b_Newsما هم می‌توانیم نسل طلایی کشتی فرنگی باشیم

علی ارسلان: از انتخاب نشدنم، قانع نشدم!

تاریخ: 1397/07/20
زمان: 13: 58
نوع: گفتگو
علی ارسلان که جایش را در مسابقات جهانی کشتی فرنگی به محمدعلی گرایی داد، برای او آرزو کرد تا با مدال طلا از این میدان برگردد.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی فرنگی در حالی قرار است در مسابقات جهانی 2018 مجارستان شرکت کند که به نظر می‌رسید علی ارسلان که در انتخابی وزن 72 کیلوگرم به مقام نخست رسیده بود، در این رقابت‌ها روی تشک برود اما در نهایت با نظر علی اشکانی سرمربی تیم ملی که به تصویب شورای فنی کشتی فرنگی هم رسید، محمدعلی گرایی که در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا در وزن 77 کیلوگرم به مدال طلا رسیده بود، به وزن سابق خود یعنی 72 کیلوگرم برگشت تا در مسابقات جهانی در این وزن مسابقه بدهد. موضوعی که ناراحتی ارسلان را از این تصمیم کادر فنی تیم ملی در پی داشت. این موضوع باعث شد تا به سراغ ارسلان برویم و با وی در این زمینه صحبت کنیم.

 

محمدعلی گرایی در صحبتی که چند روز پیش با ما داشت، به این موضوع اشاره کرد که خود تو می‌دانی که او نقشی در رفتن به 72 کیلوگرم نداشته است.

بله این مصاحبه را دیدم. علی از دوستان خوب من است و می‌دانم که این خواسته او نبود. او خودش هم دوست نداشت که در مسابقات جهانی در این وزن کشتی بگیرد اما این نظر کادر فنی بود و او هم قبول کرده است.

 

حالا تو همچنان از این که برای این وزن انتخاب نشدی، ناراحت هستی؟

ناراحت که هستم. من خیلی دوست داشتم در مسابقات جهانی روی تشک بروم و توانایی‌های خودم را ثابت کنم. با این حال این تصمیمی است که کادر فنی گرفته و کاری هم نمی‌توان انجام دادودرست که قانع نشدم اما برای علی آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم که به مدال طلا برسد.

 

خیلی خوب است که چنین آرزویی داری.

همه این بچه‌ها دوستان من هستند. می‌دانم که در اردوها چه سختی‌هایی کشیده‌اند و با اینکه نیستم، دوست دارم نتیجه بگیرند و موفق باشند.

 

البته با اینکه برای 72 کیلوگرم انتخاب نشدی اما دوباره به تیم ملی هم دعوت شده‌ای!

بله من را دعوت کرده‌اند. از یک بابت خوشحالم که ملی‌پوش هستم اما از این که نمی‌توانم در مسابقات جهانی به میدان بروم هم ناراحتم. اما من سرباز تیم ملی هستم و دوست دارم همچنان برای کشورم مسابقه بدهم.

 

تو در رده سنی زیر 23 سال هم هستی و جمشید خیرآبادی سرمربی تیم امید به این موضوع اشاره داشت که روی تو در وزن 72 کیلوگرم حساب می‌کند.

از این موضوع خوشحالم که توانستم اعتماد آقای خیرآبادی و کادر تیم امید را جلب کنم. حالا که نتوانستم در مسابقات جهانی به میدان بروم، امیدوارم بتوانم در ترکیب تیم امید در مسابقات جهانی زیر 23 سال روی تشک بروم و مثمر ثمر باشم.

 

مثل اینکه ارز ثانویه هم به فدراسیون کشتی تعلق گرفته و قرار است تیم‌ها به صورت کامل اعزام شوند؟

بله همین طور است. این موضوع خیلی از بچه‌ها را نگران کرده بود اما خوشبختانه گویا این مشکل برطرف شده و تیم‌ها به صورت کامل اعزام خواهند شد.

 

تو بچه آمل هستی. از همشهری‌ات قاسم رضایی چه خبر؟

من که در اردو بودم و چند وقتی است که آقای رضایی را ندیده‌ام. اما ایشان یکی از بزرگان کشتی فرنگی ایران است و به اینکه با او همشهری هستم، افتخار می‌کنم و ایشان از دوستان خوب من است.

 

بعد از المپیک 2016 ریو، همیشه بحث بازگشت رضایی مطرح بوده. فکر می‌کنی او به تشک مسابقه برمی‌گردد یا نه؟

نمی‌دانم. آقای رضایی خودش می‌داند که به کشتی برمی‌گردد یا نه. به هر حال او خودش عنوان‌دار المپیک و جهان است و می‌داند چه تصمیمی بگیرد که به نفعش باشد.

 

کشتی‌گیرانی مانند قاسم رضایی، امید نوروزی و حمید سوریان نسل طلایی کشتی ایران بودند که زیر نظر محمد بنا افتخارآفرینی کردند. فکر می‌کنی نسل شما هم بتواند مانند آنها بدرخشد؟

بله به نظر من، ما هم می‌توانیم نسل طلایی کشتی فرنگی باشیم و راه این قهرمانان را ادامه دهیم. به شرطی که از ما هم حمایت شود و میدان‌های مختلف را ببینیم و کسب تجربه کنیم و برای قهرمانی در المپیک هدفگذاری داشته باشیم.

 

به غیر از کشتی چه فعالیتی داری؟

فعالیت خاصی ندارم. در رشته تربیت بدنی درس می‌خوانم و حالا هم احتمال دارد که در لیگ کشتی بگیرم اما برای جام باشگاه‌های جهان حتما به میدان خواهم رفت.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.