b_News2 بازیکن میانه زمین استقلال زیر ذره‌بین

نورافکن مثل بمب‌افکن!

تاریخ: 1395/11/24
زمان: 22: 25
نوع: خبر
امید نورافکن هافبک دفاعی جوان آبی‌ها که داربی اولی بود در داربی هشتاد و چهارم درخشید.

آرمان صالحی / امید نورافکن هافبک دفاعی جوان آبی‌ها که داربی اولی بود در داربی هشتاد و چهارم درخشید. او پیروز بی چون و چرای نبردهای فیزیکی در زمین و هوا بود. نورافکن سعی کرد در تمام درگیری‌ها در زمین استقلال و میانه میدان حضور داشته باشد و به جز درگیری در دقایق پایانی نیمه اول با مهدی طارمی، دیگر دچار حاشیه نشد.
امید 19 ساله با نمایش خوب در این دیدار آبی‌ها را امیدوار کرد. نور افکن اجازه عبور توپ‌های رفیعی و مسلمان به قلب دفاع استقلال را نداد  و به همراه پادوانی که او هم داربی اولی بود ارسال‌های قرمزها از جناحین را خنثی کردند. اگر امید همین روند خوب را ادامه دهد دیگر کسی چشم به راه چشمی نخواهد بود و او در کنار ابراهیمی زوجی مستحکم در پست هافبک دفاعی تشکیل می‌دهند تا خیال آبی‌ها تا حدودی در نیم‌فصل دوم و آسیا راحت باشد.

 

 

چشم امید آبی‌ها
امید جوان که تجربه کاپیتانی در رده‌های پایه تیم‌ملی را دارد اولین داربی خود را پخته بازی کرد و در بسیاری مواقع سروش رفیعی و محسن مسلمان را ناکام گذاشت تا مسلمان یک روز بد داشته باشد. سروش هم بعد از گل دقایق ابتدایی در نیمه اول برای دقایقی از بازی محو شد و در نیمه دوم هم عملکرد درخشانی نداشت.
این بازی نشان داد با مهار سروش و مسلمان، پرسپولیس تا حد زیادی فلج می‌شود. استقلال پس از شکست به همنام خوزستانی خود در نبود امید ابراهیمی با احتساب داربی، 4 دیدار متوالی در لیگ برتر و پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا را با پیروزی پشت‌سر گذاشت تا به خوبی تاثیر این بازیکن در ترکیب استقلال مشخص شود.

 


غنیمت آبی‌ها
ابراهیمی یک هافبک دفاعی کامل است. او به خوبی می‌دود، توپگیری می‌کند، یکی از پاسورهای تیمش است و در مواقعی که بازی گره می‌خورد به عنوان یک شوت زن قهار گره‌گشای تیمش است. امید باتجربه در این دیدار پیروز نبردهای فیزیکی و تن به تن بود اما به دلیل تحت فشار بودن 46 درصد از پاس‌هایش به مقصد نرسید.
او چهار ارسال انجام داد و پنج‌ بار مرتکب خطا شد. ابراهیمی نسبتا زود اخطار دریافت کرد اما از تجربه خود استفاده کرد و بعد از کارت زرد دقیقه 23 دیگر اخطاری دریافت نکرد تا استقلال دست به عصا نشود. او آنقدر درگیر کارهای دفاعی و توپگیری بود که فرصتی برای شوت زنی پیدا نکرد. ابراهیمی 9بار توپ را بدون خطا از پرسپولیسی‌ها گرفت.
در آن سو امید نورافکن سه برابر پاس‌های اشتباهش، پاس درست داد اما سهم کمتری از ارسال‌های استقلال نسبت به ابراهیمی داشت. نورافکن کمتر از ابراهیمی خطا کرد و هفت توپگیری سالم داشت. او هم مانند ابراهیمی آنقدر درگیر کارهای دفاعی و نبردهای فیزیکی بود که مجالی برای شوت زنی به سمت چارچوب قرمزها نیافت.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.