b_Newsیادم نمی آید در زندگی ام تا این حد خوشحالی کرده باشم/پنالتی گرفتن از رونالدو و گل به پرتغال خاطره شد

ارسلان کاظمی: امیدوارم اسپانسرها بیایند چون بهتر از بسکتبالیست ها پیدا نمی کنند

b_News صربستان، بهترین اردویی بود که من رفتم/با حضور خانواده ها در سالن، مشکلی پیش نمی آید
تاریخ: 1397/04/10
زمان: 13: 21
نوع: گفتگو
ارسلان کاظمی ملی پوش بسکتبال از احوالات این روزهای بسکتبال با «گل» گفت و گو کرد.

هدیه خطیبی/ ارسلان کاظمی ملی پوش بسکتبال از احوالات این روزهای بسکتبال با «گل» گفتگو کرد.او از اینکه تیم ملی واقعا به اسپانسر نیاز دارد تا اینکه ملی پوشان دوست دارند رسانه ها کنارشان باشند صحبت به میان آورد.او طرفدار فوتبال و تماشاگر جام جهانی هم است.

ضمن اینکه تیم ملی بسکتبال روز دوشنبه 11 تیر از ساعت 16 میزبان قزاقستان در در ادامه بازی های انتخابی جام جهانی است و ارسلان از خانواده ها دعوت کرد که برای حمایت تیم ملی به سالن آزادی بروند.

 

آن طوری که از پست های اینستاگرامی بچه های بسکتبال شان معلوم است، آنها حسابی منتظر حمایت مردم بخصوص خانواده ها برای بازی روز دوشنبه با قزاقستان هستند.

من همیشه طرفدار این بودم که خانواده ها بتوانند در سالن های ورزشی حضور داشته باشند.بخش زیادی از این موضوع هم به این برمی گردد که همیشه خانواده من به سالن می آمدند و حمایتم می کردند اما در مدتی که ورود بانوان ممنوع بود خیلی اذیت شدیم.خوشبختانه در بازی گذشته ما در سالن آزادی این اجازه صادر شد و خانواده ها هم آمدند.همان طور که همه شاهد بودند جو خیلی خوبی هم بود حتی سالن پر شد.من فکر می کنم تعداد خانم ها بیشتر از آقایان بود به طوری که تعدادی هم پشت در ماندند.در مجموع عقیده من این است که نباید فرق گذاشته شود و کاری به رشته های دیگر ندارم، اما بسکتبال ورزش دانشگاهی با جو و فضای مناسب برای خانواده ها است.

 

خانواده ها در آزادی بازی های جام جهانی را دیدند و هیچ اتفاق بدی هم نیافتاد.

بله.البته ما که نرفتیم اما خیلی از این اتفاق خوشحال شدیم.شنیدم ابتدا مخالفت کردند اما بعد راضی شدند.نمی دانم دلیل این تصمیمات چیست اما فکر نمی کنم مشکلی با حضور خانم ها در سالن ها یا استادیوم پیش بیاید.

 

جو سالن هم روی عملکرد شما حتما تاثیر دارد.

در فوتبال می گویند یار داوزادهم، اینجا یار ششم می شود و خیلی کمک خواهد کرد.بازی های این مرحله کمی راحت تر است اما وقتی به مراتب بازی ها سخت تر شود خیلی بیشتر به کمک به تماشاگران نیاز داریم مخصوصا وقتی قرار باشد که با فیلیپین یا استرالیا بازی کنیم.

 

بازی با قطر چطور بود و قزاقستان را چطور می بینید ؟

قطر تیم خوبی بود.گفته شده بود که بازیکن آمریکایی که قبلا هم داشتند، به ترکیب این تیم بازگشته است.در مرحله قبل یکی، دو بازیکن مصدوم داشتند و بسکتبالیست تبعه آنها هم نبود.به هر حال تیم کامل تری شده بودند که در زمین خودشان بازی می کردند.اما اصلی ترین بازی، دیدار با قزاقستان است که بعد از برد ما در خانه شان ، آنها به اینجا می آیند.این تیم هم در بازی قبلی مصدوم داشت، ضمن اینکه اسم یک بازیکن آمریکایی را در لیست شان دیدیم که نمی دانیم به تهران می آید یا نه !

 

با این حساب فقط ما تیم پاک و یک دستی داریم.

