b_Newsنگاهی به رقبای کنار رفته کیمیا برای پرچمداری

تاریخ‌سازانی که در صف انتظار ماندند

تاریخ: 1397/04/20
زمان: 13: 12
نوع: گزارش
انتخاب کیمیا علیزاده به عنوان پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا خیلی‌ها را خوشحال کرد. اما بد نیست نگاهی به رقبای او برای پرچمداری داشته باشیم.

نگار رشیدی/ انتخاب کیمیا علیزاده به عنوان پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا خیلی‌ها را خوشحال کرد. چراکه از یک سو یک بانو برای این مسوولیت انتخاب شده و از سوی دیگر پرچم کشور در دست کسی قرار می‌گیرد که نامش با عنوان تاریخ‌ساز مطرح می‌شود. انتخاب کیمیا نه‌تنها شادمانی بسیاری از ورزشی‌ها را به دنبال داشت٬ بلکه از دنیای سینما و هنر هم این انتخاب را تحسین کردند. کسانی مثل پرویز پرستویی که نشان داده همیشه حواسش به ورزش هست و در صف اول حمایت از ورزشکاران قرار دارد. یا مهتاب کرامتی که بعد از آشنا شدن با خواهران منصوریان و ساخت مستند زندگی آنها بیشتر در فضاهای ورزشی دیده می‌شود.

 

حدادی پشت دیوار حامیان بانوان

اما در دل این انتخاب نکات دیگری هم وجود دارد که اشاره به آن بد نیست.به جز کیمیا علیزاده چند گزینه پیشنهادی دیگر هم روی میز هیات اجرایی کمیته ملی المپیک قرار داشت.گزینه‌هایی که شایستگی آنها برای پرچمداری کمتر از کیمیا نبود و تک‌تک‌‌شان نام‌های بزرگی در ورزش کشور هستند. یکی از این گزینه‌ها احسان حدادی است. پرتابگر دیسک ایران که با نایب‌قهرمانی در المپیک لندن او هم تاریخ‌ساز شد. حدادی در دوران فعالیت ورزشی خود کارنامه سنگینی برای خودش دست و پا کرده و بعد از بازگشت دوباره‌اش به اوج رفته و قصد پایین آمدن هم ندارد. پرتابگر دیسک ایران چند ماهی می‌شود که به بهترین رکوردهای خودش رسیده و از حالا یکی از شانس‌های طلای کاروان ایران محسوب می‌شود. اگر بخواهیم در کارنامه حدادی فقط بازی‌های آسیایی را جدا کنیم او در سه دوره قبلی این مسابقات از سکوی قهرمانی پایین نیامده و این بار به دنبال کسب چهارمین قهرمانی‌اش است.هرچند با توجه به تمایل انتخاب یک بانو از سوی مسوولان می‌شد حدس زد که حدادی زودتر از لیست خارج شود.اما حدادی بعد از این همه مدال آوری و تاریخ سازی حقش توجه بیشتر بوده و هست.

 

الهه‌ها همپای کیمیا

الهه احمدی دیگر گزینه‌ای بود که شانس پرچمداری داشت. بانوی تیرانداز ایران که می‌توانست در المپیک لندن با مدال کارش را تمام کند و عنوان بانوی تاریخ‌ساز به او برسد اما این اتفاق نیفتاد تا درخشش احمدی بدون مدال باشد. اما در واقع او نخستین زن تاریخ ساز ایران در المپیک بود که به عنوان ششمی المپیک لندن و در دوره بعد کیمیا به سکو رسید.احمدی هم در تیراندازی کم مدال ندارد و همیشه یکی از ستون‌های اصلی تیم ملی بوده و هست. او این روزها هم تمام تمرکزش را گذاشته تا با مدال از بازی‌های آسیایی بازگردد.

همچنین از آنجایی که تمایل مسوولان به انتخاب یک بانو برای پرچمداری بود٬ خواهران منصوریان هم در صف انتظار بودند. الهه و شهربانو منصوریان که نام خود را بین مسافران جاکارتا قرار دادند هم گزینه‌های مناسبی برای بررسی بودند. آنها همین سال گذشته قهرمان جهان شدند و مدال طلای بازی‌های آسیایی از آنها دور نیست.

 اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که حدادی٬ احمدی و خواهران منصوریان تابه حال هیچ تجربه پرچمداری نداشتند و کم تاریخ ساز رشته خود نبودند اما کیمیا علیزاده در المپیک جوانان نانجینگ پرچمدار بود.

 از سوی دیگر الهه احمدی هم می‌توانست در المپیک ریو به مدال برسد اما هیچ وقت انگیزه سازی به این روش برای او صورت نگرفت. این در حالی است که یکی از دلایل انتخاب کیمیا به عنوان پرچمدار دادن انگیزه به اوست تا او را به سمت بازگشتی باشکوه سوق دهند.حال باید کیمیا چقدر قدر این فرصت زرین را می داند.

همچنین رقبای کیمیا برای پرچمداری شانس آوردند که در رشته شان سن و سال خیلی مطرح نیست و می توانند خود را به دوره بعد حتی برسانند.هر چند که نه تنها ورزشکاران بلکه هیچ کس از فردای خودش خبر ندارد !

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.