b_Newsولاسکو هم مانند کی روش، سیاست های فدراسیون را تعیین می کرد

بهروز عطایی: کولاکوویچ هنوز اطلاعات دقیقی از تیم ملی ندارد و بازیکنان را نمی شناسد !

تاریخ: 1397/04/10
زمان: 13: 26
نوع: گفتگو
دهمی تیم ملی والیبال در جام ملت های والیبال اصلا راضی کننده نبود. بهروز عطایی سرمربی تیم ملی جوانان در همین راستا صحبت های متفاوت و جالبی را با «گل» در میان گذاشت.

حامد جیرودی/ دهمی تیم ملی والیبال در جام ملت های والیبال برای طرفدران این رشته اصلا راضی کننده نبود.  بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال جوانان در همین راستا صحبت های متفاوت و جالبی را در خصوص شرایط تیم ملی والیبال با «گل» در میان گذاشت.

 

درباره عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات لیگ ملت ها چه نظری دارید؟

تیم ملی در لیگ ملت ها دو چهره از خود بروز داد که با قبل تناقض داشت. شروع کار تیم ملی با ترکیب قدیمی و مهره هایی مانند سیدمحمد موسوی، سعید معروف، امیر غفور، فرهاد قائمی، عادل غلامی و میلاد عبادی پور بود که بعد سامان فائزی جانشین غلامی شد که این ترکیب نتوانست جواب بدهد و تیم در هفته های اول و دوم خوب نبود. بعد از آن کادر فنی تیم ملی دست به جوانگرایی زد تا پاسخگوی انتقادات نباشد. چراکه جوانگرایی زمانی معنا پیدا می کند که با برنامه و از قبل و بر اساس مقتضیات باشد. در ادامه تغییر ترکیب باعث شد تا در بازی با آمریکا، تیم ملی عملکرد متوسطی داشته باشد. یعنی خیلی عالی نبود اما بد هم نبود. اما از هفته سوم به بعد و با حضور جوان ها، باعث تبلور معروف شد و او با جوان ها تعامل داشت و توانست آنها را کنترل کند. میلاد هم جوانی با تجربه است که شرایط بهتری پیدا کرد و بچه ها در هفته چهارم امیدوارانه ظاهر شدند. با این حال، کادر فنی تیم ملی نشان داد که هنوز اطلاعات دقیقی از تیم ملی ندارد و بازیکنان را نمی شناسد. چراکه ما از شروع مسابقات تا پایان تغییرات 50 الی 60 درصدی داشتیم. ضمن این که غفور هم با این که بازیکن خوبی است اما مصدوم بود و این که چرا دو هفته کنار تیم ماند، شبهه ایجاد کرد. هرچند که حضور بازیکنانی مانند علی شفیعی به جای فائزی و مرتضی شریفی به جای قائمی موفقیت آمیز بود.

 

البته حضور این جوان ها خوب بود اما ایگور کولاکوویچ از چند بازیکن جوان تیمش مانند یلی و توخته و اسفندیار به خاطر این که نظم و انضباط تیمی را رعایت نمی کنند و اردو را ترک کرده بودند، انتقاد کرد!

کولاکوویچ هنوز نتوانسته با فرهنگ حاکم بر بازیکنان ما آشنا شود و خودش را با آن تطبیق دهد. این طور می شود که به یک باره پنج بازیکن از تیم ملی جوانان را دعوت می کند و آنها را بدون هیچ سابقه ای در تیم ملی بزرگسالان در ترکیب اصلی قرار می دهد و بعد در ادامه، سه تای آنها را تنبیه می کند. به نظر من دعوت این بازیکنان هنوز زود بود. در واقع آنها بازیکنان تیم ملی نوجوانان بودند که به تازگی به عضویت تیم ملی جوانان در آمده اند و اگرچه بازیکنان مستعدی هستند اما اگر کولاکوویچ می خواست بازیکنان جوانی را دعوت کند، باید از تیم امید دعوت می کرد نه تیم نوجوانان که تازه وارد رده جوانان شده اند.

 

از شما برای دعوت این بازیکنان مشورت نگرفتند؟

نه با من صحبتی نداشتند و اگر به من می گفتند، می گفتم که زمان مناسبی برای دعوت آنها نیست. این بازیکنان عاطفی هستند و باید شرایط حضور در تیم ملی بزرگسالان را درک کنند. در حالی که آنها حالا برای تیم بزرگسالان بازی کرده اند و حضورشان در تیم جوانان، امید و تیم «ب» والیبال هم دشوار است و شرایط خاصی پیدا کرده است.

 

الان شرایط تیم ملی والیبال جوانان با هدایت شما به چه صورت است؟

ما برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده می شویم. خوشبختانه اردوها و بازی های تدارکاتی خوبی را هم برگزار کرده ایم و منتظر اضافه شدن این پنج بازیکن از تیم ملی بزرگسالان هستیم تا ببینیم شرایط به چه صورت پیش می رود.

 

بازی های جام جهانی 2018 روسیه را هم دنبال می کنید؟

بله. بازی های تیم ملی فوتبال که فوق العاده بود. خصوصا برابر اسپانیا و پرتغال. در بازی با اسپانیا که توپ به پای بازیکن حریف خورد و دروازه مان باز شد اما در مجموع بازی های خوبی را از تیم ملی شاهد بودیم.

 

خیلی ها کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال را با خولیو ولاسکو سرمربی سابق تیم ملی والیبال مقایسه می کنند. این قیاس را صحیح می دانید؟

شاید ولاسکو از لحاظ علمی و فنی مانند کواچ و لوزانو باشد اما نقطه مشترکی که میان او و کی روش وجود دارد، اقتدار و صلابتی است که آنها در تیم های شان به وجود می آورند. ولاسکو هم مانند کی روش، سیاست های فدراسیون والیبال را تعیین می کرد. از نوع برگزاری مسابقات لیگ گرفته تا زمان بازی ها. البته من موافق این موضوع نیستم که آنها تعیین تکلیف می کردند اما به هر حال آنها شرایط را تحت تاثیر حضور خود قرار می دادند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.