b_Newsپسرم به حرفم گوش نداد و کشتی گیر شده! /روی مدال آوری کشتی حساب باز کرده اند اما سرمایه گذاری ندیده ایم!

محمد طلایی: رضا یزدانی اصلا نیامد که حتی خودش را به ما نشان بدهد

تاریخ: 1397/05/22
زمان: 14: 44
نوع: گفتگو
برای بررسی بیشتر وضعیت تیم ملی کشتی آزاد و چگونگی انتخاب ترکیب، به سراغ محمد طلایی مربی این تیم رفتیم تا نظرات وی را جویا شویم.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی آزاد ایران در حالی خود را برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا آماده مي‌کند که این تیم یکی از پر امیدترین تیم های کاروان ایران برای کسب مدال به شمار مي‌رود. با این حال، ترکیبی که برای این تیم برای حضور در بازی های آسیایی انتخاب شد، با نقدهایی از سوی کارشناسان همراه بود. برای بررسی بیشتر وضعیت تیم ملی کشتی آزاد و چگونگی انتخاب ترکیب، به سراغ محمد طلایی مربی این تیم رفتیم تا نظرات وی را جویا شویم.

 

از شرایط تیم ملی در آستانه بازی های آسیایی چه خبر؟

از لحاظ فنی که نفرات جا افتاده ای داریم. رضا اطری در شرایطی انتخاب شده که آن رضا اطری سال گذشته نیست و با چهار تورنمنتی که پشت سر گذاشته، بسیار پخته تر و با تجربه تر شده است. بقیه نفرات هم که ملی پوشان سرشناسی هستند. حسن یزدانی که نیازی به گفتن ندارد. علیرضا کریمی بسیار آماده است. همین طور مصطفی حسین خانی و پرویز هادی که بسیار با انگیزه هستند و در کل نفرات خوبی داریم که امیدواریم با آنها به نتایج خوبی در بازی های آسیایی دست پیدا کنیم.

 

فکر مي‌کنید چند مدال خوش رنگ در جاکارتا به دست آوریم؟

من پیش بینی نمی کنم اما بچه ها ان شاء ا... با تمام توان شان به میدان مي‌روند و خدا هم کمک مي‌کند تا بهترین نتایج را بگیرند. البته کشتی همان طور که مي‌دانید، به موضوع داوری و شرایط دیگر هم بستگی دارد که امیدواریم به ضرر ما تمام نشود.

 

اصلی ترین حریفان تیم ملی در بازی های آسیایی چه کشورهایی هستند؟

 

ازبکستان اخیر خیلی خوب شده و در مسابقات قهرمانی آسیا هم قدرتمند نشان داد. در بخش انفرادی هم ژاپن، کره جنوبی، مغولستان و قزاقستان کشتی گیران خوبی دارند.

 

اما با این وجود مي‌دانید که کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی روی مدال آوری ملی پوشان کشتی آزاد حساب ویژه ای باز کرده است.

بله حساب باز کرده اند اما در این مدت سرمایه گذاری از طرف کسی ما ندیده ایم! البته که سالهاست وضع چنین است.

 

 برای همین به پسرتان گفته اید که کشتی گیر نشود؟

بله یکی از توصیه های من به او این بوده که کشتی گیر نشود. چون اندازه زحمتی که کشتی گیران مي‌کشند با اندازه توجهی که باید بشود، برابری نمی کند.

 

 الان پسرتان چند سالش است و چه کار مي‌کند؟

پسرم 17 سالش است و کشتی مي‌گیرد!

 

 پس به حرف شما گوش نداده و ما باید در انتظار یک محمد طلایی دیگر باشیم.

)می خندد) بله گوش نداده و کشتی مي‌گیرد.

 

مربیانش چه کسانی هستند؟

پیش آقای اکبر فلاح تمرین مي‌کند و موقعی هم که پیش ماست، با من و آقای علی اکبر دودانگه.

 

به بحث تیم ملی برگردیم. کادر فنی تیم ملی نفراتی را انتخاب کرده که منتقدان راجع به آنها نظرات مختلفی دارند. مثل علی کریمی که دو وزن بالاتر آمده و قرار است در 97 کیلوگرم کشتی بگیرد.

الان صحبت کردن در این مورد به نظر من غلط است! ما نزدیک مسابقات هستیم و انتخاب ها هم صورت گرفته اما شما و منتقدان بدانید که این انتخاب ها توجیه فنی داشته و با مشورت کادرفنی و شورای فنی صورت گرفته است. علی کریمی هم بچه همین آب و خاک است و کشتی گیر خوب و با اخلاقی است و ان شاء ا... به موفقیت مي‌رسد.

 

 مثلا محمد جواد ابراهیمی که در 92 کیلوگرم بود، نمی توانست برای 97 کیلوگرم انتخاب شود؟

همان طور که گفتم این انتخاب ها با نظر کادرفنی و شورای فنی بود و کشتی به کشتی روی آنها بحث و نظر فراوانی صورت گرفته تا به این جمع بندی رسیده ایم.

 

 به رضا یزدانی هم که برای حضور در وزن 97 کیلوگرم، فرصتی داده نشد.

در این که رضا کشتی گیر بزرگی است، هیچ شکی نیست اما او اصلا در انتخابی ها شرکت نکرد و بعد هم اصلا نیامد که حتی خودش را به ما نشان بدهد. ما چطور باید او را انتخاب مي‌کردیم؟

 

اما مثل این که روی مسابقات جهانی روی او نظر دارید؟

بله باز هم مثل دفعات قبل فرصتی به رضا داده شده است و امیدواریم که بیاید و کشتی بگیرد. ما دوست داریم که از همه ظرفیت های کشتی ایران استفاده کنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.