b_Newsبازیکنان تیم ملی فوتبال باعث غرور ملی شده اند

غلامرضا محمدی: وحید امیری با آن لایی پیکه را خرد کرد!

تاریخ: 1397/04/02
زمان: 13: 51
نوع: گفتگو
غلامرضا محمدی یکی از کسانی است که به فوتبال علاقه بسیاری دارد و مسابقات جام جهانی را زیر ذره بین گذاشته است.

حامد جیرودی/ بازی غرورآفرین تیم ملی فوتبال کشورمان برابر اسپانیا در جام جهانی 2018 روسیه باعث شده تا این روزها همه درباره فوتبال و تیم ملی صحبت کنند و فرقی هم نمی کند که فوتبالیست باشند یا در رشته ای دیگر فعالیت کنند. یکی از کسانی که از علاقه مندان جدی فوتبال است، غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان است که بازی های جام جهانی را با دقت دنبال می کند و از طرفداران پر و پا قرص تیم ملی است. شاغلام که اهل خرم آباد است، نسبت به عملکرد دو همشهری لرستانی خود در تیم ملی یعنی علیرضا بیرانوند و وحید امیری هم واکنش نشان داده و برای آنها آرزوی موفقیت کرده است. این موضوع باعث شد تا پس از نمایش دیدنی تیم ملی برابر اسپانیا، به سراغ محمدی برویم و با او صحبت کنیم. شاغلام در گفت و گویی که با «گل » داشت، به این موضوع اشاره کرد که بازیکنان تیم ملی فوتبال، باعث غرور ملی شده اند و باید از آنها حمایت کرد.

 

می دانیم خیلی فوتبالی هستید و برای همین می خواهیم نظرتان را درباره بازی با اسپانیا بدانیم.

بله من خیلی پیگیر فوتبال هستم. البته من همه رشته ها را دوست دارم اما حالا که جام جهانی است، با علاقه بیشتری بازی های فوتبال را دنبال می کنم. خصوصا این که تیم ملی هم در این رقابت ها حضور دارد. بازی تیم ملی برابر اسپانیا هم بسیار خوب بود و بچه ها در این مسابقه ما را به اوج هیجان رساندند. من فکر می کنم که کمی شانس یارمان نبود ولی بچه ها آبرومندانه بازی کردند و باعث غرور ملی شدند.

 

فکر می کنید بتوانیم پرتغال را ببریم و شانس صعود داشته باشیم؟

امیدوارم که این اتفاق بیفتد. بچه های ما شایستگی صعود به مرحله بعد را دارند. البته تا همین جای کار هم ملی پوشان پیروز بوده اند و مردم از عملکرد آنها راضی و خوشحالند که این از همه چیز مهم تر است.

 

به نظرتان می توان کریستیانو رونالدو را از کار انداخت؟

خیلی کار سختی است. همان طور که می بینید، رونالدو تا به اینجای کار، آقای گل مسابقات است و خود پرتغال هم تیم خوبی است اما موضوعی که درباره تیم ما وجود دارد، این است که بچه های ما دفاع تیمی را خیلی خوب بلد هستند و از دروازه بان تا فوروارد در کار دفاعی شرکت می کنند. من فکر می کنم که 20 دقیقه اول بسیار حیاتی است و اگر از این زمان عبور کنیم، بچه ها می توانند فرصت های خوبی را هم روی دروازه حریف بسازند.

 

شما خیلی هم از همشهری های تان یعنی بیرانوند و امیری حمایت می کنید و در اینستاگرام برای شان پست گذاشته بودید.

من همه بازیکنان تیم ملی را دوست دارم اما خب روی علیرضا و وحید تعصب بیشتری دارم. من با وحید دوستم و با او در ارتباط هستم. لایی که او به جرارد پیکه زد، از صحنه های دیدنی بازی بود و باعث شد تا پیکه خرد شود. خیلی بی نظیر بود. ای کاش آن صحنه، با ضربه سر مهدی طارمی نازنین به گل تبدیل می شد. بیرانوند هم با دو شیرجه دیدنی خود اجازه گلزنی به اسپانیایی ها را نداد. من هم کمترین کاری که می توانم انجام دهم این است که از آنها حمایت کنم.

 

شانس کدام یک از تیم ها را برای قهرمانی در جام جهانی بیشتر می دانید؟

تیم های خیلی خوبی در روسیه حضور دارند و از الان نمی شود پیش بینی کرد. اما آلمان، فرانسه، انگلیس، اسپانیا و برزیل تیم های خیلی خوبی هستند.

 

خیلی جالب است که شما از معدود اهالی کشتی هستید که این قدر فوتبال را دوست دارید!

(می خندد) خب من از سن و سال کم فوتبال بازی می کردم و به صورت حرفه ای این رشته را دنبال می کردم اما بعد به سمت کشتی کشیده شدم. با این حال، الان هم که فرصت می شود فوتبال بازی می کنم و به سالن هم می روم تا فوتسال بازی کنم. در این سال ها با بچه های فوتبال هم در ارتباط بوده ام و با علی دایی و احمدرضا عابدزاده رفت و آمد خانوادگی دارم.

از بحث فوتبال که خارج شویم، می دانیم که شما پس از قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان در آسیا، حالا این تیم را برای مسابقات قهرمانی جهان آماده می کنید.

بله درست است. ما در حال برگزاری اردوی آخرمان هستیم و ان شاءا... روز نهم تیر تهران را به مقصد دوبی و بعد زاگرب ترک می کنیم تا در مسابقات جهانی کرواسی شرکت کنیم. در تاریخ های 11، 12 و 13 تیر هم مسابقات قهرمانی جهان در بخش آزاد برگزار می شود. خوشبختانه بچه ها خیلی خوب تمرین کرده اند و آماده هستند و به هماهنگی خوبی رسیده اند. الان هم تمرینات سبک شده و بیشتر روی کارهای سرعتی کار می کنیم و امیدوارم که بتوانیم به موفقیت برسیم.

 

قهرمان می شویم؟

کار سختی است و نمی توانم قول بدهم. چون حریفان سختی مانند روسیه، آذربایجان، گرجستان، ترکیه و آمریکا را داریم اما مطمئنم بچه ها تمام توان شان را می گذارند تا بهترین کشتی ها را بگیرند و بهترین عملکردشان را داشته باشند و امیدوارم که بتوانیم دل مردم را شاد کنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.