b_Newsدر ورزش ما فقط باید مدال المپیک داشته باشی

محمدرضا براری: وضعیت مالی فدراسیون خوب نیست

تاریخ: 1395/11/26
زمان: 12: 15
نوع: گفتگو
اردوي تيم ملي وزنه برداري در حالي مدتي است آغاز شده كه وجود مشكلات مالي نگراني هايي را به تمرين ملي پوشان وارد كرده است.

نگار رشیدی / اردوی تیم ملی وزنه برداری مدتی است که از سر گرفته شده است. وزنه برداران در حالی زیر نظر سجاد انوشیروانی تمرین می کنند که دو مسابقه مهم یکی در آسیا و یکی در جهان پیش رو دارند. اما این رقابت ها با یک نگرانی گره خورده است. نگرانی که بوی پول می دهد.

گویا این روزها فدراسیون وزنه برداری با مشکل مالی مواجه شده که تاثیرات آن به اردوی تیم ملی هم رسیده است. این موضوع محمدرضا براری که به تازگی هم ازدواج کرده است را بیش از هرکس نگران کرده است.چراکه او نه در لیگ قرارداد دارد و نه مسوولان استانی در راه درآمدزایی کنارش بودند.

 

تمرینات چطور است؟

 خدا را شکر اردو خوب است و تمرینات هم بدون مشکل انجام م شود.تنها چیزی که کمی اذیت می کند مشکلات مالی فدراسیون است. متاسفانه مدتی است که فدراسیون از نظر مالی خوب حمایت نمی شود.

 

این مشکل بیشتر کجا خودش را نشان داده؟

بحث مالی همه جا حس می شود. البته در تمرین نیاز به میل و وزنه نداریم و با همین هایی که هست کارمان راه می افتد اما در جایی مثل تغذیه و مکمل تاثیرگذار است.با این شرایط فکر نمی کنم وضعیت حقوق هم طبق روال سابق باشد. تا الان که صحبتی درباره حقوق نشده اما فکر نمی کنم فدراسیون بتواند بودجه لازم را تامین کند. از طرفی ما 60 روز دیگر مسابقه آسیایی را داریم و چند روز دیگر هم که جام فجر برگزار می شود.

 

در جام فجر شرکت می کنید ؟

خیر، گویا قرار است جوانان در جام فجر وزنه بزنند و ما برای آسیایی آماده می شویم. اگر در جام فجر بودیم پاداشش به دردمان می خورد اما اینطور صلاح دیدند. وزارت ورزش و کمیته المپیک باید کمک کنند چون کار و درآمد ما ورزش است. مخصوصا من که به تازگی هم ازدواج کرده ام. در لیگ هم دو سال است که قرارداد ندارم و به عنوان سرباز برای تیم پدافند وزنه می زنم.

 

مسوولان استان تان کارهای تان را پیگیری نکردند ؟

آنها اصلا جواب من را نمی دهند. المپیک که تمام شد جواب دادن به تلفن و پیغام ها هم تمام شد. وضعیت ورزش ما طوری است که باید مدال المپیک داشته باشی تا به تو رسیدگی کنند. اگر مدال المپیک نداشته باشی مدیرکل استان اصلا برایش مهم نیست. مازندران الان می گوید 370 مدال گرفته ایم. من نمی دانم چه کسی این مدال ها را گرفته اما هرکس بوده برایش زحمت کشیده. اما این را هم در نظر بگیرند که کشتی، تکواندو و وزنه برداری مدال آوران اصلی المپیک هستند.

 

با این حساب می خواهید چه کار کنید؟

من به مسابقات جهانی فکر می کنم که در این رقابت ها موفق شوم. هرچند پاداش مسابقات آسیایی سال گذشته را هنوز پرداخت نکرده اند. امیدوارم هرچه زودتر این مشکلات برطرف شود.

 

فضای تمرینی اردو چطور است؟

خوشبختانه فضا خیلی خوب است. شرایط تمرینی به بهترین شکل پیش می رود. به هرحال نفرات و کادر فعلی همه همدوره بودیم و حرف هم را می فهمیم. فقط همین که فدراسیون تحت فشار مالی است و ترکش آن به ما می خورد مشکلاتی را ایجاد کرده است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.