سرمربی شمشیربازی کره جنوبی : ایران با فخری به جایگاهی که تا حالا نداشته، رسیده و به این زودی ها متوقف نمی شود !

تاریخ: 1397/04/02
زمان: 13: 47
نوع: گفتگو
«یو سانگ جو» سرمربی تیم ملی شمشیربازی کره جنوبی بعد از این رقابت و نتیجه باورنکردنی تیمش در آوردگاه بانکوک با «گل» گفت و گوی کوتاهی داشت.

هدیه خطیبی/ شمشیربازی قهرمانی آسیا نتیجه تلخی برای کره جنوبی که مدعی درجه یک این رقابت ها است، داشت. ترکیبی که نفراتی مثل گو نفر اول رنکینگ دنیا و کیم قهرمان بلامنازع جهان را در خود داشت، در مرحله نیمه نهایی به چین باخت تا فینال با ایران را از دست بدهد.

«یو سانگ جو» سرمربی تیم ملی شمشیربازی کره جنوبی بعد از این رقابت و نتیجه باورنکردنی تیمش در آوردگاه بانکوک با «گل» گفت و گوی کوتاهی داشت و نظرش را درباره شمشیربازی ایران بیان کرد.

 

چه اتفاقی در بازی با چین افتاد که صعود به فینال را از دست دادید؟

رقابت قشنگ و خوبی بود. همه لذت بردند. من کاری به بحث داوری ندارم اما ما می توانستیم بهتر باشیم. (در حالی که بازی ۴۴ بر ۴۳ به سود چین بود، یک امتیاز حمله با رای داور به چینی ها داده نشد و شمشیرباز این کشور ثانیه هایی بعد با یک حمله امتیاز نهایی را گرفت.)

 

تیم شما به عقیده خیلی ها با توجه به نتایج انفرادی که مدال ها بین شمشیربازان کره و علی پاکدامن تقسیم شد، شایسته صعود به فینال بود. این نتیجه برای شما حتما قابل پیش بینی نبوده.

بله من واقعا ناراحت هستم. اما باید با این موضوع کنار بیاییم و به فکر بعد از این باشیم.

 

چه نظری درباره بازی های آسیایی اندونزی و رقابت با ایران دارید؟

ما برای این تورنمنت هم سخت تمرین می کنیم. قشنگ ترین رقابت هم بین ما و ایرانی ها خواهد بود. البته در آنجا تمام کشورها برای بازی خوب می آیند.

 

نظرتان درباره شمشیربازان سابر ایران چیست؟

آنها واقعا خوب هستند و رقیب های اصلا آسانی نیستند. منظورم عابدینی و پاکدامن است و حتی بقیه سابریست های شما. مطمئنم راحت به اینجا نرسیدند و به این زودی هم متوقف نمی شوند.

 

چه نظری درباره پیمان فخری سرمربی این تیم دارید که قهرمان سابق آسیا بوده؟

پیمان هم قهرمان و هم داور بوده. او‌ مدت زیادی ورزشکار شاخصی برای کشور شما بوده. دانش داوری و تجربه دوران قهرمانی اش بیشترین تاثیر و کمک را به سابریست های حال حاضر ایران می کند. من او را تحسین و فکر می کنم ایران را به نتایجی می رساند که تا حالا نداشتید.  همان طور که تا الان هم همین کار را کرده است. پیمان در اندونزی هم تیم خوبی می آورد و او قصد توقف ندارد (با خنده).

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.