b_Newsاوضاع بی سابقه و البته درد آور بسکتبال

شام دادن به ملی پوشان، افتخار شده!

تاریخ: 1397/07/18
زمان: 11: 38
نوع: گزارش
بسکتبال این روزها به شرایطی رسیده که هیچ‌وقت آن را تجربه نکرده است.اوضاعی که در خوابگاه نخوابیدن و شام دادن به ملی‌پوشان و ستاره‌های آسیا جزو افتخارات فدراسیون محسوب می‌شود.

هدیه خطیبی/ بسکتبال این روزها به شرایطی رسیده که هیچ وقت در تاریخ فعالیتش آن را تجربه نکرده است.اوضاعی که در خوابگاه نخوابیدن و شام دادن به ملی پوشان و ستاره های آسیا جزو افتخارات فدراسیون محسوب می شود.

بعد از مصاحبه «گل» با روزبه ارغوان یکی از ملی پوشان بسکتبال و سوال هایی درباره اینکه  آیا نبود ماست یا تردد بازیکنان با اتوبوس شهری مثل مردم عادی در ژاپن حقیقت داشته یا خیر ؟ مسعود قاسمی مدیر تیم های ملی در گفتگو با سایت «ورزش سه» واکنش تندی نسبت به صحبت های این بازیکن نشان داد.قاسمی جملاتی را عنوان کرده که فرسنگ ها با سطح بسکتبال و شخصیت این رشته فاصله دارد.

 

رجوع به گذشته بی امکانات

او گفته :« واقعا خیلی خنده دار است که بازیکن تیم ملی بیاید درباره نبودن ماست سر میز غذا حرف بزند. من نمی خواهم مدیران قبلی را زیر سوال ببرم و برای آقای مشحون هم احترام زیادی قائلم؛ اما گویا برخی بازیکنان یادشان رفته که در خوابگاه فدراسیون با کمترین امکانات می ماندند؟ الان که برای آنها هتل المپیک را رزرو می کنیم و هر روز ۳۰۰ هزار تومان برای اقامت و ارائه بهترین خدمات و غذاها می دهیم.»

این در حالی است که اسناد فاکتورهای هزینه شده برای تیم ملی در دوره های گذشته موجود است و از مدت ها قبل بازیکنان بسکتبال هنگام اردو در هتل المپیک اسکان داشتند.اینکه یک بازیکن از نبود ماست در وعده های غذایی اردوی تیم ملی صحبت کند درست است که خنده دار به نظر می آید اما خنده تلخ به حال فدراسیونی که تا این حد در تامین نیاز های پیش پا افتاده مجموعه اش عاجز است.البته گفته شده به دلیل برنامه تمرینی ماست و دوغ حذف شده ولی پیش از این شنیده شد که به ملی پوشان از طرف رییس فدراسیون گفتند چون لبنیات گرون شده ماست دیگر نمی گذاریم !

در نهایت معضل ماست یا سلیفون برای پیچیدن دور پا در بسکتبال بیشتر دردآور است نه خنده آور.درد از اینکه چرا بسکتبال با این پتانسیل و کوهی از افتخارات به این نقطه رسیده  و کسی نظارتی بر آن ندارد.

 

یادشان رفته گرسنه می خوابیدند!

مدیر تیم های ملی بسکتبال همچنین عنوان داشته :« اینکه بازیکن ساعت ۸:۳۰ در هواپیما غذا می خورد و ساعت ۹:۳۰ در فرودگاه توکیو می گوید، گرسنه ام، عجیب نیست؟! یادشان رفته که ساعت ۱۱ شب برای دومین بار شام را در «مک دونالد» خوردند؟ قبلا در سفرهای بین المللی اینطور بوده یا اینکه برخی شب ها به بازیکنان شام هم نمی دادند؟ همه فاکتورها موجود است و مشخص است که بازیکنان به چه رستوران هایی رفتند و چه مبالغی برای آنها هزینه شده است.»

شخصیت رشته دانشگاهی با این جملات و ماهیت بیگانه است.به هر حال هر کسی می داند که ورزشکار بسکتبال یا هر رشته دیگر یا حتی مسافران عادی هم با شام جزیی هواپیما سیر نمی شوند.اما نکته قابل این است که مدیر تیم های ملی برای شام دادن به بازیکنان سر آنها منت می گذارد و آن را افتخار می داند !

 

عجب چلوکبابی!

قاسمی همچنین در پاسخ به اینکه چرا درسفر اخیر به ژاپن با وسیله نقلیه عمومی بازیکنان به رستوران رفتند، عنوان می کند: «همانطور که می دانید میزبان همواره موظف است وسیله حمل و نقل را در اختیار تیم میهمان قرار دهد. ما یک شب خواستیم بازیکنان را به رستوران ایرانی ببریم؛ اما مترجمی که با ما بود، اعلام کرد میزبان حاضر نیست در اختیار ما اتوبوس قرار دهد. آن راهنما ما را با اتوبوس به رستوران برد و چلوکبابی هم خوردیم که خیلی از بازیکنان می گفتند تا به حال نخورده بودند! من حاشیه را دوست ندارم؛ وگرنه خیلی از مسائل هست که می توانم بگویم.»

باید گفت خدا را شکر که مدیر تیم های ملی حاشیه را دوست ندارد،در غیر این صورت معلوم نیست چه جملات دیگری را بیان می کرد؟! اینکه فدراسیون بسکتبال چه زمانی می خواهد از این دست اتفاق ها و اظهار نظرها دوری کند و مسیر بهتری را دنبال کند، مشخص نیست!

 

لطفا فدراسیون خودش را با قبلی ها مقایسه نکند که خیلی زشت است !

