b_Newsاز چین برگردم پایم را عمل می‌کنم

محسن محمدسیفی: در لیگ بدون دستمزد مسابقه می‌دهم

تاریخ: 1397/07/16
زمان: 13: 41
نوع: گفتگو
بعد از قهرمانی در بازی‌های آسیایی حالا نوبت جام جهانی است که محسن محمدسیفی را روی سکوی نخست مسابقات ببینیم.

نگار رشیدی/ بعد از قهرمانی در بازی‌های آسیایی حالا نوبت جام جهانی است که محسن محمدسیفی را روی سکوی نخست مسابقات ببینیم. قهرمان ووشوی جهان که خیلی زود بعد از برگشتن از اندونزی، تمریناتش را آغاز کرده، می‌خواهد به روند طلایی شدنش ادامه دهد. سیفی در این دوره سومین حضور خود در جام جهانی را تجربه می‌کند و می‌خواهد مثل بازی‌های آسیایی در طلا هت‌تریک کند.

 

استراحت بی‌ استراحت

سیفی در گفت‌و‌گویی که با «گل» داشت، درباره اوضاع و احوال و تمریناتش توضیح داد:«خدا را شکر همه چیز خوب است. ما آبان جام جهانی را در پیش داریم. از اندونزی که برگشتم اصلا اجازه ندادم فاصله استراحتم زیاد شود و خیلی زود تمرینات قدرتی را آغاز کردم و الان به 70،80 درصد آمادگی رسیده‌ام. یک اردوی 14 روزه هم برای مسابقات زیر نظر حسین اوجاقی آغاز شده تا ان‌شاءا... با آمادگی کامل راهی رقابت‌ها شویم.»

 

ووشو چشمگیرتر از المپیکی‌‌ها

او درباره اینکه می‌خواهد به روند طلایی‌اش ادامه بدهد، عنوان داشت:«ببینیم قسمت می‌شود یا نه. ما که در بازی‌های آسیایی بهترین نتیجه ووشو در این مسابقات را به دست آوردیم. البته باید بگویم این نتیجه کار یک سال و دو سال نیست، بلکه حاصل یک برنامه 10 ساله است که آقای علی‌نژاد و همکارانش در فدراسیون ووشو را به جایی رساندند که همه مردم دیگر آن را می‌شناسند. مسوولان هم حساب ویژه‌ای روی ووشو باز کرده‌اند. به جرات می‌توان گفت گاهی ووشو بیشتر از المپیکی‌ها به چشم می‌آید. دلیلش هم این است که مهم‌ترین بخش در ووشو شایسته‌سالاری بوده. رسالت فدراسیون این است که رقابت انتخابی برگزار کند و کسانی که برتر هستند را در تیم قرار بدهد. نمونه اش همین سال گذشته که من مصدوم بودم. هر رییس فدراسیونی بود بدون انتخابی من را به بازی‌های آسیایی می‌برد اما دیدید که من در انتخابی شرکت کردم و با پیروزی در انتخابی به بازی‌ها اعزام شدم.»

 

سیفی به اتاق عمل می‌رود

محمدسیفی بعد از جام جهانی باید پای مصدومش را به تیغ جراحان بسپارد:«من بعد از جام جهانی باید پایم را جراحی کنم. تا الان هم کج دار و مریز با پایم مدارا کردم اما دیگر وقتش است که عمل کنم. بعد از آن فکر می‌کنم دو،سه ماه استراحت داشته باشم.»

 

قرارداد سفید امضا برای لیگ

قهرمان ووشو این فصل در لیگ سفید امضا می‌کند:«متاسفانه امسال کار بدی کردند و به وزارتخانه‌ها و نهادهای بزرگ اعلام کردند که تنها 40 درصد بودجه سال گذشته را به ورزش اختصاص دهند. مثلا اگر پارسال یک میلیارد هزینه ورزش کردند امسال باید با 400 میلیون تومان تمام تیم‌های‌شان را ببندند. من هم وقتی متوجه این ماجرا شدم و با توجه به اینکه پاداش مدالم را می‌گیرم، تصمیم گرفتم که قراردادم را سفید امضا کنم و بدون دریافت دستمزد برای پارس جنوبی در لیگ شرکت می‌کنم. اینطوری حداقل چند نفر دیگر می‌توانند قرارداد بهتری داشته باشند. شما حساب کنید که فقط در ووشو خود تیم با کادر فنی حدود 40 نفر می‌شوند. تهیه گرمکن برای این تعداد خودش مبلغ قابل توجهی است، حالا سایر مخارج مثل خورد و خوراک و ایاب و ذهاب و تمرین را بگذارید کنار. لیگ هم یک هفته‌ای تمام نمی‌شود که بگوییم هزینه‌ها کم است. در هر حال ما باید امسال هم قهرمان شویم، چون چند سال است قهرمان شدیم و عنوان دیگری نمی‌شود به دست آورد.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.