b_Newsبرای پرویز هادی آرزوی موفقیت می کنم اما

یدا... محبی: به من نگفتند که قرار نیست به مسابقات جهانی اعزام شوی!

تاریخ: 1397/07/15
زمان: 14: 22
نوع: گفتگو
قرار است در مسابقات جهانی 2018 مجارستان در وزن 125 کیلوگرم پرویز هادی قهرمان بازی‌های آسیایی جاکارتا روی تشک برود و این در حالی است که یدا... محبی مدعی این وزن بود.

حامد جیرودی/ ترکیب تیم ملی کشتی آزاد کشورمان برای شرکت در مسابقات جهانی 2018 مجارستان در حالی اعلام شد که در وزن 125 کیلوگرم قرار است پرویز هادی قهرمان بازی های آسیایی 2018 جاکارتا به روی تشک برود. این در حالی است که یکی از مدعیان این وزن یدا... محبی بود که حالا از این که فرصتی برای حضور در مسابقات جهانی به او داده نشده، کمی ناراحت به نظر می رسد. با این حال، این کشتی گیر کرمانشاهی در گفت و گویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد که هادی در مسابقات جهانی هم به مدال طلا دست پیدا کند و پرچم ایران را به اهتزاز در بیاورد.

 

مثل این که در لیست ملی پوشان اعزامی در مسابقات جهانی قرار نگرفتی ناراحت هستی.

راستش را بخواهید نه این که ناراحت شده باشم. من در انتخابی اول نشدم. هر چند که آن انتخابی هم حرف و حدیث داشت و شرایط داوری تاثیر گذار بود و توقعی نداشتم اما بعد از آن من را به اردوهای تیم ملی دعوت کردند و به چند تورنمنت هم اعزام کردند ولی در این مدت هیچ کسی اصلا به من نگفتند که قرار نیست به مسابقات جهانی اعزام شوی و فقط قرار است تمرین کنی و به قول خودشان با تجربه بشی. من هم فکر کردم حالا که پرویز هادی را به بازی های آسیایی فرستاده اند، من را به مسابقات جهانی اعزام می کنند ولی این اتفاق نیفتاد.

 

پس تو توقع داشتی که به مسابقات جهانی بروی؟

بله، چون در سال 2014 هم همین اتفاق افتاد. در آن دوره هم هادی در بازی های آسیایی به قهرمانی رسید اما بعد از آن کمیل قاسمی به مسابقات جهانی اعزام شد و به مقام نایب قهرمانی هم رسید. تازه دو بار هم به هادی باخته بود. با این حال، امسال تصمیم بر این گرفته شد که پرویز اعزام شود ولی فکر می کنم که درست اش این بود که من یا بازی های آسیایی بروم یا جهانی. البته الان کسانی چه در آزاد و چه در فرنگی هستند که در انتخابی هم اول شده اند و اعزام نشده اند، ما که دوم شده ایم دیگر هیچ!

 

خودت فکر می کنی اگر به مسابقات جهانی می رفتی، می توانستی نتیجه بگیری؟

من پارسال به مسابقات جهانی رفتم اما نسبت به سال گذشته با تجربه تر شده ام. چون در چند تورنمنت هم شرکت کردم ولی حضور در مسابقات جهانی با تورنمنت فرق می کند. چرا که در اردوی پرفشار تمرین می کنی و بعد به تورنمنت می روی و فرصتی برای ریکاوری نداری و بدنت برگردد. من در تورنمنت با پتروشویلی قهرمان دنیا مسابقه دادم و چهار بر یک باختم اما با او فاصله ای نداشتم. حالا هم انشاء ا... پرویز می رود و قهرمان می شود.

 

پس آرزو داری که هادی به موفقیت برسد.

بله چون افتخارش برای ایران است و انشاء ا... که همه بچه های تیم ملی چه در آزاد و چه در فرنگی به موفقیت برسند و پرچم ایران را به اهتزاز در بیاورند.

 

این نشان می دهد که تو نگاه ملی به قضیه داری.

من واقعا حرف نزدم و از ته دل بود و امیدوارم که همه بچه ها به پیروزی برسند.

 

ولی ما با مربیان تیم ملی که صحبت می کنیم، همه از تو به عنوان یک کشتی گیر آینده دار نام می برند و این نشان می دهد که نباید نا امید شوی.

نه من که مسیرم مشخص است و با حمایت هایی که پدر و عموهایم انجام می دهند، به راهم محکم تر و بهتر ادامه می دهم.

 

نکته ای که وجود دارد این است که در وزن 125 کیلوگرم با حضور کشتی گیرانی مثل خودت، هادی و کمیل و چند نفر دیگر ترافیک زیادی وجود دارد.

بله همین طور است. چون شاید بهترین وزن ایران 125 کیلوگرم باشد. در اوزان دیگر این قدر نفرات مدعی نیستند. به طور مثال در 97 کیلوگرم کار سبک تر است و اختلاف بین نفرات اول و دوم و سوم زیاد است.

 

البته یک صحبت هایی هم بوده که می گفتند شاید تیم ناقص اعزام شود!

بله من هم شنیدم که ممکن است به خاطر مشکلات ملی تیم ناقص اعزام شود اما انشاء ا... که این طور نمی شود و تیم کامل می رود. تیم ملی هم جوان است و هم با انگیزه و امیدوارم که به موفقیت برسند.

 

الان به کرمانشاه برگشتی.

بله من اجازه گرفتم و اردو را ترک کردم و به کرمانشاه برگشتم و حالا قرار است که در لیگ کشتی بگیرم.

 

برای چه تیمی؟

من سرباز هستم و برای تیم پدافند ارتش مسابقه می دهم اما تیم در کرمانشاه است.

 

تیم های خوبی هم در لیگ هستند.

بله هم تیم آرش زین بابل هست هم بیمه رازی و چند تیم دیگر و فکر می کنم که لیگ جذابی بشود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.