b_News۱۰ بار دیگر به دنیا بیایم، کشتی‌گیر می‌شوم اما شاید به پسرم نگویم کشتی بگیرد/ دودانگه به من پول دستی داد

میثم نصیری: به خادم گفتم حق‌السفره‌ای که می‌دهید را دیگر نمی‌خواهم!

تاریخ: 1397/07/11
زمان: 11: 10
نوع: گفتگو
رسول خادم یک بار به این موضوع اشاره کرده که رجال سیاسی باید از کشتی و میثم نصیری یاد بگیرند که حاضر نشده از پول بیت‌المال برایش هزینه شود و نتیجه لازم را نگیرد.

حامد جیرودی/ رسول خادم رییس فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در مصاحبه اخیر خود به این موضوع اشاره کرده که رجال سیاسی باید از کشتی و میثم نصیری یاد بگیرند که حاضر نشده از پول بیت‌المال برایش هزینه شود و نتیجه لازم را نگیرد. این موضوع باعث شد تا به سراغ این کشتی‌گیر زنجانی برویم که به تازگی از تیم ملی خداحافظی کرده است. کشتی‌گیری که در گفت‌وگوی خود با «گل»، حرف‌های جالب و تازه‌ای را مطرح کرد.

 

دوباره در صدر اخبار قرار گرفته‌ای!

(می‌خندد) ای آقا! مگر چه کار کرده‌ام؟

 

مگر حرف‌های خادم درباره خودت را نشنیده‌ای که گفته رجال سیاسی کشور باید از میثم نصیری یاد بگیرند...

چرا شنیده‌ام. من واقعا نمی‌خواستم از پول بیت‌المال برایم هزینه شود که بروم مانند المپیک، یک دور کشتی بگیرم و ببازم و برگردم.

 

درباره اینکه خادم تو را مثال زده، چه نظری داری؟

واقعیت این است که آقا رسول از یک نفر الکی تعریف نمی‌کند. اگر از حسن یزدانی تعریف می‌کند، به خاطر این است که او اعجوبه کشتی و قهرمان جهان و المپیک است. حالا این هم که از من تعریف کرده، واقعا باعث خوشحالی‌ام است. خوشبختانه آقا رسول من را از نظر اخلاقی قبول دارد.

 

خادم گفته امثال میثم نصیری‌ها هستند که خودش به رغم کارگری در مغازه قصابی، نگران بیت‌المال است.

آقا رسول به من لطف دارد. ایشان دوست نداشت که من از تیم ملی بروم. من موضوع را با آقای علی‌اکبر دودانگه مطرح کردم و گفتم دیگر نمی‌خواهم در تیم ملی باشم. اما من از آن دسته آدم‌ها نیستم که وقتی یک چیزی تمام شد، بگویم خداحافظ، خداحافظ. آقا رسول و بقیه مربیان، چند سال برای من زحمت کشیده‌اند. آقای دودانگه، به من پول دستی داد و برای عروسی‌ام آمد. من هم به آقای خادم گفتم این پول حق‌السفره که به من می‌دهید را دیگر نمی‌خواهم. آنهایی که قبلا داده‌اید را خرج کرده‌ام اما دیگر به من پول ندهید و به کسی بدهید که نیاز داشته باشد و حقش باشد. آقا رسول گفت تو در انتخابی اول شده‌ای و این حقت است اما من قبول نکردم.

 

اما محمد طلایی می‌گفت که تا چند وقت دیگر پدر می‌شوی.

بله اگر خدا بخواهد، تا چند ماه دیگر فرزندم به دنیا می‌آید.

 

مبارک باشد. دختر است یا پسر؟

پسر است اما فرقی نمی‌کند. من خودم دختر دوست دارم. چون با معرفت‌تر است. من خودم هیچ تاجی به سر پدرم نزدم!

 

دوست داری پسرت کشتی‌گیر شود؟

هنوز خیلی مانده. ان‌شاءا... که سالم باشد. خودش بعدا تصمیم می‌گیرد که چه کار کند.

 

به این خاطر پرسیدم که طلایی گفته دوست ندارد پسرش کشتی بگیرد اما مثل اینکه می‌گیرد.

بله ابوالفضل کشتی می‌گیرد. من خودم اگر ۱۰ بار دیگر به دنیا بیایم، دوباره کشتی‌گیر می‌شوم. زمانی که من کشتی را در زنجان شروع کردم، همه مسخره‌ام می‌کردند. من می‌گفتم می‌خواهم بهترین کشتی‌گیر ایران شوم. همه می‌خندیدند. آن وقت از این گوشی‌های دوربین دار نبود که از خودم فیلم بگیرم. من خودم از اینکه کشتی‌گیر شدم، پشیمان نیستم اما شاید به بچه‌ام نگویم کشتی‌گیر شود.

 

هنوز هم به قصابی برادرت می‌روی؟

بعضی وقت‌ها اگر برادرم کمک بخواهد، می‌روم اما کاری ندارم. خدا پدر آقا محسن کاوه و تیم بیمه رازی را بیامرزد که با من قرارداد بستند تا برای‌شان کشتی بگیرم. یک پول بخور و نمیری هست که با آن روزگار می‌گذرانیم.

 

یک شایعه ای هم درست کرده بودند که چون دوپینگ کرده‌ای، از تیم ملی رفته‌ای!

(می‌خندد) خدا را شکر، هیچ وقت اهل دوپینگ و این مسایل نبوده‌ام و از آزمایش‌های وادا هم سربلند بیرون آمده‌ام. آقای خادم هم همیشه حواسش به ما بوده است تا دچار مشکل نشویم.  درباره کار هم باید این نکته را بگویم که قبلا که در تیم ملی بودم، از استاندار زنجان و مسوولان شهرم کار می‌خواستم و می‌گفتم وظیفه‌تان است به ملی‌پوش شهرتان برسید اما حالا که دیگر در تیم ملی نیستم، دیگر انتظاری ندارم و اگر کاری هم برایم انجام دهند، لطف کرده‌اند.

 

شرایط تیم ملی در آستانه بازی‌های آسیایی را چطور می‌بینی؟

بچه‌ها زحمت خود را کشیده‌اند. همه دوستان من هستند و امیدوارم که در این مسابقات به موفقیت برسند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.