b_Newsمعاون اول رییس جمهور نیامد و وزیر هم سخنرانی نکرد

بدرقه از سر باز کنی کاروان بازی‌های آسیایی!

تاریخ: 1397/05/12
زمان: 13: 55
نوع: گزارش
وزارت ورزش کاروان بازی‌های آسیایی را طوری بدرقه کرد که انگار مسافر را بدون ریختن آب پشت سرش روانه سفر سخت و طولانی کنی!

نگار رشیدی/ وزارت ورزش کاروان بازی‌های آسیایی را طوری بدرقه کرد که انگار مسافر را بدون ریختن آب پشت سرش روانه سفر سخت و طولانی کنی! سه‌شنبه شب ورزشکاران به میزبانی وزارتخانه در سالن همایش هتل المپیک برای مراسم بدرقه دور هم جمع شدند. مراسمی که رضایت کمتر کسی را توانست جلب کند چراکه خبری نبود جز بی‌نظمی و بی‌برنامگی با توجه ویژه به فوتبالی‌ها و نبود هیچ بخش خلاقانه یا کار ویژه ای که در ذهن ورزشکاران بماند!

در حالی که قرار بود مراسم ساعت 19 آغاز شود و همین ساعت به رسانه‌ها گفته شده بود، وزارتی‌ها شروع برنامه را در ساعت 18:30 گذاشته بودند! حتی رضا صالحی‌امیری رییس کمیته ملی المپیک یک ساعت زودتر خودش را به هتل المپیک رساند و از فرصت استفاده کرد و خوش و بشی با مربیان و ورزشکاران داشت.

قرار دادن بنری بزرگ مخصوص ورزشکاران که جمله و امضای‌شان را روی آن ثبت کنند، جزو معدود تصمیم‌های خوب شب بدرقه بود که می‌تواند به عنوان یک یادگاری تا سال‌ها در گوشه‌ای از وزارتخانه خودنمایی کند. اما هرچه از آغاز مراسم بیشتر می‌گذشت میزبان امتیاز منفی بیشتری می‌گرفت. اولین نکته هم بدون جا ماندن برخی از مهمانان مهم بود.

 

معاون اول روحانی نیامد

در حالی که اعلام شده بود اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور یکی از مهمانان این مراسم است، خبری از او نشد. این روزها مشکلات اقتصادی شاید فرصتی برای توجه به اولویت‌های بعدی دولت باقی نگذاشته است اما سیدحسن خمینی و پسرش در ردیف نخست مهمانان ویژه از ابتدا حضور داشتند. سیدحسن که همیشه علاقه‌اش را به ورزش نشان داده و در اغلب محفل‌های ورزشی هم حضور پیدا می‌کند، دقایقی هم برای حاضران سخنرانی کرد. او در صحبت‌هایش به والیبال، کشتی و فوتبال اشاره کرد و گفت ای کاش لایی وحید امیری در جام جهانی گل شده بود.

 

سرمداری فوتبال!

گام بعدی قرائت سوگندنامه بود که این کار را به کیمیا علیزاده و مجتبی عابدینی سپردند و سپس وزارت ورزش ترجیح داد کلیپی از تیم ملی فوتبال در جام‌ جهانی روسیه را پخش کند! موضوعی که احتمالا از این پس بیشتر صدای ورزشکاران مدال‌آور المپیک و بازی‌های آسیایی را در قبال تبعیض و بی‌توجهی‌ها در می‌آورد. چراکه خیلی واضح طبق معمول علاقه بیشتر وزارتخانه به فوتبالی‌ها نمایان شد. شاید هم وزارت خواسته با این کار به مهدی تاج و فوتبالیست‌های امید انگیزه بدهد که با دست پر از جاکارتا بازگردند! اما نکته جالب این است که تیم فوتبال ایران روز شنبه مراسم بدرقه جداگانه‌ای خواهد داشت.

 

فراخواندن مهمان دعوت نشده!

در بخش دیگری مازیار ناظمی که به عنوان مجری مراسم پشت تریبون ایستاده بود، شروع به دعوت از چند ورزشکار کرد تا به نمایندگی از سایر ورزشکاران از زیر دروازه قرآن عبور کنند. اما نکته‌ای که توی ذوق می‌زد این بود که میزبان از پیش این ورزشکاران را انتخاب و دعوت ویژه نکرده بود. چون ناظمی با نگاهی به سالن و گاها سوال‌هایش مبنی بر اینکه مثلا از دوومیدانی چه کسی در سالن است، ورزشکاران را به جایگاه دعوت می‌کرد. جدای از این، اتفاق عجیب‌تر دعوت از سعید عبدولی به جایگاه بود. نام عبدولی در حالی صدا شد که او به خاطر درگیری در انتخابی تیم ملی در دوران محرومیت به سر می‌برد و قرار نیست به بازی‌های آسیایی اعزام شود. عبدولی خودش هم در مراسم حضور نداشت!

در نهایت کیمیا علیزاده (تکواندو)، مرضیه عشقی (کبدی)، حمیده عباسعلی (کاراته)، شهربانو منصوریان (ووشو)، الهه احمدی (تیراندازی)، مجتبی عابدینی (شمشیربازی)، سعید معروف (والیبال)، اسماعیل عبادی (تیروکمان)، روزبه ارغوان (بسکتبال)، جلال کیانی (هندبال)، مهدی امینی (فوتبال زیر۲۱ سال)، علی هاشمی (وزنه‌برداری) و علی پیروزخواه (واترپلو) به جایگاه رفتند و عکس یادگاری هم گرفتند که همه کاپیتان تیم های‌شان نبودند اما وقتی سایر کاپیتان‌ها جز معروف نبودند چاره‌ای جز رجوع به نفرات دیگر نمانده بود.

 

کنایه به رییس دوومیدانی

در این بین مجید کیهانی رییس فدراسیون دوومیدانی هم از کنایه ناظمی بی‌نصیب نماند. ناظمی در حالی که دنبال نماینده‌ای از دوومیدانی می‌گشت، به او گفتند که رییس دوومیدانی در سالن حضور دارد. ناظمی هم همانجا گفت:«از دوومیدانی آقای کیهانی در مراسم هستند، شما هم که آنقدر سفر می‌روید نیازی به مراسم بدرقه ندارید!»

 

به وزیر فرصت سخنرانی نرسید!

لحظات پایانی مراسم نماد یوز ایرانی هم به سالن آمد و کمی بین حاضران چرخید تا سنبل فوتبالی این مراسم به عدد دو برسد (کلیپ جام جهانی و یوز ایرانی که نماد تیم ملی فوتبال است).

اما از دیگر نکات عجیب این بود که وزیر فرصت سخنرانی پیدا نکرد. در حالی که همیشه سخنرانی‌های طولانی نکوهش شده اما وقتی  سجادی سرپرست کاروان، صالحی‌امیری و سیدحسن خمینی دقایقی پشت تربیون رفتند، طبیعی بود که میزبان چند جمله انگیزه بخش به ورزشکاران بگوید. البته این احتمال هم وجود دارد که او به هر دلیلی نخواسته تا در این مراسم سخنرانی کند.

در نهایت ورزشکاران بازی‌های آسیایی مثل همیشه می‌دانند که با تکیه بر زانوهای پر قدرت خود برای اعتلای نام ایران و بالا بردن پرچم کشورمان باید به جنگ رقبا بروند که اغلب هم سربلند بودند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.