حامد حدادی: مگر ما گدا هستیم؟ انقدر به بازیکنان توهین نکنند

حامد حدادی ستاره تیم ملی بسکتبال به دنبال مصاحبه «گل» با روزبه ارغوان و پاسخ های عجیب مسعود قاسمی سرپرست تیم ملی نسبت به صحبت‌های قاسمی واکنش نشان داد و به «فارس» در مورد اینکه مدیر تیم‌های بسکتبال گفته بود در دوره‌های قبل تیم ملی به هتل نمی‌رفت و ما برای بازیکنان در این دوره هتل المپیک را فراهم کرده‌ایم گفت : اصلا اینطور نیست، ما زمانی هم که در رده امیدها بودیم به هتل المپیک می‌رفتیم و در سال قبل نیز تمام اردوها به هتل المپیک می‌رفتیم. این چه حرفی است که می‌زنند؟ یا جایی دیگر گفته‌اند که به بازیکنان در فرودگاه شام داده‌ایم، چرا می‌خواهند منت بگذارند، آن هم برای برای بازیکنی که 6 ماه شبانه روز در اردوی تیم ملی بوده و تمام تلاشش را کرده است. نباید منتی سر تیم ملی و بازیکنان بگذارند؛ مثل این می‌ماند که من بگویم چرا چهل دقیقه بازی کرده‌ام و  ۳۸ دقیقه نبوده است.  

 

فکر کردند ما عاشق مک دونالد هستیم ؟

وی افزود: این حرف‌ها چیست که می‌گویند؟ وظیفه فدراسیون است که به تیم ملی و بازیکنان برسد، آیا بردن بازیکنان به رستوران مک‌دونالد کار بزرگی بوده است؟ فکر کرده‌اید ما عاشق مک‌دونالد هستیم؟ اتفاقا خیلی غذای بدی است و کسی دوست ندارد.

ستاره تیم ملی بسکتبال تأکید کرد: همه بازیکنان بدون منت و با آسیب‌دیدگی در اردوها و مسابقات طولانی‌مدت تیم ملی بوده‌اند و تمام تلاش‌شان را کرده‌اند. ارسلان کاظمی در اردوی تیم ملی مصدوم شد و چندین روز فیزیوتراپی می‌کرد و من شاهد بودم که چقدر درد می‌کشد، خود من هم در اردو مصدوم شدم و درد داشتم و با همان شرایط هم بازی کردم، حالا ما هم باید منت بگذاریم؟

وی با اشاره به اینکه به خاطر گرانی، فلان غذا را از اردوی تیم ملی حذف کرده‌اند، گفت: اینکه بخواهند خودشان را با دوره قبلی مقایسه کنند خیلی زشت است، در دوره قبلی دو سال بودجه‌ای نگرفته بودند، اما شمایی که ادعا داشتید بودجه می‌آورید، نباید این کارها را انجام دهید و این حرف‌ها را بزنید.

 

همیشه برای ما بیزنس می گرفتند

حدادی با اشاره به اینکه بارها در مورد گرانی بلیت ژاپن صحبت کرده‌اند، گفت: همیشه به ما می‌گفتند پول زیادی بابت بلیت داده‌ایم، مگر مقصرش ما هستیم؟‌ بازیکن با دو و نیم متر قد چطور باید در صندلی معمولی بنشیند؟ در دوره قبلی برای ۱۳ نفر صندلی بیزنس می‌گرفتند، اما امسال اکثر سفرهایمان با هزینه کمیته ملی المپیک یا فدراسیون چین بوده است. اینقدر به بازیکنان توهین نکنید، اگر نمی‌توانید شرایطی را فراهم کنید، لطفا مصاحبه هم نکنید!

وی در مورد اتفاقاتی که در ژاپن رخ داده عنوان داشت: در این مدت فقط هزینه‌های ژاپن به خاطر گرانی ارز بالا بوده است، اما اینکه می‌گویند میزبان باید برای شام خوردن هم اتوبوس دراختیار تیم میهمان قرار دهد اصلا درست نیست. بیرون رفتن، گردش یا شام خوردن به عهده خود تیم‌هاست، من شنیدم اتوبوس‌های داخل شهری هم که بچه‌ها استفاده کردند، خیلی شلوغ بوده است.

 

فدراسیون به وظایفش عمل کند نه بیشتر

ستاره بسکتبال آسیا با اشاره به اینکه نمی‌گویم در فدراسیون قبلی همه چیز خوب بوده است،‌ عنوان کرد: خواسته من این است که خودشان را با فدراسیون قبلی مقایسه نکنند و منت نگذارند، وظیفه‌شان است که برای بازیکنان بهترین امکانات را فراهم کنند. خیلی از مسائل دیگری است که نمی‌خواهم بازگو کنم.مگر ما گدا هستیم؟ می‌خواهید من در اردوهای بعدی به تمام بازیکنان شام بدهم؟ ما وظیفه‌مان بازی برای پرچم ایران است و شما هم باید به وظیفه‌تان عمل کنید، نه اینکه چون لبنیات گران شده، ماست و دوغ را از غذا حذف کنید.

وی در پایان گفت:‌همه بازیکنان در این مدتی که اردو بوده، تمام وقت خود را گذاشته و بدون منت تلاش کرده‌اند، حالا که این مسائل مطرح می‌شود، زشت است و توهین محسوب می‌شود، امیدوارم که دیگر شاهد این مسائل نباشیم. بازیکنان تیم ملی بسکتبال نشان داده‌اند که به چیزی جز موفقیت تیم ملی فکر نمی‌کنند و مسئولان هم باید بدانند فراهم کردن امکانات جزو وظایف آنها است نه کمتر و نه بیشتر.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.