b_Newsبه شرف و غیرت بازیکنان تیم ملی فوتبال درود می فرستم/ با گلزنی انصاری فرد کلی کیف کردیم و بالا و پایین پریدیم

علی اشکانی: پنالتی گرفتن بیرانوند از رونالدو رویایی بود

تاریخ: 1397/04/10
زمان: 13: 31
نوع: گفتگو
علی اشکانی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی که این روزها تیمش را برای بازی های آسیایی و مسابقات جهانی آماده می کند، جام جهانی روسیه را هم دنبال می کند.

حامد جیرودی/ بازی های غرور آفرین تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی 2018 روسیه سبب شده تا این روزها تب فوتبال همه جای ایران را فرا بگیرد و زن و مرد و پیر و جوان درباره بازی های جام جهانی و عملکرد شگفت انگیز شاگردان کارلوس کی روش به بحث و تبادل نظر بپردازند. در این میان ورزشکاران و مربیان رشته های دیگر نیز با دقت و علاقه فراوان بازی های تیم ملی فوتبال را دنبال می کنند. یکی از این افراد، علی اشکانی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی است که این روزها تیمش را برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و مسابقات جهانی 2018 مجارستان آماده می کند.

 

قبل از جام هم دل مان سوخت

اشکانی در گفت و گویی که با «گل» داشت، صحبت خود درباره بازی های جام جهانی را اینطور آغاز کرد:«به نظر من تیم ملی فوتبال در جام جهانی روسیه عملکرد بسیار خوبی داشت. با این که هزینه های فوتبال بسیار بالاست اما تیم ملی با وجود مشکلات فراوان توانست در جام جهانی بدرخشد و برابر مراکش، اسپانیا و پرتغال که هر سه از تیم های خوب این دوره بودند، موفق باشد.»
وی ادامه داد:«تیم ملی در حالی در این دوره از جام جهانی شرکت کرد که تحریم ها باعث شده بود که نتواند در تورنمنت خوبی شرکت کند و بازی های تدارکاتی مناسبی انجام دهد. از طرف دیگر، شرکت ورزشی نایک هم کفش های خود را در اختیار بازیکنان تیم ملی قرار نداد و ما به خاطر شرایط سخت تیم ملی افسوس می خوردیم و دل مان می سوخت.»
اشکانی در این میان به وضعیت کشتی گیران هم اشاره کرد:«البته این شرایط را کشتی گیران هم دارند و ترس از اتفاقات غیر منتظره ای که ممکن است در آستانه مسابقات جهانی و المپیک برای ملی پوشان کشتی بیفتد، برای ما هم وجود دارد و برخوردهای نامناسبی با تیم های کشتی ایران صورت می گیرد که کار را برای ما سخت می کند. با این حال، ورزشکاران ایرانی همیشه با غلبه بر سختی ها و مشکلات توانسته اند افتخار آفرین باشند.»
وی یاد آور شد:«من واقعا به شرف و غیرت بازیکنان تیم ملی فوتبال درود می فرستم. البته همه ورزشکاران ایرانی همیشه با غیرت و تعصب خاصی در میادین بین المللی ظاهر می شوند و تا آخرین نفس برای بالا رفتن پرچم ایران و موفقیت در مسابقات مختلف تلاش می کنند.»

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی مشکلات دیگری را هم که بر سر راه ورزشکاران ایرانی وجود دارد، توضیح داد:«نکته ای که بر سر راه ورزشکاران ایرانی وجود دارد، این است که آنها با فرآیند استعدادیابی به عضویت تیم های ملی در نمی آیند و استعداد خیلی از ورزشکاران ما به چشم نمی آید و اینهایی هم که ملی پوش می شوند، بسیار بااستعداد هستند که به طور ناگهانی شناخته می شوند و در مسیر ورزش حرفه ای قرار می گیرند. ورزشکاران ایرانی کیمیا هستند و بعد با درخشش در تیم های ملی چهره می شوند اما اگر استعدادیابی درباره آنها صورت بگیرد، می توانند در مسیر بهتری قرار بگیرند.»

 

انصاری فرد واقعا خوب است
اشکانی که خودش اهل اردبیل است، به گلزنی کریم انصاری فرد مهاجم اردبیلی تیم ملی فوتبال از روی نقطه پنالتی برابر پرتغال هم چنین واکنشی داشت:«واقعا از گلزنی انصاری فرد کیف کردیم و کلی بالا و پایین پریدیم. او واقعا بازیکن خوبی است و امیدوارم که در ادامه بازی های باشگاهی و ملی خود هم بتواند بدرخشد. هم انصاری فرد و هم آقای علی دایی، حسین رضازاده و احد پازاج ار ورزشکاران خوب اردبیل هستند و شاید ارتباط مان کم باشد اما به همه شان ارادت ویژه دارم.»
وی درباره پنالتی که علیرضا بیرانوند از کریستیانو رونالدو گرفت هم این نظر را داد:«واقعا این صحنه یک لحظه رویایی بود. بچه ها 90 دقیقه جنگیدند. ما می دانیم که آنها با چه کمبودهایی مواجه بودند. این مبارزه عادلانه نبود اما آنها دلاورانه جنگیدند و از جان مایه گذاشتند. من واقعا ندیده بودم که یک ورزشکار ایرانی در زمین 11 کیلومتر بدود اما بازیکنان ایران در بازی با پرتغال و اسپانیا این مقدار دویدند که قابل مقایسه با بازیکنان اروپایی بود.»

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در ادامه صحبت هایش در خصوص شرایط تیمش نیز صحبت کرد:«ما در حال حاضر با 22، 23 کشتی گیر در اردو هستیم و برای بازی های آسیایی و بعد مسابقات جهانی آماده می شویم. ملاک عضویت در تیم ملی هم حضور در تمرینات، نتایج آنها در تورنمنت ها و ارزیابی شورای فنی است. من هیچ وقت نخواسته ام که سوء تفاهمی به وجود بیاید. من همه قهرمان ها را دوست دارم ولی خون کسی از دیگری رنگین تر نیست و حتی نفرات دوم هم می توانند از نفرات اول اوزان سبقت بگیرند و دوبنده تیم ملی را به دست آورند.»
وی به موفقیت در بازی های آسیایی امیدوار است:«یقینا ما به همه اوزان امیدواریم و اگر بچه ها روزشان باشد، می توانند بدرخشند و به مدال دست پیدا کنند.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.