b_Newsاز بسکتبال به کشتی آمدم

معصومه خانلر: می‌خواهیم در اولین اعزام‌مان مقام بیاوریم

تاریخ: 1397/04/31
زمان: 13: 54
نوع: گفتگو
بعد از اینکه رسول خادم به وعده‌هایش درباره کشتی بانوان عمل کرد، حالا دختران ایران هرکدام خود را مهیای یک نبرد می‌کنند. مثل مصومه خانلر که آماده آوردگاه جهانی می‌شود.

نگار رشیدی/ کشتی بانوان این روزها حالش حسابی خوب است. بعد از اینکه رسول خادم به وعده‌هایش درباره کشتی بانوان عمل کرد، حالا دختران ایران هرکدام خود را مهیای یک نبرد می‌کنند. عده‌ای تازه کارشان را در لیگ تمام کرده‌اند و عده‌ای درگیر اردوی تیم ملی برای تورنمنت‌های بین‌المللی هستند. معصومه خانلر کشتی‌گیر وزن 75 کیلوگرم است که خود را مهیای نبرد جهانی می‌کند. او در گفت و گو با «گل» اعلام کرد نسبت به اینکه اولین اعزام تیم را در پیش دارند کاری ندارد و تمام فکرش روی مدال‌آوی است.

 

چرا در لیگ شرکت نکردی؟

من به خاطر حضور در انتخابی تیم ملی کمی خسته بودم و بلافاصله بعد از انتخابی هم وارد اردو شدیم. امروز هم دوباره دور جدید اردو آغاز می‌شود. از طرفی ما تورنمنت‌های بین‌المللی را در پیش داریم که حضورم در لیگ خطر آسیب‌دیدگی را برایم همراه داشت. به جز من خیلی‌ از کشتی‌گیران در لیگ شرکت نکردند.

 

از اردوی تیم ملی چه خبر؟ همه چیز خوب است؟

اردو واقعا خیلی خوب است. تمرینات عالی و فشرده‌ای داریم. مربی اوکراینی تیم واقعا خوب است. کمک‌مربی‌ها هم همینطور. در کل اوضاع‌مان خدا را شکر خیلی خوب است. بعد از چند دوره مسابقه انتخابی تیم بسته شد و بچه‌ها دارند با انگیزه فراوان خود را برای مسابقات جهانی آماده می‌کنند.

 

خادم اولین حامی کشتی بانوان شد.

آقای خادم واقعا حامی خوبی است. هم او هم دکتر منظمی و خانم بابایی برای کشتی بانوان زحمت می‌کشند. بچه‌هایی که الان در تیم هستند یک‌جورهایی بعد از چند دوره انتخابی گلچین شده‌اند و واقعا دلسوز تیم هستند. امیدواریم پاسخ خوبی به این زحمات بدهیم و این حمایت‌ها را جبران و دل همه را شاد کنیم. کاری نداریم که این اولین اعزام ماست، با هدف مدال به مسابقه می‌رویم.

 

برخی‌ها هنوز معتقدند کشتی ورزش مردانه است.

ما اصلا اینطور فکر نمی‌کنیم. می‌خواهیم به همه ثابت کنیم که توانمند هستیم و می‌توانیم در کشتی موفق باشیم. خیلی از بانوان قدرت مردانه دارند و این طرز فکر اشتباه است. ما تمام تلاش‌مان را برای ثابت کردن این موضوع به کار می‌گیریم.

 

بسیاری از دختران کشتی‌گیر از ورزش دیگری به این ورزش آمده‌اند. تو چطور؟

نه من خیلی سال پیش مدتی بسکتبال کار می‌کردم که بعد از آن به خاطر تداخلی که با درسم داشت آن را کنار گذاشتم. اما از آنجایی که برادرم کشتی‌گیر است و از طرفی با حمایت زیاد خانواده و همسرم به کشتی آمدم. قدرت بدنی‌ام کمک بسیاری به من در این ورزش می‌کند.

 

از الان کری دخترها برای دفاع از استان‌شان در داشتن کشتی‌گیر شروع شده. تو کری نداری؟

نه به نظرم آدم نباید مغرور شود. نگاه من این است که یک ورزشکار باید تمام تلاشش را برای کسب مدال به کار بگیرد تا هم نتیجه زحمات خودش را ببینند و هم پاسخ خوبی به کسانی که حمایتش کردند، بدهد.

 

کشتی بانوان برای ایده‌آل شدن چه چیزی می‌خواهد؟

فقط حمایت. الان واقعا شرایط خوبی داریم که جای تشکر دارد. اما اگر همیشه حمایت شویم مثلا اگر خدای نکرده مقام نیاوردیم دلسرد نشویم، مطمئن باشید اتفاقات بسیار خوبی خواهد افتاد.

 

گفتی همسرت از حامیان اصلی توست؟

بله ما پنج ماه است که عقد کرده‌ایم و در این مدت همسرم همه جوره از من حمایت کرد. با همسری که من دارم فکر می‌کنم به تمام اهدافم در کشتی برسم. به عنوان مثال در انتخابی تیم در وزن من سه نفر بودند که بنا به برخی مشکلاتی که پیش آمد، من از نظر روحی شرایط خوبی نداشتم و خیلی ناامید شده بودم. کلی وزن کم کرده بودم و امیدم برای انتخابی صفر بود. اما همسرم بی‌خبر برای مسابقه من به تهران آمده بود و وقتی او را دیدم کلی انگیزه پیدا کردم. او پابه‌پای من وزن کم می‌کنند و همه جوره کمکم است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.