b_Newsدر اروپا می گفتند از پرتغال و اسپانیا 5 و 6 تا گل می خورید/ برای حضور در تیم ملی یک ماه از باشگاه حقوق نمی‌گیرم

محسن باباصفری: اگر پول برای‌مان مهم بود، باشگاه‌مان را رها نمی‌کردیم !

تاریخ: 1397/04/26
زمان: 13: 27
نوع: گفتگو
در بحبوحه نگرانی ها درباره نرسیدن لژیونرهای هندبال به بازی‌های آسیایی، تیم ملی خیالش از دروازه راحت است چون محسن باباصفری حتما همراه تیم خواهد بود.

نگار رشیدی/ در چند وقت اخیر شاید یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های هندبال در راه بازی‌های آسیایی نرسیدن لژیونرها به تیم‌ملی باشد. از آن جایی که بازی‌های آسیایی در تقویم فدراسیون جهانی قرار ندارد برخی باشگاه‌های اروپایی که هندبالیست‌های ایران در آنها بازی‌ می‌کنند، توافق خود را برای دادن بازیکنان‌شان اعلام نکرده‌اند.  برخی ملی پوشان که همواره ادعای وطن پرستی دارند در رفتاری عجیب باشگاه خود را در اولویت قرار دادند اما تیم ملی خیالش بابت دروازه راحت است چراکه محسن باباصفری رضایت باشگاه را گرفته و خودش را به جاکارتا می‌رساند.

او در لیگ رومانی از دروازه تیم استوابخارست حراست می‌کند و به نایب قهرمانی رسید. او در گفت و گو با «گل» از برخی صحبت‌ها که باعث دلخوری لژیونرها شده، صحبت کرد.

 

پای‌تان به اردوی ملی نرسیده با تیم راهی مسابقه تدارکاتی می‌شوید.

بله من چند روزی است که به اردو آمده‌ام و امروز هم عازم قطر هستیم تا دو بازی تدارکاتی با تیم ملی این کشور داشته باشیم. شنبه هم برمی‌گردیم و بعد از کمی استراحت من به رومانی می‌روم تا در تمرینات تیم باشگاهی‌ام حاضر شوم.

 

اردوی تیم ملی با برخی مشکلات از جمله کیفیت لباس همراه بود. الان اوضاع چطور است؟

خدا را شکر در حال حاضر همه چیز مرتب است. آقای رحیمی خودش صداقت دارد و مسایل را بیان می‌کند. بله لباس‌هایی که در اردو بود آنطور که باید و شاید مناسب نبود ولی لباس‌هایی که قرار است در جاکارتا بپوشیم از جنس خوبی برخوردار است.

 

نرسیدن لژیونرها به بازی‌های آسیایی همچنان باعث نگرانی است.

از آنجایی که بازی‌های آسیایی در تقویم فدراسیون جهانی قرار ندارد برخی باشگاه‌ها هنوز توافق‌شان را اعلام نکردند تا بچه‌ها در این مسابقات همراه تیم ملی باشند. البته من، شاهین نصرتی و علیرضا موسوی این اجازه را از باشگاه‌های‌مان گرفته‌ایم. اما تیم پویا نوروزی و برادران استکی هنوز به آنها اجازه نداده‌اند. فکر می‌کنم تا پایان هفته خبر نهایی را بدهند.

 

شما مستقیم از رومانی به جاکارتا می‌روید؟

بله من بعد از بازی‌های تدارکاتی در قطر به رومانی می‌روم و از آنجا پنج روز پیش از آغاز مسابقات خودم را به اندونزی می‌رسانم.

 

اینکه در این مدت در اردوی تیم ملی حضور ندارید، کارتان را سخت نمی‌کند؟

چرا اما نمی‌شود کاری کرد. من به خودی خود در این شرایط دو ماه از باشگاه و تمرینات پیش فصل دور هستم. از طرفی فردای روزی که از جاکارتا به رومانی برگردم مسابقات لیگ‌مان آغاز می‌شود. تیم‌ها واقعا کمال همکاری را داشتند که اجازه دادن همراه تیم ملی باشیم. آنها به راحتی می‌توانستند این اجازه را ندهند. اما ما فقط در یک اردو حضور نداریم و با این حال تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا به بهترین شکل خودمان را آماده بازی‌ها کنیم.

 

پس قرار است یک لیگ سخت را شروع کنید.

دقیقا. حتی وقتی لیگ تمام شد هم سخت بود چون درست سه روز بعد از پایان لیگ ما به اردوی تیم ملی آمدیم و فکر نمی‌کنم سر جمع چهار،پنج روز استراحت کرده باشیم یا کنار خانواده بودیم. مدام در اردو و تمرین حضور داشتیم.

