر قسمتی از شهر می‌روید طرفداران تیم‌های مختلف را می‌بیند که دارند تیم کشورشان را تشویق می‌کنند و واقعا جو خیلی خاصی دارد. یک‌جورهایی شبیه یک فستیوال است و برایم تا اینجا همه چیز خیلی جالب بود و می‌توانم بگویم بهترین سفری بود که تا الان داشتم.

 

برای بازی با پرتغال هم در روسیه هستی؟

من امشب که برای بازی با اسپانیا به ورزشگاه می‌روم اما نمی‌دانم که به بازی با پرتغال می‌رسم یا نه. فکر می‌کنم که اگر ایران شانس صعود داشته باشد برای بازی با پرتغال هم می‌مانیم.

 

برنامه‌ای برای تشویق متفاوت تیم در بازی با اسپانیا نداری؟

اینجا همه در هر بازی تمام تلاش‌شان را برای تشویق تیم می‌کنند اما مشکلی که وجود دارد این است که در بین تماشاگران یک لیدر نیست که همه به یک شکل تشویق کنند. در هر قسمتی که می‌بینید هرکس به تنهایی دارد تیم را تشویق می‌کند و با هم هماهنگ نیستند. اگر لیدر بود شاید همه چیز هماهنگ‌تر می‌شد. اما در کل همه چیز تا الان خیلی خوب بود و ایرانی‌های زیادی برای حمایت از تیم ملی آمده‌اند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.