b_Newsاین که بین رشته های مختلف فرق بگذارند، اصلا کار قشنگی نیست

محمد طلایی: پشت فوتبال قایم می شوند یا می خواهند با فوتبال دیده شوند

تاریخ: 1397/05/02
زمان: 12: 38
نوع: گفتگو
محمد طلایی که پیش از این با جوانان آزاد به قهرمانی جهان رسیده بود، بعد از قهرمانی تیم کشتی آزاد جوانان در آسیا با «گل» به گفت و گو نشست.

حامد جیرودی/ این روزها تیم های ملی کشتی ایران روی دور قهرمانی افتاده اند.چرا که پس از قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در آسیا، تیم ملی کشتی آزاد نیز در این رقابت ها که در هند برگزار شد به مقام قهرمانی دست یافت تا این تیم ها تکمیل کننده قهرمانی های تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان در مسابقات جهانی 2018 کرواسی باشند. اما قهرمانی نوبرانه آزادکاران ایرانی باعث شد تا به سراغ محمد طلایی مربی تیم ملی کشتی آزاد برویم. مربی که پیش از این هدایت تیم ملی کشتی آزاد جوانان را بر عهده داشت و این تیم را در سال 2016 به مقام قهرمانی جهان رساند. نکته جالب این بود که طلایی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که بسیاری از شاگردان او در تیم ملی جوانان، حالا در تیم ملی بزرگسالان حضور دارند.

 

محمد آقا، از تیم ملی کشتی آزاد چه خبر؟

این روزها خیلی فشرده و در سه نوبت در حال تمرین هستیم. ساعت پنج و نیم صبح بیدار می شویم و ساعت شش صبح به کوه می رویم. ساعت هشت برمی گردیم و بعد از حدود ساعت 9 و نیم دوباره تمرین را آغاز می کنیم و بعد از ظهر هم ساعت شش و نیم تمرین سوم را انجام می دهیم تا ساعت هشت و نیم شب.

 

پس خیلی سرتان شلوغ است و احتمالا باید برای موفقیت در بازی های آسیایی امیدوار باشیم. درست است؟

توکل به خدا. سرمان که خیلی شلوغ است و بچه ها هم دارند تلاش شان را می کنند و تمرینات مداومی دارند و امیدوارم حاصل آن را در بازی های آسیایی ببینیم.

 

تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران پس از قهرمانی نوجوانان در جهان، به قهرمانی آسیا رسیدند. در این خصوص چه نظری دارید؟

این نشان می دهد که فدراسیون در این چند ساله برخلاف نظر برخی که می گفتند روی کشتی پایه کار نمی شود، کار کرده و حاصل آن هم این قهرمانی های نوجوانان و جوانان است.

 

شما خودتان در سال 2016 تیم جوانان را قهرمان جهان کردید. حالا از قهرمانی این تیم چه احساسی دارید؟

خب آدم از این که پرچم کشورش همیشه بالا باشد، احساس غرور می کند. من هم خیلی خوشحالم که کشتی نتیجه می گیرد و احساس غرور می کنم.

 

اما به نظر می رسد خود کشتی گیران از این که به آنها چندان توجهی نمی شود، ناراحت هستند.

این موضوع که برای سال های سال است. سکه هایی که قرار بود به ما بدهند را یک میلیون و 800 دارند با ما حساب می کنند. آن هم با این نرخ تورم بالا که در کشور وجود دارد. به هر حال، مسئولان ورزش باید بیشتر به فکر ورزشکاران باشند. این سکه ها که حق واقعی کشتی گیران است اما خودشان بریده اند و دوخته اند و معلوم است که بچه ها ناراحت می شوند.

 

با این شرایط انگیزه ملی پوشان پایین نمی آید؟

به نظر شما پایین نمی آید؟ این که بین رشته های مختلف فرق بگذارند، اصلا کار قشنگی نیست.

 

منظورتان تیم ملی فوتبال است؟             

تقصیر فوتبال یا بچه های تیم ملی که نیست اما ایراد بزرگ این است که می آیند پشت فوتبال قایم می شوند یا این که می خواهند با فوتبال دیده شوند اما تمام ورزشکاران عزیز هستند و نباید بهره برداری سیاسی انجام داد.

 

الان هم که میثم نصیری از تیم ملی کناره گیری کرد!

این بنده خدا شغلی نداشت. درآمدی نداشت. جایی هم که او را استخدام نکردند. قول زمین به او داده بودند که آن را هم ندادند. میثم ازدواج کرده و چند وقت دیگر فرزندش به دنیا می آید. خب معلوم است که می رود فکری به حال زندگی اش کند.

 

از آن تیم جوانانی که شما سرمربی اش بودید، الان چند نفر عضو تیم ملی بزرگسالان هستند؟

رضا اطری هست. ایمان صادقی تا پای انتخابی آمد و الان هم برای تیم امید کشتی می گیرد. علیرضا کریمی، حسن یزدانی، امین طاهری، مجتبی گلیج، کامران قاسم پور نفراتی هستند که درا نی مدت برای تیم ملی بزرگسالان مسابقه داده اند و بیشترشان در تیم ملی بوده اند.

 

پس این که می گویند کشتی گیران نوجوانان و جوانان به تیم ملی بزرگسالان و قهرمانی نمی رسند، حداقل درباره تیم شما اتفاق نیفتاده است؟

این به خاطر این بود که از آن تیم به درستی حمایت شد و روی بچه های آن تیم کار کردیم. الان هم باید روی این تیم های نوجوانان و جوانان کار شود تا به موفقیت برشند و به پشتوانه های تیم ملی بزرگسالان تدبیل شوند.





توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.