b_Newsداربی را باختیم اما دوست دارم پرسپولیس قهرمان شود

صباح شريعتي فرنگی کار آذربایجان: ايران مي تواند جام را در خانه نگه دارد

تاریخ: 1395/11/25
زمان: 11: 22
نوع: گفتگو
جام جهاني كشتي فرنگي از حدود يك ماه ديگر به ميزباني كشورمان برگزار خواهد شد و تیم آذربایجان هم با حضور 4 کشتی گیر ایرانی اش در این رقابت حاضر می شود.

حامد جيرودي

 

جام جهاني كشتي فرنگي از حدود يك ماه ديگر، يعني روزهاي 26 و 27 اسفند به ميزباني كشورمان در آبادان برگزار خواهد شد و يكي از تيم هايي كه در اين رقابت ها حضور خواهد داشت، تيم ملي كشتي فرنگي آذربايجان است. تيمي كه از چهار كشتي گير ايراني الاصل به نام هاي سامان طهماسبي، صباح شريعتي، اويان نظرياني و بابك دژباني در تركيب خود بهره مي برد. در ميان اين كشتي گيران، صباح شريعتي كه در المپيك 2016 ريو با مربيگري مربي ايراني خود جمشيد خيرآبادي به مدال برنز دست يافت، پر اميدتر از بقيه به نظر مي رسد. با اين حال، اين فرنگي كار دسته سنگين وزن كه متولد سنندج است، معتقد است تيم ملي كشتي فرنگي ايران از كشتي گيران جوان و خوبي بهره مي برد و آن ها مي توانند در جام جهاني به قهرماني برسد. نكته جالب در خصوص شريعتي اين است كه با توجه به اين كه ديروز داربي 84 پايتخت هم برگزار شد، سوالاتي را از او پرسيديم كه نشان داد صباح خيلي هم فوتبالي و البته پرسپوليسي است.

 

از تيم كشتي فرنگي آذربايجان چه خبر؟

خدا را شكر در شرايط خوبي قرار داريم. تيم ما در تركيه به سر مي برد و با تيم كشتي فرنگي اين كشور اردوي مشترك گذاشته ايم تا براي مسابقات جام جهاني كشتي فرنگي كه چند وقت ديگر برگزار مي شود، آماده شويم.

 

پس براي جام جهاني به ايران مي آييد؟

بله در برنامه مان اين است كه در اين مسابقات شركت كنيم و اميدوارم كه بتوانيم به موفقيت برسيم.

 

شرايط خودت به چه صورت است؟

خدا را شكر خوب است. بعد از مدتي كه از المپيك برگشتيم، تمريناتم را شروع كردم و الان شرايط ام بهتر شده و كم كم سرحال و آماده مي شوم تا باز هم بتوانتم در مسابقات ام به پيروزي برسم.

 

بقيه كشتي گيران ايراني تيم آذربايجان هم به ايران مي آيند؟

بله قرار است كه بيايند. اما اين كه چه كسي روي تشك برود و كشتي بگيرد، بستگي به نظر كادر فني تيم دارد.

 

شما تا پيش از اين با جمشيد خيرآبادي به عنوان سرمربي كار مي كرديد اما حالا كه از تيم ملي آذربايجان رفته، چه كسي سرمربي شما شده است؟

آقا جمشيد كه خيلي خوب بود اما ايشان قراردادش تمام شد و با اين كه در اينجا مي خواستند كه بماند و كار كند اما او قبول نكرد و حالا يك مربي آذربايجاني به نام هاكف علي اف سرمربي تيم ماست.

 

او كشتي هاي تو را مي پسندد؟

بله هاكف علي اف قبلا هم كه آقا جمشيد بود، در كادر فني تيم آذربايجان حضور داشت و از همديگر شناخت خوبي داريم. البته به غير از او، دو مربي آذربايجاني ديگر هم در تيم ما حضور دارند.

 

تيم ملي كشتي فرنگي ايران را چطور مي بيني؟

من نمي دانم تيم ملي كشتي فرنگي ايران با چه نفراتي در جام جهاني شركت مي كند. اما به هرحال، ايران هميشه ايران است و براي قهرماني مي جنگد. حالا كه ميزبان هم هست و اين شانس آن ها را براي موفقيت افزايش مي دهد.

 

تيم ملي ايران، نسبت به المپيك 2016، خيلي جوان شده. در اين شرايط فكر مي كني اين تيم شانس قهرماني داشته باشد؟

بله. به هر حال كشتي گيران جوان هم انگيزه دارند و خيلي خوب تمرين مي كنند و مي خواهند خودشان را در مسابقات نشان دهند. من فكر مي كنم هنوز هم تيم ايران، تيم قدرتمند و قوي است كه مي تواند جام قهرماني را در ايران نگه دارد.

 

جام جهاني قرار است در آبادان برگزار شود. فكر مي كني تماشاگران از اين رقابت ها استقبال كنند؟

اين موضوع بستگي به مسئولان برگزاري اين مسابقات دارد. اين كه چطور برنامه ريزي كنند و چقدر هزينه كنند. تماشاگران آباداني خيلي خونگرم هستند و ورزشكاران را تشويق مي كنند اما خودم فكر مي كنم اگر جام جهاني در تهران برگزار مي شد، بهتر بود.

 

راستي داربي استقلال و پرسپوليس را هم ديدي؟

بله ديدم. بازی خوبی بود و دو تیم تلاش کردند که استقلال بهتر از موقعیت های خود استفاده کرد و برنده شد.

 

حالا شرايط لیگ را چطور مي بيني؟

پرسپوليس فارق از داربی در اين فصل خيلي خوب فوتبال بازي کرده و شانس قهرماني دارد. اين تيم فصل قبل هم بايد قهرمان مي شد اما بدشانسي آورد و با تفاضل گل كمتر قهرماني را از دست داد.

 

در آذربايجان هم استقلال و پرسپوليس را مي شناسند؟

بله اما در اين جا بيشتر طرفدار تراكتورسازي هستند.

 

تراكتورسازي هم كه در كورس است.

بله اين تيم هم خيلي خوب است اما خود من پرسپوليسي هستم و دوست دارم كه اين تيم به قهرماني برسد.

 

با توجه به اين كه كرد هستي، با بازيكنان كرد فوتبال ايران مثل وريا غفوري، كاوه رضايي و بختيار رحماني هم ارتباط داري؟

نه ارتباط زيادي ندارم اما هميشه به دوستان فوتباليست كرد زبان افتخار كرده ام و جوياي احوال شان هستم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.