b_Newsنگاهی به صحت دعوای معمار قبل و معمار بعد

حمله بی‌سابقه‌ یزدانی‌خرم به داورزنی و ضیایی

تاریخ: 1397/05/07
زمان: 13: 32
نوع: یادداشت
محمدرضا یزدانی خرم در مصاحبه‌ای با خبرگزاری میزان تندتر از همیشه به مدیری که بعد از او والیبال را هدایت کرد و به مدیر کنونی فدراسیون والیبال تاخته است.

فرزاد کفیلی/ محمدرضا یزدانی خرم رییس فدراسیون والیبال از ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۵ در مصاحبه‌ای با خبرگزاری میزان تندتر از همیشه به مدیری که بعد از او والیبال را هدایت کرد و به مدیر کنونی فدراسیون والیبال  تاخته و گفته: «داورزنی بدش نمی‌آید لقب معمار نوین والیبال را به او بدهند. اما تحول در والیبال توسط من انجام شد. داورزنی در حدی نیست که معاونت وزارت ورزش را بر عهده بگیرد و متاسفانه آیین نامه اشتباه باعث شد خیلی از مدیرانی که بالای هفتاد سال سن دارند از ورزش بروند. داورزنی دیگر توانایی اداره فدراسیون والیبال را نداشت و قید ریاست این فدراسیون را زد. او احساس می‌کرد والیبال دیگر نمی‌تواند موفق باشد و نسل طلایی والیبال ایران هم روزهای پایانی خودش را سپری می‌کند.»

یزدانی‌خرم به ضیایی رییس کنونی فدراسیون هم تاخته و گفته ضیایی شخصیتی نیست که بتواند در والیبال ایران موفق باشد و چون از والیبال شناختی ندارد. من آینده خوبی را برای والیبال ایران نمی‌بینم چون ضیایی تجربه کافی برای ریاست ندارد و سایر مسوولان فدراسیون هم قوی و کارآزموده نیستند.

این حرف‌هایی مدیری است که چهار دهه در جمهوری اسلامی کار کرده و ۱۷ سال در اتاقی نشسته که امروز ضیایی در آن می‌نشیند. یزدانی‌خرم چرا شرایط را این‌طور منفی می‌بیند و حرف‌های او چقدر درست است؟

او در شرایطی این سخن‌ها را به زبان آورده که حضور سه بازیکن بسیار جوان در سه تیم مطرح اروپایی در والیبال ایران بی سابقه است. نسل جدیدی به والیبال آمده که اتفاقا ارتباطی با ریاست یزدانی‌خرم ندارد. والیبال ایران به نظر می‌رسید با داورزنی همچنان می‌تواند رو به جلو باشد. افتخارات دوران داورزنی در رده بزرگسالان قابل مقایسه با فدراسیون یزدانی خرم نیست و نمی‌توان از حیث نتایج اعتبار داورزنی را از والیبال گرفت.

فدراسیون ضیایی در ماه‌هایی کمی که ریاست آن را بر عهده داشته در دو رده بزرگسالان و نوجوانان پس رفته است. تیم بزرگسالان دهم لیگ ملت‌ها و نوجوانان چهارم آسیا شده؛ تیم نوجوانانی که با کادر فنی مشترک سال قبل قهرمان جهان شده بود.

سیاست‌گذاری برای تیم بزرگسالان مدام عوض شده و نیروهای پر سابقه فدراسیون یکی یکی کنار گذاشته شده‌اند.از طرفی ضیایی چند روز پیش و خیلی زود به بحرین رفت تا با قهرمانی تیم جوانان ایران عکس یادگاری بگیرد. بازیکنان جوانان که اکنون با بردهای سه بر صفر به سمت فینال جوانان آسیا می‌روند همان تیم نوجونان قهرمان جهان هستند که در جوانان هم کاملا پر قدرت  بی رقیب به نظر می‌رسند. برخلاف آنچه یزدانی‌خرم می‌گوید.

از طرفی مدیران ما کت و شوار پوشیده آماده عکس گرفتن با قهرمان هستند. اما قهرمان را چه کسی ساخته؟ محمد وکیلی و کادر فنی تیم نوجوانان  و بهروز عطایی و کادر فنی تیم جوانان.اما همان کادر فنی نوجوانان تیمش امسال چهارم آسیا شده و کسی توجه نمی‌کند که دلیل این موضوع فدراسیونی بوده که کار را دیر شروع کرده و زمان مناسب برای آماده‌سازی را ایجاد نکرده است.

فدراسیون والیبال از مدیر مالی تا کمیته‌هایش دچار تحول شده. با مدیریتی مواجه هستیم که همه چیز را به فردا موکول می‌کند و زمان کمی در فدراسیون حضور می‌یابد و پیدا کردنش کار هر کسی نیست. صحبت‌های یزدانی‌خرم هرچند قابل نقد و حتی بخش های مهمی از آن رد می‌شود اما رگه‌های مهمی از هشدار در آن وجود دارد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.