b_Newsهدف بعدی، طلای مسابقات جهانی است/خیلی دوست داشتم به جاکارتا بروم

تنها طلایی تکواندو بانوان در کره جنوبی: آنقدر قرعه سخت داشتم که مهم نبود چه کسی مقابلم است

تاریخ: 1397/05/02
زمان: 12: 35
نوع: گفتگو
ملیکا میرحسینی تنها طلایی تیم مهرو کمرانی در تورنمنت کره جنوبی بود که حالا به مدال طلای مسابقات جهانی فکر می کند.

نگار رشیدی

تورنمنت بین‌المللی کره جنوبی، برای شاگردان مهرو کمرانی با کسب یک مدال طلا، یک نقره و سه برنز تمام شد. دختران هوگوپوش ایران در حالی پیش از بازی‌های آسیایی راهی این میدان شدند که انتظارها از آنها کمی فراتر بود. ملیکا میرحسینی در وزن ۷۳- کیلوگرم تنها طلایی تیم کمرانی نام گرفت. مریم ملکوتی‌خواه هم در نخستین روز مسابقات در وزن 46- کیلوگرم روی سکوی دوم ایستاد و پریسا جوادی در وزن 57- کیلوگرم، اکرم خدابنده و زهرا پوراسماعیل در وزن 73+ کیلوگرم نیز مدال برنز به گردن انداختند.

حذف کیمیا علیزاده از دور مسابقات اما بزرگ‌ترین شوک این مسابقات بود. پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا در مرحله یک‌چهارم نهایی برابر نماینده میزبان حذف شد تا در یک میدان قبل از جاکارتا ناکام باشد. همچنین ناهید کیانی در وزن 49- کیلوگرم، الهه شیدایی در 53- کیلوگرم، زهرا شیدایی در 62- کیلوگرم و زینب اسماعیلی در 73- کیلوگرم دیگر حذف شده‌های این رویداد هستند. 

اما میرحسینی که به نخستین طلای برون مرزی‌ خود رسیده، حسابی خوشحال است و حالا انگیزه‌اش برای کسب مدال‌های بیشتر دوچندان شده است. او که به خاطر نبود وزنش در بازی‌های آسیایی در این میدان غایب است، هدف بعدی‌ خود را روی سکوی قهرمانی مسابقات جهانی تنظیم کرده است. ملیکا در گفت و گو با «گل» درباره این مسابقات و برگ برنده‌اش صحبت کرد.

کمی از مسابقات بگو.

تورنمنت کره جنوبی G2 بود و نفر اول مسابقات 20 امتیاز می‌گرفت. سطح مسابقات بسیار بالا بود و بیشتر بازیکنان خوب کره هم در آن شرکت کرده بودند.

تو تنها طلای تیم را به دست آوردی. این چه حسی برایت دارد؟

بله اما جدای از آن، این نخستین مدال طلای من در مسابقات برون مرزی بود. واقعا حس خوبی داشتم. اما کاش بقیه بچه‌ها هم مدال می‌گرفتند چه بسا مدال طلا. چون تمام بچه‌ها زحمت کشیده بودند و مربی‌ها هم همینطور. تمام تیم تلاش زیادی کرده بودند.

انتظار می‌رفت تیم از نظر مدالی نتیجه بهتری بگیرد. به نظرت چرا این اتفاق نیفتاد؟

بعضی از بچه‌ها واقعا بدشانسی گریبان‌شان را گرفت. بعضی‌ها هم حریف‌های باتجربه‌ و قدری داشتند و در تجربه بازی را واگذار کردند. مثلا زهرا شیدایی در راند طلایی بازی را واگذار کرد. یا الهه شیدایی با قهرمان جهان و بازیکنی که تجربه حضور در المپیک را داشت، مصاف داد آن هم در اولین اعزامش. واقعا همه عالی بازی کردند اما از تجربه کم بازی را به حریف دادند.

گفتی این نخستین طلای برون مرزی‌ات بود. برگ برنده‌ات چه بود که از بدشانسی و  حریفان باتجربه‌ات گذشتی و به سکوی قهرمانی رسیدی.

من همیشه در مسابقاتم به قرعه‌های سخت می‌خوردم و دیگر برایم مهم نبود که چه کی مقابلم قرار می‌گیرد. تنها چیزی که از این تورنمنت می‌خواستم مدال طلا بود. من برای جایی که الان ایستاده‌ام خیلی زحمت کشیده‌ام.

مدال طلای بعدی که می‌خواهی کجا انتظارت را می‌کشد؟

مدال جهانی... من طلای مسابقات جهانی 2019 را می‌خواهم.

حتما برنامه‌ریزی خوبی هم برایش داری؟

بله همینطور است. بعد از یک استراحت کوچک دوباره تمریناتم را شروع می‌کنم تا به این هدفم برسم.

دوست نداشتی در بازی‌های آسیایی هم شرکت کنی؟

چرا خیلی دوست داشتم این اتفاق بیفتد اما چون وزن من در این رویداد نیست، متاسفانه نمی‌توانم در این میدان حاضر شوم.

تو خودت در جاکارتا نیستی اما هم‌تیمی‌ات به عنوان پرچمدار راهی این مسابقات می‌شود. نظرت درباره پرچمداری کیمیا چیست؟

این باعث افتخار است که پرچمدار کاروان از جامعه تکواندو انتخاب شده و البته یکی از بانوان این مسوولیت را به دوش می‌کشد.

با او درباره پرچمداری‌اش شوخی هم می‌کنی؟

ما با هم شوخی داریم اما درباره این موضوع نه.

راستی تا الان چند امتیاز برای سهمیه المپیک به جیب زده‌ای؟

من در وزن 6 و 7 بالا و پایین زیاد داشتم و دقیق نمی‌دانم که چقدر امتیاز دارم اما با امتیازی که از این مسابقه به دست آوردم، رنکینگم خیلی بهتر شد.

به المپیک که فکر می‌کنی؟

من سعی می‌کنم گام به گام جلو بروم. اما به طور کلی رسیدن به المپیک در اهداف کلی‌ام قرار دارد. در حال حاضر نزدیک‌ترین هدفم مسابقات گرنداسلم و جهانی است که خیلی به آنها فکر می‌کنم و تمرکزم را روی‌ این دو رقابت است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.