b_Newsحبیب جواب مک گرگور را در رینگ داده بود و نباید دعوا می‌کرد

علیرضا استکی: علی‌اکبری خوب شده و دی ماه مبارزه می‌کند

تاریخ: 1397/07/18
زمان: 11: 11
نوع: گفتگو
علیرضا استکی سخنگوی شورای فنی فدراسیون بوکس، درباره امیر علی‌اکبری و شرایط بوکس با «گل» گفتگو کرد.

حامد جیرودی/ چند روز پیش یعنی چهاردهم مهرماه تولد علیرضا استکی بود. مربی سابق تیم ملی بوکس ایران که در چند سال اخیر به عنوان مربی اختصاصی در کنار امیر علی‌اکبری حضور داشته و در مسابقات MMA او را همراهی می‌کند. با این حال استکی از بوکس هم دور نیست و به تازگی به عنوان سخنگوی شورای فنی فدراسیون انتخاب شده است. این موضوعات و اتفاق‌های چند وقت اخیر باعث شد تا به سراغ استکی برویم و با وی صحبت کنیم و او هم حرف‌های جالبی را با «گل» در میان گذاشت.

 

علی آقا تولدت مبارک.

ممنون از لطف شما سلامت باشید.

 

چند ساله شدی؟

24 ساله (می‌خندد)... من متولد 54 هستم، الان 43 سالم تمام شده و وارد 44 سالگی شده‌ام.

 

این سال‌‌هایی که از خدا عمر گرفته‌ای، چطور بوده است؟

خیلی خوب. خدا را شکر می‌کنم که در کنار خانواده و پدر و مادرم زندگی خوبی داشته‌ام و به برکت امام حسین(ع) و اهل بیت سلامت بوده‌ایم. یک لقمه نانی هم در می‌آوریم و از طریق ورزش سعی می‌کنیم که به خلق خدا خدمت کنیم.

 

از دوستت امیر علی‌اکبری چه خبر؟

امیر هم خوب است. ما تمرینات‌مان را دوباره شروع و کمی فشار را بیشتر کرده‌ایم تا برای مسابقه دی‌ماه آماده شویم.

 

پس مسابقه با واخائف آبان برگزار نمی‌شود.

نه ما آبان مسابقه نمی‌دهیم و افتاد برای دی.

 

الان مصدومیت علی‌اکبری برطرف شده؟

بله برطرف شده ولی برای اینکه بدنش نخوابد، تمرینات را زود شروع کرده‌ایم. تمرین مثل یادگیری زبان است و فرار است و برای همین داریم یواش یواش کار می‌کنیم.

 

درباره مسابقه جنجالی حبیب روسی و کانر مک گرگور ایرلندی چه نظری داری؟

به نظر کار غیراخلاقی را مک گرگور شروع کرد ولی حبیب نباید کنترلش را از دست می‌داد. هم کمربند را از دست داد و هم پولش را ندادند. او جواب مک گرگور را در رینگ داده بود و نباید دعوا می‌کرد.

 

این جور مسایل در MMA رخ می‌دهد و خیلی از فایترها با هم کری می‌خوانند و دعوا می‌کنند اما علی‌اکبری زیاد وارد این بازی‌ها نمی‌شود.

بله این اتفاق‌ها بیشتر در وزن‌کشی‌های MMA در ژاپن رخ می‌دهد و گاهی پیش می‌آید که برای امیر هم کری بخوانند اما فقط در حد یک هل دادن بوده و مساله دیگری به وجود نیامده است.

 

درباره حضورت در جلسات کمیته فنی بوکس که منجر به انتخاب مجدد اکبر احدی به عنوان سرمربی تیم ملی شد، توضیح می‌دهی؟

به هر حال، کمیته فنی یک جمعی هستند که می‌خواهند به بوکس کشور کمک کنند و آقای ثوری رییس فدراسیون هم حمایت می‌کند. در این جلسات، به این نتیجه رسیدیم که خوب نیست بخواهیم پشت سر هم تغییرات داشته باشیم و اشتباه است مربی عوض کنیم. برای همین تصمیم بر این شد که آقای احدی تا پایان المپیک 2020 توکیو سرمربی بماند و به کارش ادامه دهد.

 

عملکرد ملی‌پوشان بوکس در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا را چطور دیدی؟

خیلی خوب نبودند اما رو به رشد هستند. آقای احدی هم گفته که دارد با آنها کار می‌کند و امیدوارم تمرینات در آینده بیشتر جواب دهد. به هر حال، آقای احدی مربی بی‌تجربه‌ای نیست و امیدوارم مثل بازی‌های آسیایی دوحه باز هم نتیجه بگیرد و این بچه‌ها هم به موفقیت برسند.

 

درباره وضعیت احسان روزبهانی چه نظری داری؟

احسان چند وقت پیش گردنش را عمل کرد و حالا هم دارد دوران نقاهت را سپری می‌کند. امیدوارم هرچه زودتر خوب شود و کارش را از سر بگیرد و بتواند باز هم افتخارآفرینی کند. او یکی از شناسنامه‌های بوکس ایران است و حیف است که دور شود. امیدوارم که زود دوباره برگردد و بتواند در مسابقات بین‌المللی تیم ملی را همراهی کند.  

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.