b_Newsبه وزیر قول طلا دادم و باید عمل کنم/ امیدوارم سکه‌های پاداش را زود به ورزشکاران بدهند

الهه منصوریان: پاداشی که گرفتیم تقریبا نصف شد !

b_News این بار برای تیم ملی به چانگ چونگ مي‌رویم/می گویند آنجا شهر من است
تاریخ: 1397/04/16
زمان: 13: 20
نوع: گفتگو
در میان 380 ورزشکار ایران در اندونزی الهه منصوریان آنقدر برای سکوی قهرمانی تلاش می‌کند که نمی‌شود اندازه‌ای برای هدفش تعیین کرد.

نگار رشیدی/ بدون شک تمام نمایندگان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا با هدف کسب بهترین نتیجه و مدال به میدان مسابقه گام می‌گذارند. اما در میان 380 ورزشکار ایران در اندونزی الهه منصوریان آنقدر برای سکوی قهرمانی تلاش می‌کند که نمی‌شود اندازه‌ای برای هدفش تعیین کرد. الهه حتی در روزها و ساعت‌های استراحتش هم دست از تمرین برنمی‌دارد تا ذره‌ای از زمان را برای رسیدن به هدف طلایی‌اش از دست ندهد. او شب گذشته به همراه خواهرش شهربانو و مربی تیم‌ملی عازم اردوی چین شد تا آمادگی‌اش را کامل کند. الهه در گفت‌وگویی که با «گل» داشت، از زیاد شدن انگیزه‌اش بعد از بازدید سرزده وزیر و رییس کمیته ملی المپیک خبر داد.

 

امشب (دیشب) دوباره به چین می‌روی اما این بار برای تیم ملی.

بله ما عازم چین هستیم. اتفاقا قرار است اردوی ما در شهر چانگ‌چونگ و باشگاه خودم باشد. من به همراه شهربانو و مربی چینی تیم‌ملی به این اردو می‌رویم که حدود 15 روز است. البته ما اینجا حریف تمرینی داشتیم، سهیلا بود و صدیقه دریایی هم بود اما وقتش بود که کمی تغییر ایجاد کنیم. به همین خاطر به چین می‌رویم تا یک مدت آنجا با چینی‌ها تمرین و مبارزه داشته باشیم و البته خیلی هم از آنها دور نمانیم. باید دوباره سبک بازی و شرایط تمرینی‌شان را ببینیم. بعد از اینکه از چین آمدیم تمرینات‌مان سبک تر می‌شود و بعد از آن هم که بازی‌ها آغاز می‌شود.

 

جالب است که اردوی ملی‌ات در تیم باشگاهی‌ات برگزار می‌شود.

باشگاه ما قابل اعتماد است و من را هم خیلی دوست دارند. از طرفی حضور ما در آنجا برای خود باشگاه هم خوب است. اما در کل من هم می‌توانم متقابلا به آنها اعتماد کنم. باشگاه مشکلی هم با حضور مربی تیم ‌ملی ندارد و تمام هماهنگی‌ها انجام شده است. بچه‌ها که می‌گویند چانگ‌چونگ شهر الهه است (خنده).

 

سلطانی‌فر و صالحی‌امیری هم که سری به شما زدند و گویا خیلی دیدار خوبی هم بوده.

بله وزیر و رییس کمیته المپیک سرزده به اردوی ما آمدند. این برای اولین بار بود که وزیر به اردوی ما می‌آمد و خیلی دیدار خوبی بود. حضور وزیر و آقای صالحی‌امیری واقعا برای ما ایجاد انگیزه کرد و حضور آنها نشان دهنده اهمیت ووشو در بازی‌های آسیایی است. دیگر آنها می‌دانند ووشو هر تعداد بازیکنی در بازی‌ها داشته باشد یک مدال هم آنجا هست.

 

قول‌های خوبی هم از وزیر گرفتید، مثل گسترش آکادمی ووشو. فکر می‌کنی این قول زود عملی بشود؟

بله من در اردو خودم با وزیر صحبت کردم. آکادمی ووشو بهترین جایی است که می‌شود رویش سرمایه گذاری کرد. تمام مسابقات و برنامه‌های ووشو در آکادمی است. از انتخابی تیم ملی بگیرید تا مسابقات لیگ و اردوها. در این بین حضور تماشاچی می‌تواند خیلی به ما انگیزه بدهد و این در حالی است که در فضای فعلی بین 50 تا 100 نفر تماشاگر می‌توانند حضور داشته باشند. حالا وزیر قول داده‌اند که آکادمی گسترش پیدا کند. ما امکانات خوبی داریم ولی فضا کم است. به عنوان مثال وقتی اردوی تیم‌های نونهالان، نوجوانان و ما همزمان می‌شود ناگهان تعداد زیاد می‌شود اما فضا کم است.

 

سلطانی‌فر از پاداش پنج هزار دلاری برای قهرمانی هم صحبت کرد. فکر می‌کنی این وعده زود عملی شود چون معمولا پاداش‌ها با دیرکرد داده می‌شود؟

همیشه همینطور بوده اما درباره بازی‌های آسیایی واقعا همیشه خیلی زود پاداش‌ها را داده‌اند. در این دوره که هم کمیته‌ ملی المپیک و هم فدراسیون هرکدام پنج هزار دلار پاداش در نظر گرفته‌اند که فکر می‌کنم به زودی داده شود. وزارت ورزش هم که پاداش 160 سکه‌ای برای طلا در نظر گرفته. امیدوارم پاداش وزارت ورزش را زود به ما بدهند.

 

همان هم این بار با کسری مواجه شد و گلایه ورزشکاران را به دنبال داشت.

بله یک جورهایی پاداشی که ما گرفتیم نصف پولی بود که باید به ما داده می‌شد. من از دوره قبل بازی‌های آسیایی تا امسال هیچ جایزه‌ای دریافت نکرده بودم و امسال هم که از سر و ته پاداش زدند. امیدوارم امسال سریع‌تر جایزه‌های ما را بدهند.

 

ویدیویی در اینستاگرام گذاشته بودی که در آب تمرین می‌کردی. با این سختی که به خودت می‌دهی مسوولان از الان باید پاداش تو را در جیب‌شان بگذارند.

(خنده) بله من تمرینات سختی دارم. مربی و تمرینات تیم ملی که مشخص است. اما من جدا از آن تمرینات در زمان استراحت خودم هم تمرین می‌کنم. چون احساس می‌کنم وقتی طلای بازی‌ها را می‌خواهم باید اضافه‌تر تمرین کنم. خیلی از بچه‌ها وقتی تمرین ندارند استراحت می‌کنند اما من برای بهبود قدرت و سرعتم قید استراحت را می‌زنم. ما از این برنامه‌ها با بدنسازم زیاد داشتیم. می‌دانی، در دوره‌های قبل که من در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کردم امکانات و شرایط‌مان همین بود اما من نقره و برنز گرفتم. پس الان باید تلاشم را بیشتر کنم و در این شرایط مسلما بیشتر به طلا نزدیک می‌شوم. از طرفی من به وزیر قول مدال طلا را داده‌ام و باید به قولم عمل کنم.