b_Newsحواشی اختصاصی «گل» از جاکارتا

امنیت بیشتر، استقبال کمتر!

تاریخ: 1397/05/29
زمان: 12: 15
نوع: گزارش
میزبان بازی های آسیایی جاکارتا همانطور که وعده داده بود، بحث تامین امنیت را با قدرت دنبال می کند.

_مردم اندونزی از صبح زود در خیابان‌ها مشغول ورزش هستند. اندونزی با مردم ورزش‌دوست و ورزشکاری که دارد خود را برازنده میزبانی از بزرگ‌ترین رویداد آسیا نشان داد و مردم در خیابان ها مي‌گویند ما قهرمان این دوره مي‌شویم !

 

_در نخستین روز از مسابقات بازی‌های آسیایی سیدرضا صالحی‌امیری رییس کمیته ملی المپیک به همراه نصرا... سجادی سرپرست کاروان به بازدید از مسابقات تیم‌های ایران در جاکارتا پرداختند.

 

_«کانگ» سرمربی سابق تیم پومسه ایران در سالن گرم کردن ورزشکاران سری به نمایندگان ایران در بازی‌های آسیایی زد.

 

_بعد از برخی نگرانی ها از امنیت بازی ها تلاش میزبان برای حفظ امینت  بیشتر شده است و نیروهای امنیتی در تمام نقاط شهر دیده می‌شوند.

 

_مرکز رسانه‌ای نسبت به روزهای قبل که کمی ساکت بود با آغاز رقابت‌ها حال و هوای دیگری گرفته و پر هیجان‌تر و شلوغ شده است.

 

_بخش پذیرایی مدیا سنتر نمره قبولی را گرفت و در بحث تامین غذا چیزی کم نگذاشت. این موضوع برای ایرانی‌ها که ذائقه متفاوتی دارند هم صدق می‌کند و رضایت بیشترشان جلب شده است.

 

_با توجه به اینکه غالبا در میزبانی‌های شرق آسیا ورزشگاه‌ها از تماشاگر پر می‌شود به خصوص در زمینه ورزش‌های رزمی، در مسابقات تکواندو که روز گذشته در بخش پومسه برگزار شد، استقبال زیادی از سوی اندونزیایی‌ها نشد.

 

_معدود تماشاگران اندونزی هنگام رقابت تیم‌های‌شان یا سرود ملی می‌خواندند یا نام کشورشان را فریاد می‌زدند. بعضی هم با استفاده از کاغذهای سفید و قرمز پرچم اندونزی را به نمایش می‌گذاشتند.

_در سالن تکواندو جایگاه خبرنگاران در کنار اسکوربرد بود و باعث شده بود خبرنگاران دیدی روی آن نداشته باشند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.