 

بین بسکتبال، والیبال و هندبال رشته شما کمتر دیده می‌شود اما با این حال انتظارات از این تیم طلای بازی‌های آسیایی است.

ما واقعا جزو رشته‌های مظلوم هستیم و این هم به خاطر افت و خیزها و تغییرات مدیریتی است. ما اگر بتوانیم در بازی‌های آسیایی یکی از سکوهای اول تا سوم را به دست بیاوریم، هندبال دوباره به روزهای اوجش بازمی‌گردد. درواقعا سکوی جاکارتا یک جهش خوب برای هندبال ایران است. ما واقعا به این سکو نیاز داریم و می‌تواند جایگاه هندبال را از یک به 20 ارتقا بدهد. تمام تلاش بچه‌ها هم این است که یکی از سه سکو را به دست بیاوریم.

 

در این بین از گوشه و کنار شنیده می‌شود لژیونرها پول و باشگاه‌های‌شان را بیشتر از تیم ملی دوست دارند.

بله ما هم این را شنیده‌ایم. این صحبت‌ها بعد از انتخابی جهان که ما نتوانستیم نتیجه خوبی بگیریم آغاز شد و ما زیاد شنیدیم که لژیونرها آنجا پول می‌گیرند اما من تمام این صحبت‌ها را تکذیب می‌کنم. هیچ کدام از ما به این چیزها فکر نمی‌کنیم و همیشه با صددردصد توان به تیم ملی می‌آییم. ما نشان داده‌ایم که تیم ملی برای‌مان چه جایگاهی دارید. همانطور که گفتم من دو ماه تمرین باشگاهی را از دست دادم و خدا شاهد است که برای حضور در تیم ملی باشگاه یک ماه حقوق من را نمی‌دهد. اگر پول برای‌مان مهم بود تیم را رها نمی‌کردیم. کم‌کاری به ذهن هیچ‌کدام از بچه‌ها خطور نمی‌کند. در انتخابی جهان هم واقعا ما در زمان افت‌مان بودیم و شوک بدی هم به ما وارد شد و نتوانستیم نتیجه خوبی بگیریم. ما تلاش می‌کنیم با عملکردمان در بازی‌های آسیایی نشان دهیم هیچ‌کدام از این حرف‌ها درست نیست. بچه‌های لژیونر با شنیدن این حرف‌ها خیلی ناراحت شدند و حالا با عملکردمان خلاف صحبت‌ها را ثابت می‌کنیم.

 

 راستی، فوتبالی هم هستید؟ جام جهانی هم به ایستگاه آخر رسید. 

بله در حد طرفداری از تیم ملی فوتبالی هستم. البته در تیم‌های باشگاهی هم طرفدار سپاهان هستم چون هم اصفهانی‌ام و هم اینکه از بچگی با سپاهان بودم و هندبال را در این باشگاه شروع کردم. جام جهانی هم که از سه بازی ایران واقعا خوشحال شدم. وقتی گروه‌ها داشت قرعه‌کشی می‌شد و اسم پرتغال‌، اسپانیا و مراکش در گروه ایران آمد ما در رختکن بودیم و بلافاصله بچه‌ها شروع به شوخی با من کردند و می‌گفتند 6 تا از پرتغال می‌خورید و پنج تا از اسپانیا و ... اما بعد از بازی‌ها تمام‌شان به من پیام دادند و تبریک گفتند. بعد از جام جهانی دید آنها نسبت به فوتبال ایران تغییر کرد. چون در هندبال که ما پرچم ایران را بالا نگه داشته‌ایم اما در فوتبال کسی باورش نمی‌شد ایران چنین عملکردی داشته باشد. الان دیگر برای فوتبال‌مان احترام زیادی قائل هستم. من که البته آن زمان کری‌هایم را برای‌شان خوانده‌ام اما برگردم دوباره شروع می‌شود (خنده). ما در هفته دو بار برای گرم کردن فوتبال بازی می‌کنیم و فکر می‌کنم از این به بعد فیکس تیم باشم (خنده).

 

بازی فینال را هم دیدید؟ طرفدار کدام تیم بودید؟

بله بازی را دیدم. من طرفدار کرواسی بودم چون چند تا از بچه‌های تیم‌مان اهل این کشور هستند. آنها از ایران طرفداری می‌کردند و من هم از آنها. خیلی خوشحال شدم که کرواسی به فینال رسید. هرچند قهرمان نشد اما واقعا تیم خوبی بود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.