b_Newsامسال، سال قهرمانی برزیل است/ هم با قرمزها دوستم هم با آبی ها

عباس جدیدی: تیم ملی فوتبال، حس ملی ما را تقویت کرد

تاریخ: 1397/04/13
زمان: 12: 48
نوع: گفتگو
صحبت کردن با عباس جدیدی همیشه جذاب است. این بار برگزاری جام جهانی فوتبال باعث شد تا به سراغ این کشتی گیر سابق تیم ملی برویم.

حامد جیرودی/ صحبت کردن با عباس جدیدی همیشه جذاب است. این بار برگزاری جام جهانی فوتبال باعث شد تا به سراغ این کشتی گیر سابق تیم ملی و عضو پیشین شورای شهر تهران برویم و با او صحبت کنیم. جدیدی در گفت و گویی که با «گل» داشت، پیش بینی کرد که برزیل قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شود.

 

عباس آقا، می خواهیم درباره جام جهانی فوتبال با شما صحبت کنیم.

(می خندد) ای آقا... چه بگویم از فوتبال!

 

بازی های تیم ملی را چطور دیدید؟

بازی های تیم ملی که خیلی خوب بود. خیلی با غیرت بازی کردند و از جان مایه گذاشتند. اصلا در باور و تصورم نبود که این قدر با غیرت بازی کنند. به همه ملی پوشان خسته نباشید می گویم. همه شان در زمین جنگیدند و یک کار گروهی خوب را به نمایش گذاشتند.

 

بازی کدام یک از ملی پوشان توجه شما را جلب کرد؟

همه خوب بودند.

 

علیرضا بیرانوند که پنالتی رونالدو را گرفت یا وحید امیری که به پیکه لایی زد؟

همه خوب بودند انصافا. اصلا همه بچه‌ها نمونه بارز استقامت،  مقاومت و همدلی بودند.

 

مقام معظم رهبری هم به بچه ها تبریک گفتند.

بله، بالاخره حضرت آقا همیشه با درایتی که دارند، جوانان را مورد تفقد قرار می دهند و برای موفقیت فوتبال هم پیام دادند. ایشان همه اقشار جامعه را زیر نظر دارند و این پیام شان به فوتبالیست ها هم نشان می دهد که چقدر نگاه شان دقیق است.

 

حتی با وجود باخت برابر اسپانیا هم رهبر انقلاب تبریک گفتند.

بالاخره ایشان بصیرت دارند و لایه های پنهان و عمیق همه چیز را درک می کنند. تیم ملی فوتبال به اسپانیا باخت اما خوب ظاهر شده بود و به همین خاطر، حضرت آقا هم پیام تبریک فرستادند.

 

مردم هم خیلی خوشحال شده بودند و به کوچه و خیابان ریختند.

فوتبال به نظر من فقط یک رشته ورزشی نیست و وارد سیاست هم شده و یک فضای جدی دارد. مردم هم فوتبال را بسیار دوست دارند و جام جهانی هم که داستان خودش را دارد.

 

فکر می کنید چه تیمی قهرمان جام جهانی شود؟

من فکر می کنم امسال، سال برزیلی ها باشد. شانس هم یارشان بوده که تیم های بزرگ حذف شده اند. بازی اول برزیل خوب نبود اما کم کم بالا آمدند.

 

شما هم مثل این که اطلاعات فوتبالی تان بد نیست!

(می خندد) چه بگویم. ما هم یک گوشه این مملکت نشسته ایم.

 

ولی با فوتبالیست ها هم ارتباط خوبی دارید؟

به هر حال ما سال های سال در اردوهای مختلف، چه در مجموعه انقلاب و چه جاهای دیگر همدیگر را دیده ایم و هم با قرمزها و هم با آبی ها و تیم های دیگر دوست هستیم. هم آنها به مسابقات کشتی می آمدند و ما را تشویق می کردند و هم ما به استادیوم می رفتیم تا آنها را تشویق کنیم. بازیکنان تیم ملی هم که حالا با همیت ملی نشان دادند که چه پتانسیل بالایی دارند و در میادین جهانی، غیرت و حس ملی گری همه ما را تقویت کردند.

 

شما مدیریت شهری هم کرده اید. درباره حضور خانواده ها و خانم ها در استادیوم آزادی برای تماشای بازی تیم ملی چه نظری دارید؟

این موضوعات، بحث های کلان ملی است و به سیاست های نظام مربوط می شود و من خیلی نمی توانم درباره آن اظهار نظر کنم اما به نظرم باید فضایی ترسیم شود که با فرهنگ، اعتقادات و ظرفیت های ما مناسب باشد و به دین و سنت هم احترام گذاشته شود. من فکر می کنم که باید نگاه معتدلی در این زمینه داشته باشیم.

 

شرایط تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را چطور می بینید؟

من که زیاد در کشتی نیستم و تمرینات ملی پوشان را هم ندیده ام اما دعا می کنم که بچه ها همه دست پر از بازی های آسیایی بازگردند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.