b_Newsعلیرضا و وحید افتخار ما لرستانی ها هستند

آرش میراسماعیلی: باورم نمی شد بیرانوند پنالتی رونالدو را گرفته است

تاریخ: 1397/04/27
زمان: 13: 42
نوع: گفتگو
آرش میراسماعیلی قهرمان سابق جودوی ایران هفته پیش به یونان سفر کرده بود تا به عنوان تنها نماینده ایران در چهارمین نشست المپین‌های ورزشی حضور پیدا کند.

حامد جیرودی/ آرش میراسماعیلی قهرمان سابق جودوی ایران و جهان که در حال حاضر به عنوان عضو و سخنگوی کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک فعالیت می کند، هفته پیش به یونان سفر کرده بود تا به عنوان تنها نماینده ایران در چهارمین نشست المپین‌های ورزشی حضور پیدا کند. در این جلسه که در دهکده المپیک باستان برگزار شد، میراسماعیلی برای دقایقی در جمع حاضرین سخنرانی کرد. این موضوع باعث شد تا به سراغ میراسماعیلی برویم که البته با توجه به پایان رقابت های جام جهانی فوتبال، گفت و گوی میر اسماعیلی با «گل» هم تا حدودی فوتبالی شد!

 

 اول از همه درگذشت پدرت را تسلیت می گوییم. در این مدت خیلی از بزرگان ورزش و ملی پوشان با تو ابراز همدردی کردند.

از شما تشکر می کنم. بله همین طور است. هر وقت مصیبتی پیش می آید، کسانی هستند که به انسان ها تسکین می دهند و در این مصیبت بزرگی هم که بر من و خانواده ام وارد شد، قهرمان ها و مدیران ورزش و رسانه ها در کنارم بودند و خیلی ابراز لطف کردند. همچنین خانواده بزرگ جودو که خیلی محبت داشتند و سنگ تمام گذاشتند. روسای فدراسیون ها، ورزشکاران،  آقای بیرانوند و وکیلی نمایندگان لرستان در مجلس، آقای صالحی امیری و دیگر دولتمردان و مردم عزیز ایران که خیلی من لطف داشتند و من قدردان زحمات همه آنها هستم و این وظیفه من آرش میراسماعیلی را بسیار سنگین تر می کند.

 

درباره حضورت در نشست المپین‌های ورزشی در یونان هم صحبت می کنی؟

بله. در این نشست نمایندگان 115 کشور دنیا حضور داشتند و راجع به بخش های مختلف المپیک از جمله آموزش، کودکان، گسترش المپیک و مسائل دیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند. این که ورزشکاران بعد از دوران قهرمانی باید چه شرایطی داشته باشند و از المپین ها چگونه استفاده شود، از جمله مسائلی بود که درباره آن صحبت شد. من هم به عنوان نماینده ایران از کمیسیون ورزشکاران در این نشست حضور داشتم و از فرصت استفاده کردم و درباره پیشرفت ورزش در ایران و فضای علمی و آکادمیک صحبت کردم. همچنین از طرف آقای صالحی امیری، رئیس آکادمی بین المللی المپیک را به ایران دعوت کردم و در کل به نظرم نشست خوب و مفیدی بود.

 

حالا ورزش ایران بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را در پیش دارد. به نظرت ما می توانیم عنوان چهارمی را تکرار کنیم؟

کار بسیار سختی است. شما ببینید میزبان سعی کرده از ظرفیت های میزبانی خود استفاده کند و رشته هایی را وارد بازی ها کرده که در آن شانس مدال داشته باشد. با توجه به این موضوع، کارمان دشوار است اما ورزشکاران ما همیشه غیرتی مثال زدنی داشته اند و امیدوارم باز هم بدرخشند و  مدال های خوبی را کسب کنند. هر چند برای کسب عنوان چهارمی بازی های آسیایی، رنگ مدال هم بسیار مهم است. اما با این حال، امیدوارم ملی پوشان تمرکز خودشان را حفظ کنند و بعد از موفقیت خوبی که تیم ملی فوتبال در جام جهانی 2018 روسیه به دست آورد و باعث خوشحالی مردم شد، باز هم بتوانند دل ملت ایران را شاد کنند.

 

 به فوتبال اشاره کردی. بازی ها را دنبال می کردی؟

تقریبا بیشتر بازی ها را دیدم. بازی های ایران را که به صورت کامل و همچنین بازی های مرحله نیمه نهایی را هم دنبال کردم. خوشحالم که تیم مورد علاقه ام فرانسه به قهرمانی رسید. البته کمتر کسی فکر می کرد که این تیم قهرمان شود اما فرانسه توانست جام را در نهایت بالای سر ببرد.

 

تو خرم آبادی هستی و دو تا ازهمشهری های معروفت یعین علیرضا بیرانوند و وحید امیری هم درخشش زیادی در ترکیب تیم ملی داشتند.

بله همین طور است. این دو عزیز، از دوستان بسیار خوب من هستند و افتخار ورزش ایران و لرستانی ها و به نظر من هم بهترین عملکرد را داشتند.

 

موقعی که بیرانوند، پنالتی کریستیانو رونالدو را گرفت، چه حسی داشتی؟

آن لحظه اصلا باورم نمی شد که علیرضا موفق به مهار ضربه رونالدو شده است. رونالدو معولا همه پنالتی هایش را گل می کند اما وقتی علیرضا پنالتی او را گرفت، بسیار خوشحال شدم . همچنین لایی که وحید به پیکه زد از صحنه های دیدنی جام بود. به هر حال آنها از بهترین بازیکنان جهان هستند و وقتی بازیکنان ما مقابل آنها می درخشند، بسیار لذت بخش است. به خصوص برای ما لرها که امیری و بیرانوند همشهری ما هستند و ما به وجودشان افتخار می کنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.