b_Newsاحتمال تکان دهنده برای تنها دختر مدال آور ایران در المپیک

کیمیا همین جا تمام می شود و خداحافظی می کند !

تاریخ: 1397/05/24
زمان: 11: 29
نوع: گزارش
تا به حال سابقه نداشته که پرچمدار کاروان ایران با مصدومیت دقیقه نودی همه را شوکه کند اما با نرسیدن کیمیا علیزاده به اندونزی همه شوکه شدند.

هدیه خطیبی/ تا به حال سابقه نداشته که پرچمدار کاروان ایران با مصدومیت دقیقه نودی همه را شوکه کند و پرچم را به دست دیگری بسپارد اما از جایی که کیمیا علیزاده دارنده برنز تکواندوی بازی های المپیک ریو 2016 همیشه رقم زننده اولین ها چه در اتفاقات خوب و چه بد بوده این بار هم پیشگام بود.

شاید تصور می شد، داستان پارگی ACL او کمی مشکوک است و چون آماده نیست به خاطر اعتبارش نمی خواهند او را به شیاپ چانگ رقابت بازی های آسیایی برسانند اما حالا آنقدر موضوع جدی شده که مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی، یار غار کیمیا از احتمال شوک کننده خداحافظی برای تنها دختر تاریخ ساز ایران در بازی های المپیک پرده برداری می کند.

کیمیا مصائب زیادی بعد از مدال المپیک با بیماری نادری کشید اما در نهایت از پس آن برآمد و به میادین بازگشت.حالا دوباره بدشانسی ترمز او را کشیده و این بار بازگشتش از بار اول سخت تر شده است.

 

همه دو روز در شوک

کمرانی که در جواب تمام سوالات «خبرگزاری تسنیم» از کیمیا اسم برده، می گوید: «روزی که اتفاق غیرقابل پیش‌بینی و عجیب برای کیمیا افتاد، ما اصلاً احتمال پارگی ACL کیمیا را نمی‌دادیم، با این حال شخصاً همراه کیمیا برای MRI رفتم، سریعا نیز جواب او را دریافت و با هماهنگی فدراسیون به دکتر رازی مراجعه کردم. بعد از ارزیابی دکتر رازی مشخص شد ACL کیمیا دچار پارگی شده است. وقتی مشخص شد کیمیا بازی‌های آسیایی را از دست داده است همه ما دچار شوک بزرگی شدیم و یکی، دو روز نیز در این شوک قرار داشتیم اما بعد از 2 روز با بچه‌ها جلسه گذاشتم و تصمیم گرفتیم عملکردمان به‌گونه‌ای باشد که کیمیا را دلگرم کنیم تا او برای بازگشت انگیزه داشته باشد.»

 

روحیه غیر حرفه ای

او که مشخص است چقدر از این اتفاق زیر فشار رفته، در ادامه  گفت: «کسی که بارها زیر تیغ جراحی رفته، برای بازگشت باید انگیزه بسیار قوی داشته باشد. کیمیا علیزاده قبل از مصدومیت اخیر، حدود یک سال به‌خاطر مصدومیت گذشته‌اش از اردوی حرفه‌ای و دنیای قهرمانی دور بود و زندگی عادی یک دختر را تجربه کرد. او به اصرار خودش به اردوی تیم ملی بازگشت اما با یک روحیه غیرحرفه‌ای که با توجه به دوری‌اش از اردوها کاملا طبیعی بود.امیدوارم با وجود مصدومیت اخیر مجددا کیمیا به دنیای قهرمانی بازگردد اما احتمال خداحافظی او از دنیای قهرمانی نیز وجود دارد.مصدومیت زانوی چپ کیمیا علیزاده مصدومیت جدیدی بود و او در گذشته هیچ مشکلی از این ناحیه نداشت.»

 

کیمیا راه می رود و تمرین می کند

در دنیای قهرمانی بازگشت ورزشکاران پس از مصدومیت ACL بسیار سخت است و کمرانی با تایید آن عنوان داشت : «برای همین از احتمال خداحافظی او صحبت کردم. البته تیم پزشکی و دکتر کیهانی تمام تلاش خود را انجام خواهند داد. قرار است دوشنبه 29 مرداد در خصوص زمان جراحی کیمیا تصمیم‌گیری شود. البته کیمیا در حال حاضر فیزیوتراپی می‌کند، راه می‌رود و حتی تمرین سبک نیز داشته است و تنها زمان عمل جراحی  و مدت دوری او از میادین باید مشخص شود.»

 

منتقدان از هیچ چیز خبر ندارند

سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان در مقابل انتقاد از برنامه تمرینی و دلیلی برای مصدومیت کیمیا خاطرنشان کرد:« اصلاً هم به‌دنبال این نیستم که دیگران چگونه من را قضاوت می‌کنند بلکه اعتقاد دارم زمان بهترین قاضی خواهد بود. کسانی که در خصوص مصدومیت کیمیا صحبت‌های بدون منطق انجام می‌دهند قطعاً به‌دنبال دلسوزی نیستند، اگر مدارک و مستندات را بررسی کنند و بعد اعتقاد داشته باشند که مربی یا فدراسیون در مصدومیت کیمیا مقصر بوده است من به آنها حق می‌دهم اما وقتی در حال زندگی خود هستند و از هیچ چیزی خبر ندارند و نمی‌دانند ما زندگی خود را برای آماده‌سازی گذاشتیم بی‌انصافی است.»

 

سرمربی به هم ریخته!

کمرانی  همچنین در بخش جالب صحبت هایش در واکنش به اینکه خیلی تحت فشار است، گفت:« آدمی هستم که باید یک دوره‌ای را پشت سر بگذارم تا شرایط بهتری داشته باشم. نمی‌توانم کتمان کنم که آسیب‌دیدگی کیمیا علیزاده من را به‌هم ریخته و تلاش کردم جلوی بازیکنان این موضوع را نشان ندهم.خیالم راحت است که در حق او کوتاهی نکردم و می‌دانم او نیز ما را حمایت می‌کند و انرژی می‌دهد. با تمام وجود نیز در اندونزی حضور خواهم داشت تا بهترین نتایج را کسب کنیم.»