b_Newsبه افشین پیروانی گفتم که فوتبال باید همان راهی را برود که والیبال رفت

بهنام محمودی: داورزنی می خواهد به فدراسیون برگردد، ضیایی سر رشته ای از والیبال ندارد!

b_News داورزنی گفته من رد صلاحیت شده ام اما نه دزد بوده ام و نه بزه کرده ام
تاریخ: 1397/04/11
زمان: 13: 33
نوع: گفتگو
حضور بهنام محمودی، افشین پیروانی و کوروش باقری در کنار هم و در یک مجلس عروسی، اتفاق جالبی بود که باعث شد تا به سراغ محمودی برویم.

حامد جیرودی/ حضور چهره های ورزشی مانند بهنام محمودی کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال، افشین پیروانی کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال و کوروش باقری سرمربی پیشین تیم ملی وزنه برداری در کنار هم و در یک مجلس عروسی، اتفاق جالبی بود که باعث شد تا به سراغ محمودی برویم و با او درباره این مجلس و صحبت هایی که میان آنها رد و بدل شده است، صحبت کنیم. البته او درباره والیبال هم صحبت هایی قابل تاملی بیان کرد.

 

عکسی که از شما در کنار افشین پیروانی و کوروش باقری منتشر شده بود، جالب بود!

عکس مربوط به عروسی یکی از دوستان ورزشکارمان بود که ما هم به اتفاق هم در آن شرکت داشتیم

.

حالا با توجه به این که تب برگزاری جام جهانی 2018 روسیه هم داغ است، با پیروانی درباره فوتبال و تیم ملی هم صحبت کردید؟

بله. خیلی صحبت کردیم. فوتبال و والیبال دو رشته ای هستند که مردم آنها را بسیار دوست دارند و از وضعیت این رشته ها هم تقریبا رضایت دارند. خوشبختانه تیم ملی فوتبال هم در جام جهانی نتایج خوبی گرفت و باعث خوشحالی مردم شد. اتفاقا من به افشین می گفتم که فوتبال باید همان راهی را برود که والیبال از هفت هشت سال پیش رفت. تیم ملی فوتبال هم اگر مانند والیبال با تیم های بزرگ دنیا بازی کند، ترسش می ریزد و می توانند دفعه بعد تیم هایی مثل اسپانیا و پرتغال را شکست دهد. ما اگر چه امکانات لیگ هایی مانند ایتالیا و فرانسه را در فوتبال و والیبال نداریم اما از نظر نیروی انسانی در شرایط بسیار خوبی قرار داریم و بچه های ما در اکثر رشته ها از دیگر کشورها سرتر هستند.

 

در لیگ ملت های این دوره ما از بازیکنان جوان استفاده کردیم که با انگیزه بازی کردند اما در هفته آخر ایگو کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال از بی نظمی های آنها در اردوها انتقاد کرد و به نظر می رسید منظورش این بود که چند بازیکن جوان جنبه حضور در تیم ملی بزرگسالان را ندارند!

من خودم با بی نظمی بسیار مخالف هستم و معتقدم با آنها که احترام نمی گذارند باید برخورد کرد اما نکته ای که وجود دارد این است نقش مربیان داخلی و فدراسیون هم در این شرایط بسیار مهم است. آن ها همان طور که گفتید اسم شان جوان است و ناخواسته یا بر اساس غرور کارهایی را انجام می دهند اما این بازیکنان سرمایه های ما هستند و تنبیه و تشویق باید در کنار هم قرار داشته باشد و با صحبت خیلی از مشکلات برطرف می شود.

 

شما هنوز از داورزنی دلخور هستید ؟

شنیده ام که آقای داورزنی در بعضی جاها گفته است که بهنام محمودی رد صلاحیت شده که باید بگویم این حرف زیبنده یک معاون وزیر نیست. من رد صلاحیت نشدم و در واقع رد خواسته های وزارت ورزش و یا به عبارت بهتر رد خواسته های آقای داوزنی شدم. چون ایشان دوست نداشت که من باشم. خوشبختانه ما قانون داریم و من هم خودم را سرباز این کشور وخادم والیبال می دانم. اگر من آدم بدی هستم و دزدی کرده ام، شفاف به همه بگویید. خدا را شکر من سر سفره پدر و مادرم بزرگ شده ام و نان حلال خورده ام و بزه نکرده ام. من به خاطر مصدومیت هایی که در والیبال داشته ام، خودم را جانباز ورزشی می دانم اما این که ساعت 11 شب به من بگویند در انتخبات نیا، اسمش رد صلاحیت نیست. خوشبختانه من از مجلس نامه داشتم و اگر نامه ای مبنی بر رد صلاحیت من وجود دارد، از انتشار آن استقبال می کنم.

 

ضیایی روزهای پرحاشیه ای را در فدراسیون می گذارند و بین او و داورزنی هم شکاف عمیقی ایجاد شده.

آقای ضیایی خودش والیبالیست نبوده و سر رشته ای هم از این رشته ندارد و به او اطلاعات درستی هم نمی دهند. درباره شرایط مدیریت خود آقای ضیایی باید بگویم که او گزینه آقای داورزنی بوده و ایشان هم می خواهد بعد از پایان دوره معاونت در وزارت خانه به فدراسیون برگردد.چون داورزنی در والیبال چهره شد نه در سوارکاری و مدیرکل استان ها. والیبال قطعا فقط مدیون داورزنی نیست و قبل از او آقای یزدانی خرم و قدیمی ها و جدیدی ها هم در رسیدن والیبال ایران به این جایگاه موثر بوده اند.