پرچمدار یک میدان قبل از جاکارتا غافلگیر شد!

تاریخ: 1397/05/01
زمان: 13: 33
نوع: گزارش
کیمیا علیزاده پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی در یک میدان قبل از این مسابقات شکست خورد تا شوکی بزرگ را متحمل شود.

نگار رشیدی/ تاریخ‌سازی در المپیک ریو چندان برای کیمیا خوش یمن نبود. روزهای بعد از المپیک برای نخستین بانوی ایرانی مدال‌آور در این رویداد بزرگ با مبارزه سخت دیگری گذشت. دارنده مدال برنز المپیک ریو 2016 خیلی زود بعد از ایستادن روی سکوی تاریخ سازی در حالی که می توانست در بازتاب های شیرین موفقیت بزرگش غرق شود، مچ پایش را به تیغ جراحان سپرد. اما این آخر ماجرا نبود. باز هم راه کیمیا از بیمارستان جدا نشد. او که دچار سندرم نادر گیلن‌باره شده بود، زمان زیادی را صرف بهبودی کرد.

مصدومیت‌های کیمیا حتی باعث شد کادر فنی او را به عنوان همراه به مسابقات کشورهای اسلامی ببرد.

در هر حالی که پیش‌بینی ‌می‌شد بازگشت کیمیا به تکواندو با حضور در مسابقات قهرمانی آسیا باشد، او این روند را سریع‌تر کرد و چند ماه زودتر بازگشت خود را با حضور در لیگ اعلام کرد.

اتفاقا در این مسابقات کادر فنی از عملکرد کیمیا رضایت داشتند و همین باعث شد اجازه شرکت در جام فجر هم به او داده شود. کیمیا که در جام فجر پرچمدار بود، در این میدان روی سکوی نخست ایستاد. هرچند کشورهای قدرتمندی به جام فجر نیامده بودند اما این مدال حداقل از نظر روحی تاثیر خوبی روی تاریخ‌ساز المپیک داشت، چراکه هرچه باشد 10 امتیاز هم برای کسب سهمیه المپیک به جیب زد. قهرمانی آسیا میدان بعدی کیمیا بود که اوایل خرداد برگزار شد. جایی که مدال برنز نصیبش شد. کیمیا در این مسابقات تا نیمه‌نهایی پیش رفت اما در این مرحله که نماینده میزبان (ویتنام) را پیش روی خود می‌دید، 6 بر سه بازی را واگذار کرد تا روی سکوی سوم بایستد. کیمیا در ادامه راه در انتخابی‌های تیم ملی هم پیروز شد تا بدون حرف و حدیث خودش را در ترکیب تیم برای بازی‌های آسیایی جا کند.

مهرو کمرانی هم بعد از انتخاب تیمش دست شاگردانش را گرفت و به کره‌جنوبی برد تا با شرکت در تورنمنت بین‌المللی این کشور برای جاکارتا آماده شوند. این مسابقات اما با شوک بزرگی برای کیمیا همراه شد. کیمیا در نخستین دیدار خود «وای ئینگ تسانگ» از هنگ کنگ را 8 بر 2 شکست داد اما در مرحله یک‌چهارم برابر «سو یونگ سئو» نماینده میزبان که کارنامه درخشانی ندارد نتیجه را 22 بر 17 واگذار کرد و از دور مسابقات حذف شد.

بعد از المپیک هرگونه حمایت لازم و کافی از کیمیا صورت گرفته است. حتی او اخیرا به عنوان پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی هم انتخاب شد تا مسوولان از این طریق شوکی به او بدهند و کیمیا را به مدال طلای جاکارتا نزدیک‌تر کنند. حال باید دید این شوک روی دومین پرچمدار بانوی ایران در بازی‌های آسیایی که در میدان قبل از این رویداد غافلگیر حریف نه چندان مطرح خود شد، تا چه حد جواب می‌دهد؟

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.