b_Newsدنبال سفر و مسابقه نیستم، مدال می‌خواهم/ با وزنه‌هایی که در رکوردگیری زدم در جهانی می‌توانستم مدال بگیرم

مجید عسگری: در بازی‌های آسیایی نفر رزرو معنی ندارد

تاریخ: 1397/05/19
زمان: 11: 01
نوع: گفتگو
فاصله خبر خوش اعزام مجید عسگری به بازی‌های آسیایی و خبر تلخ تصمیم او به شرکت نکردن در این میدان آسیایی، بسیار کم بود.

نگار رشیدی/ فاصله خبر خوش اعزام مجید عسگری به بازی‌های آسیایی و خبر تلخ تصمیم او به شرکت نکردن در این میدان آسیایی، بسیار کم بود. در روز رکوردگیری تیم ملی برای تعیین ترکیب تیم اعزامی به بازی‌های آسیایی مجید عسگری وزنه‌هایی را بالای سر برد که حضورش در تیم را بدون چون و چرا می‌کرد.اما در اوج ناباوری کیانوش رستمی با وجود اوت کردن وزنه‌هایش مسافر جاکارتا شد تا به این ترتیب عسگری که شانس مدال در جاکارتا بود، بیرون از لیست بماند.

اتفاق عجیب‌تر اما جایی است که مجید عسگری خیلی زودتر از اینکه قرار است بازی‌ها به جای هفت وزن در هشت وزن برگزار شود خبر داشته و حتی آن را با فدراسیون هم در میان می‌گذارد. اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد و هر روز انگیزه عسگری کمتر شد.چند روز پیش فدراسیون اعلام کرد که با سرکشی هر روزه به سایت مسابقات متوجه اضافه شدن وزن هشتم شده و حضور عسگری در تیم به عنوان نفر رزرو را تدبیرشان دانست اما دیگر کار از کار گذشته بود.عسگری که در انتخابی بوی مدال می‌داد، از حضور در این مسابقات انصراف داد چون نمی‌خواست در جاکارتا توریست باشد.به این ترتیب تدبیر فدراسیون شکست خورد و برگ‌ برنده‌اش هم در آتش همین تدبیر سوخت! عسگری در گفت‌وگویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که با رکوردهایی که در انتخابی زده حتی در مسابقات جهانی چند ماه قبل نیز روی سکو می‌رفت ولی حالا با کم‌شدن تمریناتش در جاکارتا از مدال بسیار دور است.

 

خبر خوشحال‌کننده حضور شما در بازی‌های آسیایی خیلی زود به تلخی انصراف تان تبدیل شد.

تقریبا یکی‌،دو ماه پیش بود که من خبردار شدم قرار است مسابقات در هشت وزن برگزار شود و به امور بین‌الملل فدراسیون هم اعلام کردند. قرار شد این موضوع را پیگیری کنند و بعد گفتند که مسابقات با همان هفت وزن برگزار می‌شود. همین هم شد که من قید بازی‌ها را زدم و از فشار تمریناتی که داشتم بیرون آمدم. حالا 10 روز مانده به اعزام خبر رسیده که مسابقات هشت وزنه است. فدراسیون هم گفت پیگیر کارهایت هستیم تا اعزام شوی. من هم دیدم در این 10 روز کاری نمی‌شود کرد با این حال باز هم تمریناتم را سنگین‌تر کردم. درنهایت دیدم که بدنم مثل قبل جواب نمی‌دهد و از شرایط خوب بدنی فاصله گرفته‌ام. اگر مسابقات تیمی بود، می‌رفتم چون می‌گفتم یک امتیاز می‌گیرم و به تیم کمک می‌کنم. اما بازی‌ها مدالی است.

 

فدراسیون خوشحال بود که شما را به عنوان نفر رزرو در تیم داشته و یک فرصت مدال دیگر دارد.

اصلا در بازی‌های آسیایی چیزی به نام رزرو وجود ندارد.در وزنه‌برداری نمی‌شود اسم کسی را به عنوان رزرو رد کرد. حال اینکه دلیل این کار چه بوده که گفته‌اند نفر رزرو را نمی‌دانم.

 

رکوردهای شما در انتخابی در جاکارتا به مدال ختم می‌شد. مدالی که از دست‌تان رفت. از اینکه این میدان را از دست دادید ناراحت نیستید؟

قطعا آدم ناراحت می‌شود. وزنه‌هایی که من در رکوردگیری زدم در مسابقات جهانی که چند ماه قبل برگزار شد مدال بود. یعنی من می‌توانستم در جهانی در دوضرب طلا و در مجموع نقره بگیرم. چون واقعا وزنه‌های کمی نبود. اگر همان زمان اسم من را رد می‌کردند شرایط خیلی فرق می‌کرد. من طوری کار می‌کردم که مدال خوشرنگی از بازی‌ها به دست بیاورم.

 

به نظرتان اینکه شما در سبک وزن وزنه می‌زنید در انتخاب نشدن‌تان تاثیر داشت؟

ما در ایران معمولا در انتخاب سبک ‌وزن‌ها مشکل داریم و بیشتر سنگین ‌وزن‌ مد نظر است. ما در سبک‌ وزن 40 سالی بود که مدال نگرفته بودیم اما چه کارش می‌شود کرد؟!

 

شاید برخی از ورزشکاران صرف حضورشان در یک رویداد برای‌شان بخشی از موفقیت باشد اما شما قید این میدان را زدید.

من برای این تصمیم دلیل دیگری هم داشتم. اگر من به بازی‌های آسیایی می‌رفتم، شاید از آن طرف مسابقات جهانی برای من در خطر می‌افتاد. به نظر من در این شرایط رفتن یا نرفتن فرقی ندارد. همانطور که گفتم اگر مسابقات تیمی بود و امتیاز من می‌توانست به کاروان کشور کمک کند حتما می‌رفتم اما وقتی می‌دانم در این شرایط مدال نمی‌گیرم چرا بروم.من دنبال سفر خارجی و مسابقه نیستم. من می‌خواهم کاری بکنم که مدال بگیرم. اگر من به مسابقه می‌رفتم و وزنه‌هایی کمتر از رکوردگیری را بالای سر می‌بردم، کسانی که بیرون وزنه‌برداری که شرایط را نمی‌دانند، آن وقت‌ می‌گویند عسگری در مسابقه خوب نکرده. آنها که نمی‌دانند من انگیزه‌ام را از دست دادم، از تیم بیرون ماندم و شرایط روحی و روانی خوبی ندارم. نمی‌خواستم چنین حرف‌هایی پیش بیاید.

 

نگران نیستید که در مسابقات جهانی هم این اتفاق تکرار شود و اسم‌تان بیرون از ترکیب تیم بماند؟

شرایط مسابقات جهانی بسیار متفاوت است.آنجا رقابت در 10 وزن است و شانس مدال بیشتر است. همه چیز هم به عملکرد خودمان بستگی دارد.این که چه رکوردی را ثبت کنیم و در چه سطحی باشیم.

 

اما برای جاکارتا هم شما رکورد خوبی داشتید و با این حال بیرون از تیم ماندید!

ما باید کار خودمان را بکنیم. چه کار می‌توانیم بکنیم؟!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.