b_Newsبررسی ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی در بازی های آسیایی

یک شانس اصلی طلا، یک طلایی سابق و یک ترکیب دگرگون شده!

تاریخ: 1397/05/14
زمان: 10: 44
نوع: گزارش
کشتی فرنگی با هدایت علی اشکانی با ترکیبی متفاوت نسبت به اینچنون پا به بازی‌های‌آسیایی می‌گذارد و ما به بررسی ترکیب این تیم پرداخته ایم.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در حالی خود را برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا آماده می کند که ترکیب این تیم برای حضور در این رقابت ها مشخص شده است. کشتی گیرانی که حالا پا جای پای فرنگی کاران بزرگ این رشته نظیر حمید سوریان، امید نوروزی، قاسم رضایی، سعید عبدولی و ... گذاشته اند تا تیم ملی با هدایت علی اشکانی با ترکیبی متفاوت نسبت به اینچنون پا به این رقابت ها بگذارد اما در این گزارش به بررسی ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی پرداخته ایم تا ببینیم وضعیت ملی پوشانی که راهی جاکارتا می شوند به چه صورت است؟

 

امید به مردانی

برای وزن ۶۰ کیلوگرم مهرداد مردانی انتخاب شده‌ است. این فرنگی کار 26 ساله اهل ایذه، برای اولین بار در مسابقات جهانی 2017 پاریس به روی تشک رفت اما از رسیدن به مدال باز ماند. او در مسابقات 2018 قهرمانی آسیا هم مصدوم بود اما با این حال مربیان تیم ملی از او زیاد تعریف می کنند و باید دید می تواند در بازی های آسیایی مدال کسب کند یا خیر.

 

برادر کوچک تر در راه افتخار

محمدرضا گرایی انتخاب اصلی کادر فنی تیم ملی برای وزن ۶۷کیلوگرم است. این کشتی گیر شیرازی برادر دیگر فرنگی کار تیم ملی یعنی محمد علی گرایی است که امسال توانست نام خودش را مطرح کند و حتی از برادر بزرگترش هم نتیجه بهتری هم گرفته است. او در مسابقات جایزه بزرگ مجارستان که تیر ماه برگزار شد، به مدال نقره دست یافت و حالا باید دید می تواند این موفقیت را در جاکارتا هم تداوم بخشد یا خیر.

 

شانس گرایی بیشتر است

محمد علی گرایی و پژمان پشتام به عنوان گزینه های اصلی کادر فنی تیم ملی در وزن ۷۷کیلوگرم مطرح هستند که برای حضور در رقابت‌های جهانی مجارستان مد نظر کادر فنی خواهند بود. با این حال، به نظر می رسد که شانس گرایی برای حضور در بازی های آسیایی بیشتر باشد. کشتی گیری که در رده بندی اخیر اتحادیه جهانی کشتی، تنها فرنگی کار ایرانی است که در میان سه نفر برتر اوزان دهگانه حضور دارد.

 

شانس اصلی طلا

نفر انتخابی وزن ۸۷ کیلوگرم، حسین نوری است. کشتی گیری زنجانی که در مسابقات جهانی 2017 پاریس به مدال برنز رسید و دو طلای مسابقات قهرمانی آسیا در سال های 2017 و 2018 را به دست آورده و یکی از شانس های اصلی کسب مدال طلا در این وزن به شمار می رود.

 

علیاری دومین طلا را می گیرد؟

برای ۹۷ کیلوگرم هم کادر فنی تیم ملی، روی علی اکبرحیدری و مهدی علیاری نظر دارد که قرار است شرایط آنها با اعزام به مسابقات بین المللی پیش رو برای حضور در مسابقات جهانی ارزیابی شود. البته به نظر می رسد با توجه به این که علیاری عمل جراحی اش را پشت سر گذاشته و در آمادگی خوبی هم به سر می برد، این کشتی گیر اهل فردوسیه از توابع شهریار، گزینه اصلی این وزن باشد. علیاری در بازی های آسیایی 2014 اینچئون در وزن 98 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و تنها طلایی و مدال آور ترکیب حال حاضر تیم ملی به شمار می رود.

 

 شانس مهدی زاده بیشتر است

برای وزن ۱۳۰ کیلوگرم هم از بین بهنام مهدی زاده و شهاب قوره جیلی، یکی انتخاب خواهد شد که این دو به عنوان گزینه اول برای حضور در رقابت های مجارستان مد نظر کادر فنی خواهند بود. البته با توجه به این که مهدی زاده در مسابقات قهرمانی آسیا در سال های 2017 و 2018 به مدال طلا رسیده و در بازی‌های آسیایی داخل سالن 2017 که در عشق آباد برگزار شد نیز، به مقام قهرمانی دست یافت، به نظر می رسد که او شانس اصلی حضور در بازی های آسیایی باشد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.