b_Newsاین روزها، کشتی خودش خودش را تشویق می کند

سعید عبدولی: هر کسی رو به رویم بایستد، از پسش بر می آیم!

تاریخ: 1397/05/07
زمان: 13: 20
نوع: گفتگو
حضور سعید عبدولی در تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی، باعث شد تا به سراغ او برویم و او با این که می خواهد در آرامش کارش را دنبال کند، به سوالات «گل» درباره روزهایی که پشت سر می گذارد، پاسخ داد.

حامد جیرودی/ سعید عبدولی از آن چهره های کاریزماتیک کشتی ایران است. فرنگی کاری که آرام و قرار ندارد و این بی قراری گاهی برای او دردسر ساز می شود. مثل همین انتخابی چند ماه پیش! با این حال، این کشتی گیر اندیمشکی و دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو، چنان عشقی به کشتی دارد که مثال زدنی است. حضور عبدولی در تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی، باعث شد تا به سراغ او برویم و او با این که می خواهد در آرامش کارش را دنبال کند، به سوالات «گل» درباره روزهایی که پشت سر می گذارد، پاسخ داد.

 

سعید، خیلی وقت است که از تو خبری نداریم!

من مثل همیشه در حال تمرین کردن هستم و در آرامش کارم را دنبال می کنم.

 

این روزها به تمرینات تیم ملی هم اضافه شده ای.

بله همین طور است. دوست داشتم کنار بچه ها باشم تا هم خودم را به آمادگی برسانم و هم اگر شرایط مهیا شد، در آینده بتوانم در خدمت تیم ملی باشم.

 

وضعیت تیم ملی به چه صورت است؟

خدا را شکر، تیم ملی که شرایط خوبی دارد و بچه ها خودشان را آماده می کنند تا با تیمی خوب راهی بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا شوند و به قول گفتنی، امیدوارم که نتایج خوبی هم کسب کنند.

 

چند روز پیش در مراسم تقدیر از ملی پوشان نوجوان کشتی آزاد و فرنگی که قهرمان جهان شده اند، حضور داشتی. از این مراسم برای مان بگو. به نظر می‌رسد همه از این قهرمانی ها روحیه گرفته اند.

بله صد در صد، هم ما از موفقیت آنها روحیه گرفتیم، هم آنها از بزرگان تیم ملی الگو برداری می کنند. وقتی آنها را دیدم، یاد زمان خودمان در تیم ملی جوانان افتادم. یادش به خیر، عجب تیمی داشتیم. فکر نمی کنم آن تیم دیگر تکرار شود. تیمی که حمید سوریان رهبرش بود. امید نوروزی قهرمانش بود. من، حبیب اخلاقی، امیر علی اکبری، طالب نعمت پور، فرشاد علیزاده، افشین بیابانگرد، مرحوم بابک قربانی و بقیه با مربیگری محمد آقای بنا.حالا هم امیدوارم این تیم هم، تیم خوبی باشند و نسل خوبی را برای کشتی ایران بسازند.

 

خیلی از قهرمان های این تیم هم،  همشهری های خودت و خوزستانی بودند.

خوزستان همیشه سهم خودش را در کشتی ایران داشته و مهد کشتی فرنگی ایران است. این استان، ۱۵، ۱۶ شهر دارد که همه کشتی خیز هستند و همیشه رقابت زیادی بین آنها وجود دارد. هر چند که رئیس اداره ورزش و جوانان خوزستان آنها را نمی بیند!

 

حالا هم که رسول خادم به قهرمان ها به عنوان پاداش، پراید داد.

چه بگویم؟ مردم خودشان همه چیز را می دانند. الان کشتی، خودش خودش را تشویق می کند. کسی از بیرون کشتی را حمایت نمی کند و در این شرایط، کار بسیار سخت شده است.

 

نگفتی خودت چقدر آماده هستی؟

خدا را شکر آنقدر آماده هستم که هر کسی رو به رویم بایستد، از پسش بر می آیم!

 

پس خیلی آماده ای؟

من از سال ۲۰۰۹ تا به حال، به کسی در ایران باخت نداده ام و حالا هم می خواهم دوباره به روزهای خوبم برگردم.

 

سامان و کرامت شرایط شان چطور است؟

سامان خوب است.کرامت هم به خاطر محرومیتی که برایش پیش آمد، کمی ناراحت است اما این روزها تمام می شود و ما دوباره بر می گردیم.

 

مثل اینکه رسول خادم هم با کمیته انضباطی صحبت کرده که حالا در تمرینات تیم ملی شرکت می کنید؟

دوست ندارم زیاد راجع به گذشته صحبت کنم اما از همه کسانی که به ما در این مدت، کمک کرده اند، تشکر می کنم. ما سرباز تیم ملی هستیم و امیدواریم که باز هم بتوانیم در خدمت این تیم باشیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.