b_News مسئولان ورزش زنجان اصلا به فکر من نبودند

میثم نصیری: دیگر نمی توانستم در تیم ملی ادامه دهم، باید خرج زندگی ام را در بیاورم

تاریخ: 1397/05/01
زمان: 13: 28
نوع: گفتگو
مشکلات مالی کشتی گیران ایرانی به خاطر نداشتن شغل و درآمد مناسب، موضوعی است که به نظر می رسد حالت حاد و بدی به خود گرفته است.

پژمان ماندگاری/ مشکلات مالی کشتی گیران ایرانی به خاطر نداشتن شغل و درآمد مناسب، موضوعی است که به نظر می رسد حالت حاد و بدی به خود گرفته است. چرا که پس از این که رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی در یکی از اظهار نظرهای اخیر خود اعلام کرد که چند قهرمان کشتی آزاد نوجوانان کارگری می کنند، حالا خبر رسیده است که میثم نصیری ملی پوش وزن 65 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد، در 29 سالگی تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفته و می خواهد به عنوان سهمیه غیر ملی پوش در لیگ، کشتی بگیرد تا درآمدی داشته باشد. این موضوع باعث شد تا به سراغ این آزاد کار زنجانی برویم و با وی صحبت کنیم. نصیری که در شهر خود در قصابی به برادرش کمک می کند، در گفت و گویی که با «گل» داشت، نا امیدانه وضعیت خود در کشتی ایران را تشریح کرد. موضوعی که وزارت ورزش و جوانان باید فکری عاجل در خصوص آن کند.

 

شنیده ایم که دست به کودتا زده ای و گفتی که نمی خواهی دیگر در تیم ملی باشی!

کودتا که نه اما واقعا خسته شده ام و دیگر به تیم ملی نمی روم. شما خودتان بهتر می دانید که شرایط مالی مناسبی ندارم و دغدغه های زیادی در زندگی ام دارم و باید درآمد داشته باشم تا وضع زندگی ام کمی بهتر شود. از طرف دیگر در تورنمنت اخیری هم که در گرجستان بودم هم شکست خوردم و برای همین با خودم گفتم که من از پول بیت المال دارم در تیم ملی تمرین می کنم و برای همین درست نیست که هر بار بروم و ببازم و برای همین تصمیم گرفتم که دیگر در تیم ملی نباشم.

 

یعنی از شرایط فنی خودت هم راضی نیستی؟

برای حضور در تیم ملی نه. در همین تورنمنت گرجستان به کشتی گیر ترکیه باختم و حذف شدم. راستش آنقدر فکرم مشغول است که اصلا خوب کشتی نگرفتم. حالا هم می خواهم برای زندگی ام وقت بگذارم تا خودم را سازگار کنم.

 

نظر رسول خادم درباره رفتن تو چه بوده است؟

با آقا رسول که صحبت نکردم ولی می دانم که دوست داشت کشتی بگیرم. با اکبر دودانگه صحبت کردم و شرایطم را توضیح دادم. گفت فکرهایت را کرده ای و من هم گفتم بله. من در چند سال اخیر اوضاع مالی خوبی نداشته ام و مسئولان شهرمان هم که اصلا توجهی به من نداشتند.

 

حالا می خواهی چه کار کنی؟

می خواهم در لیگ کشتی بگیرم. من سال گذشته هم می خواستم در لیگ کشتی بگیرم اما چون هر تیم بیشتر از دو ملی پوش نمی تواند داشته باشد، نتوانستم در لیگ مسابقه دهم اما حالا ملی پوش نیستم و راحت می توانم در لیگ کشتی بگیرم. با آقای محسن کاوه هم حرف زده ام و قرار است برای بیمه رازی به روی تشک بروم.

 

الان هیچ درآمد یا شغلی نداری؟

نه هیچی. چه شغلی؟ اصلا ولش کن. خودم آنقدر درباره اش حرف زده ام که خسته شده ام.

 

شرایط تیم ملی چطور است؟

تیم ملی که خودش را برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا آماده می کند و بچه ها هم خوشبختانه شرایط خوبی دارند. البته از شانس ما 65 کیلو در بازی های آسیایی هم حضور ندارد و من در این رقابت ها هم نمی توانستم در ترکیب تیم ملی باشم.

 

امیدواریم که موفق باشی.

از شما ممنونم. فقط می خواهم از آقا رسول و سایر مربیان تیم ملی تشکری داشته باشم که خیلی برایم در این سالها زحمت کشیدند و برای تیم ملی هم در مسابقات پیش رو، به خصوص در بازی های آسیایی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که ما هم عاقبت به خیر شویم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.