b_Newsمشکلی با صمد پیش نیامد و او را درک کردم

شاهین طبع: سکوت کردیم چون به اشتباه قضاوت شدیم و رنجیدیم !

تاریخ: 1397/07/11
زمان: 11: 20
نوع: گفتگو
مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال، در آستانه بازی‌های آسیایی درباره شرایط تیمش با نگل» هم‌صحبت شد.

هدیه خطیبی/ بسکتبال یکی از شانس‌های مسلم سکوی سه‌گانه بازی‌های آسیایی است. سکویی که فقط برترین آن زیر پای آسمانخراش‌های پرافتخار آسیا نرفته و شاگردان مهران شاهین‌طبع با حضور دو ستاره نسل طلایی (صمد نیکخواه‌بهرامی و حامد حدادی) در کنار مخلوطی از بازیکنان باتجربه، کارآمد و جوان‌تر این هدف را در جاکارتا دنبال می‌کنند.

اما تیم ملی بسکتبال مدتی تمرینات آماده‌سازی‌اش را دور از رسانه‌ها سپری کرد تا دیروز که بالاخره فرصت تماشای از نزدیک تمرین و صحبت با اعضای تیم مهیا شد. اما همین دوری رسانه‌ها از تیم حرف و‌ حدیث‌های زیادی را از جمله اینکه شاید نمی‌خواهند مشکلات داخلی تیم به بیرون منتقل شود، به راه انداخت.

مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال در راستای همین اتفاق پاسخ «گل» را به برخی ابهامات و شایعات اطراف تیمش داد.

 

۵۰ نفر امکان هر لحظه اعزام دارند !

او در واکنش به اینکه چرا تصور می‌شود حالت موش و گربه بازی برای اعلام لیست ۱۲ نفره تیم ملی به راه افتاده و کادر فنی نمی‌خواهد اسامی را بگوید تا مبادا حاشیه‌ای ایجاد شود، توضیح داد:«دلیل اینکه لیست تیم ملی را تا همین الان هم اعلام نکردیم این است که با پرس و جو از آقای سجادی سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی متوجه شدیم که تا دو روز قبل از آغاز بازی‌ها هم می‌توانیم لیست را بدهیم. البته ما از دو ماه پیش لیست ۵۰ نفره‌ای دادیم که مرتبا هم به روز شده است. به هر حال احتمالات مصدومیت را هم باید در نظر می‌گرفتیم.»

شاهین‌طبع در پاسخ به اینکه یعنی برای ۵۰ بازیکن آی‌دی کارت صادر شده، گفت:«برای ۵۰ نفر روادید آماده است تا در صورت لزوم همراه تیم باشند.»

 

گفتیم کاری با قضاوت کننده‌ها نداریم

سرمربی تیم ملی بسکتبال همچنین درباره اینکه این توضیحات چرا داده نشده تا جنجال اعلام نشدن اسامی تیم ملی به راه نیفتد، عنوان داشت:«به خاطر اینکه ما را پیش از هر اتفاقی شما رسانه‌ها قضاوت کردید بنابراین ما هم گفتیم که دیگر در این زمینه کاری با هم نداریم.»

قهرمان سابق تیم ملی بسکتبال در واکنش به اینکه آیا این موضوع بیشتر تیم ملی را به حاشیه نبرد، خاطرنشان کرد:«این سیاست ما بود. همین حالا من یک بازیکن را می‌خواهم عوض کنم و مشکل پیدا کردم.»

او در ادامه در این خصوص که تیم ملی بسکتبال خودش را از رسانه‌ها دور نگه داشت تا وارد حواشی نشود و مشکلاتش به بیرون درز پیدا نکند نیز افزود:«مساله اول این است که ما رنجیدیم. از همه رسانه‌ها نه ولی از خیلی‌ها رنجیدیم. انتظار خیلی صحبت‌ها بدون اینکه از خود ما سوالی شود را نداشتیم.»

 

عضله پای حدادی پاره شده

سرمربی تیم ملی در بخش دیگری از صحبت هایش همچنین درباره اینکه حامد حدادی مصدومیت جدیدی پیدا کرده، گفت:«حامد خیلی وقت است که آسیب دیده. از روزی که از چین برگشت و‌ همه گفتند قهر کرده آشیل پایش کشیده شده بود. وقتی شرایط این طوری است که هر کس هر چیزی می‌خواهد می‌نویسد، نمی‌شود اصلا با کسی حرف زد. او به جارکارتا می‌آید و یکی از عضله‌های پایش پارگی کوچکی دارد.»

 

مشکلات صمد را درک کردم

شاهین‌طبع همچنین درباره موضوع صمد و اینکه شاید در مقطعی قرار بوده، چون او به چین نرفته در تیم ملی نباشد، تصریح کرد:«قرار شد صمد به خاطر درگیری‌های شخصی‌اش همراه تیم نیاید اما گفت سعی می‌کند که اگر مشکلاتش حل شد به تیم ملحق شود که این اتفاق رخ نداد. اصلا بحث و مشکل خاصی نبود که حرف و حدیث راه افتاد. بعد از چین هم با او صحبت و مشکلاتش را درک کردم. حالا می‌بینید که در کنار ما حضور دارد.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.