b_Newsعابدینی و پاکدامن واقعا قوی هستند

نفر اول رنکینگ شمشیربازی جهان: من با دو شمشیرباز ایران، آسیا را در جهان قدرتمند کردیم

تاریخ: 1397/04/02
زمان: 13: 57
نوع: گفتگو
«گو بنیل» شمشیرباز اهل کره جنوبی که در رده نخست رنکینگ جهان جا خوش کرده، روزهای تلخ و شیرینی را برابر شمشیربازان ایران (مجتبی عابدینی و علی پاکدامن ) گذرانده است.

هدیه خطیبی/ «گو بنیل» شمشیرباز اهل کره جنوبی که دارنده مدال طلای المپیک لندن است و این روزها در رده نخست رنکینگ جهان جا خوش کرده، روزهای تلخ و شیرینی را برابر شمشیربازان ایران (مجتبی عابدینی و علی پاکدامن ) گذرانده است. روزهایی بوده که مقتدرانه برده و زمان های دیگری به هر جا زده امتیاز نگرفته و باخته.

به طور مثال در یکی از مهم ترین اتفاق ها او در المپیک ۲۰۱۶ ریو در حالی که مدافع عنوان قهرمانی بود، شکست سختی مقابل مجتبی عابدینی در مرحله یک هشتم نهایی تجربه کرد و با ناباوری حذف شد تا نماینده ایران شگفتی ساز شود.

گو بنیل اما با فراموشی خاطرات تلخ ریو دوباره به روزهای اوجش بازگشته و دو شب پیش در قهرمانی آسیای بانکوک تایلند با پشت سر گذاشتن حریفانش از جمله مجتبی عابدینی و علی پاکدامن قهرمان اسلحه سابر شد. هرچند باخت نمایندگان ایران به عقیده حاضران در سالن و کارشناس ها با اشتباهات و تصمیمات غلط داور صورت گرفت اما نباید از توانایی های مرد اول رنکینگ شمشیربازی اسلحه سابر دنیا غافل شد.

گو بنیل که تسلط زیادی به زبان انگلیسی نداشت، بعد از قهرمانی در آسیا به چند سوال «گل» پاسخ داد و البته چند بار از یکی از اعضای کادر فنی تیمش که فقط کمی بیشتر از او زبان انگلیسی می دانست، کمک گرفت.

 

امروز بردهای مهمی برابر دو شمشیرباز مدعی ایران که ستاره های آسیا هستند، کسب کردید.

حقیقت این است که پاکدامن و البته عابدینی هر دو شمشیربازان بسیار قوی هستند. شکست دادن آنها اصلا راحت نیست. من برای آنها احترام زیادی قائل می شوم. شرایط مسابقه به نفع آنها پیش نرفت. فقط همین!

 

اما حاضران سالن معتقد بودند در حق آنها و به خصوص علی پاکدامن ناداوری شده، حتی تماشاگران مدت زیادی اعتراض داشتند و داور را هو کردند.

این تماشاگران طرفدار عابدینی بودند (با خنده). داور همیشه درست ترین تصمیم را می گیرد. البته من نمی دانم دقیقا داور در آن لحظه چه چیزی را دیده اما پاکدامن باید بیشتر صبر می کرد. (داور به دلیل زود شروع کردن مسابقه بعد از وقفه، پاکدامن را با کارت قرمز جریمه کرد تا در حالی که دیدار ۱۴ بر ۱۳به نفع گو بود، او با این تصمیم داور به عنوان پیروز میدان معرفی شود.)

 

مربی تان بعد از مسابقه شما با پاکدامن پیش عابدینی آمد و تصور شد قصد دلجویی از شمشیرباز ایران را دارد.

شاید او خواسته به عابدینی بگوید بدون مدال هم قهرمان است! (با خنده)

 

نظرت درباره سابریست های ایران چیست؟

پاکدامن و عابدینی هر دو یکی از بهترین حریفان من هستند که شخصیت های بسیار دوست داشتنی دارند. نام شمشیربازی ایران قبلا در آسیا تکرار نمی شد. زمانی که فقط کره جنوبی، چین و ژاپن جزو برترین ها بودند اما حالا فقط نام کره جنوبی و ایران تکرار می شود. شما پیشرفت کردید و حالا کنار ما هستید. من هم از این بابت خوشحالم که حریفان به این خوبی دارم

.

اما شما نفر اول رنکینگ دنیا هستی پس قدرتت فراتر از آسیا و جهانی است و به نوعی فعلا بی رقیب هستی.

درست است اما می خواهم بگویم ایران پله پله در مدت زمان خاصی بالا آمده و حالا ما کنار هم هستیم. من و کره جنوبی تنها قدرت برتر آسیا را تشکیل نمی دهیم، ما در کنار ایران و شمشیربازانش قدرت های اول و شناخته شده آسیا هستیم و حتی در جهان هم این شرایط را داریم. ما با هم این دایره قدرت را در آسیا ساختیم و به جهان معرفی کردیم. من تنها نیستم و آنها را به اندازه خودم موثر می دانم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.