b_Newsرییس والیبال روزه سکوتش را شکست

پشت پرده تصمیمی از بالا

تاریخ: 1397/04/11
زمان: 13: 29
نوع: گزارش
در بحبوحه تصمیم ناگهانی اعزام تیم اصلی والیبال به جای تیم ب به بازی های آسیایی، احمد ضیایی لب به سخن گشود و توضیحاتی ارایه داد.

فرزاد کفیلی/ پیدا کردن رییس فدراسیون والیبال از پیدا کردن وزیر ورزش دشوارتر است.گاهی سری به فدراسیون می‌زند و همان چند ساعتی که هست هم تقریبا شانسی برای دیدنش وجود ندارد. در چنین شرایطی اعلام حضور تیم ملی اصلی ایران در بازی‌های آسیایی جارکارتا حکایت از سازوکاری جدید در تصمیم‌گیری‌های کلان والیبال دارد.

از ماه‌ها پیش تصمیم وزارت ورزش و فدراسیون والیبال آن بود که تیم ب ایران به بازی‌های آسیایی مرداد ماه جاکارتا برود و آن‌طور که ضیایی رییس فدراسیون والیبال دیروز به وبسایت فدراسیون گفته «فدراسیون قول سکو در بازی‌های آسیایی داده بود و تلاش ما کسب مدال طلا... اما در جلسات اخیر کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش با جدیت خواهان مدال طلا شدند». این روایتی ست که ضیایی از دلیل جایگزینی تیم اصلی برای بازی‌های آسیایی جاکارتا بیان می‌کند. ضیایی در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون چندین بار از کادر فنی تیم ب از جمله جهانگیر سید عباسی عذرخواهی کرده و عنوان کرده حضورا از آن‌ها تقدیر می‌کند که پذیرفتند تیم اصلی به جارکاتا برود.

واقعیت این است تمرینات تیم ب خیلی دیر شروع شد. ماه‌ها تکلیف کادر فنی تیم مشخص نبود؛ پیش‌بینی ها بر این سمت بود که یا سیچلو سرمربی ب می‌شود و دستیارش سیدعباسی و یا اصلا سیچلو نمی‌آید سیدعباسی سرمربی که همین‌طورهم شد. 

داورزنی معاون ورزش قهرمانی که در دوره ریاستش بر فدراسیون والیبال تیم ملی برای اولین‌بار قهرمان بازی‌های آسیایی شد تا ثانیه آخر به کار رییس کنونی ورود نکرد تا این‌که نتایج تیم ملی اصلی ایران در لیگ ملت‌ها و شکست برابر ژاپن نشان داد حتی تیم اصلی ایران هم قهرمانی‌اش در بازی‌های آسیایی قطعی نیست چه برسد به تیم ب.

فراموش نکنیم تیم ملی ژاپن ۶ بار و کره‌جنوبی و چین هر کدام سه بار قهرمان بازی‌های آسیایی شده‌اند و این سیرابی ایران بعد از تنها قهرمانی تیم ملی در بازی‌های ۲۰۱۴ اینچئون هیچ توجیهی برای مهمترین رویداد ورزش آسیا ندارد.

احمد ضیایی پیش از ریاست بر فدراسیون والیبال چندین سال نایب رییس فدراسیون والیبال بود اما در اولین سال ریاستش محاسباتش درست نبود.  آنقدر که در آخرین لحظه ورود کردند و کار تغییر کرد. در واقع کار زمانی تغییر کرد که تیم ملی والیبال یک ماه پیش در لیگ ملت‌ها سه بر یک به ژاپن باخت.

۲۶ تیر تمرینات تیم ملی والیبال برای بازی‌های آسیای شروع می‌شود. آن هم بدون مجتبی میرزاجانپور؛ با شاکله‌ای از بازیکنان نسبتا  جوان که ترکیب ثابتی در لیگ ملت‌ها پیدا نکردند. از طرفی هنوز مشخص نیست با توجه به اعلام اسامی بازیکنان به برگزارکنندگان بازی‌های آسیایی آیا امکان تغییر فهرست و استفاده از بازیکنان اصلی برای بازی‌ها وجود دارد؟ محاسبات اشتباه می‌تواند آرام آرام کشتی ما را به گل بنشاند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.