بله ایران و چین که آنها بازیکن زیاد دارند اما بقیه خیلی روی بازیکنان خارجی شان مانور می دهند.تیم هایی مثل لبنان و اردن که شاید بدون بازیکن خارجی خیلی حرفی برای گفتن نداشته باشند اما در پست هایی که ضعف بیشتری دارند بازیکن خارجی تبعه می کنند که یکی دو تا هم نیست.من وقتی تیم لبنان را نگاه می کنم، می بینم در هر پنجره ای از انتخابی جام جهانی یک بازیکن جدید تبعه می کند !

 

انتقاد در موارد متفاوتی نسبت به فدراسیون وجود دارد، شما از اردوی صربستان بگویید که آیا راضی کننده بوده ؟

راستش را بخواهید اردوی صربستان بهترین اردویی بود که من در تاریخ زندگی ام با تیم ملی رفته ام.از لحاظ غذایی، هتلی، مسافرتی و غیره یادم نمی آید که جا بهتر از این رفته باشم.من به شخصه بد غذا هستم اما واقعا مشکلی نداشتیم، سالن تمرین هم خیلی خوب بود و دو بازی با صربستان واقعا کمک کننده بود.در مجموع خیلی راضی بودم.

 

درخواست پیگیری یا حل چه موردی را برای تیم ملی دارید ؟

می دانم با شرایط نامساعد اقتصادی پیدا کردن اسپانسر خیلی سخت تر از قبل شده، اما واقعا امیدوارم یک اسپانسر خوب بتوانیم برای تیم ملی پیدا کنیم.این تیم پتانسیل خیلی زیادی دارد.حامیان مالی این مشکل را داشتند که شبکه سه بازی های ما را پخش نمی کرد اما حالا با این برنامه ریزی که فیبا انجام داده، باید کانال اصلی هر کشور بازی ها را پخش کند، فرصت خیلی بهتری فراهم شده است.به نظر من بهتر از بچه های بسکتبال هم برای سرمایه گذاری پیدا نمی کنند.امیدوارم چند اسپانسر خوب بیاید تا بسکتبال را از این شرایطی که دارد، رو به جلو ببریم.

 

چرا تیم ملی این دوره از رسانه ها دوری می کند و ما خیلی کم می توانیم سر تمرین بیاییم ؟ حتی هیچ نشست خبری هم برگزار نشد.

این چیزی نیست که من برای آن تصمیم بگیرم اما نظر شخصی ام این است که هر چقدر بازتاب رسانه ای تیم بیشتر باشد به جذب اسپانسر کمک می کند.به هر حال صلاحدید کادر فنی بوده و ما در جریان نیستیم.ما در اینجا فقط تمرین می کنیم و حرف گوش می کنیم.

 

در بین اردوها و بازی هایی که داشتید، فرصت داشتید جام جهانی فوتبال را دنبال کنید ؟

بله صدرصد.خیلی ناراحت شدم، فکر نمی کنم حق تیم ما این بود که حذف شود چون خیلی خوب بازی کرد.یادم نمی آید برای هیچ اتفاقی تو زندگی ام این قدر خوشحالی کرده باشم.وقتی که بیرانوند از رونالدو پتالتی گرفت و وقتی که گل را زدند، واقعا لحظه های خوبی بودند و خاطره شد.

 

مثل این بود که در بسکتبال ایران با آمریکا بازی کند، آنجا فوتبالیست های ما جلوی بهترین بازیکن دنیا می دویدند.

یک مقدار فرق دارد.همیشه مقایسه می کنند که چرا والیبال می تواند این کار را بکند یا فوتبال حتی اما شرایط متفاوت است.بسکتبال ورزشی است که شما فیزیک، پرش، سرعت و کل بدن از مغز  تا همه جای بدن درگیر است.در فوتبال یکی به دیگری اشاره می کند و او خودش را به زمین می اندازد و داور سریع خطا می گیرد اما در بسکتبال از این خبرها نیست.باید چهل دقیقه هر ثانیه دفاع و حمله بکنی نمی توانی وقت تلف کنی یا خارج از جریان بازی فکر کنی.اگر چند تا سفر مثل همین صربستان برویم و بازی های خوب تدارکاتی با تیم های قدرتمند داشته باشیم، من فکر می کنم خیلی به تیم کمک می کند.

 

طرفدار کدام تیم هستی ؟

خیلی وقت است که اسپانیایی هستم اما وقتی تیم ملی کشور هر کسی با تیمی که در جهان دوست دارد هم گروه می شود دیگر آن را تیم را خیلی نمی توان دوست داشت ! (با خنده)

 

فکر می کنی چه تیمی قهرمان جام جهانی 2018 می شود؟

نمی دانم واقعا.اما شانس را به فرانسه و برزیل می دهم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.