b_Newsدر قانون ششم توسعه برای فدراسیون کشتی، ردیف بودجه تعیین شده

عباس جدیدی: نباید با نگاه صدقه و هی کاسه گدایی دست گرفتن، امورات فدراسیون را اداره کنیم!

تاریخ: 1397/07/22
زمان: 13: 10
نوع: گفتگو
عباس جدیدی معتقد است که فدراسیون کشتی باید با استفاده از ظرفیت‌های قانونی به دنبال بودجه برای خودش باشد.

حامد جیرودی/ موضوع اعزام ناقص تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان و امید به مسابقات جهانی که با خبر اختصاص یافتن ارز ثانویه به فدراسیون کشتی حل شد، در طول هفته گذشته بحث‌های زیادی را به راه انداخت و با واکنش‌های مختلفی مواجه شد. عباس جدیدی کشتی‌گیر سابق تیم ملی اما از زاویه متفاوتی به این موضوع پرداخت. او معتقد است که فدراسیون کشتی باید با استفاده از ظرفیت‌های قانونی به دنبال بودجه برای خودش باشد.

 

درباره شرایط این روزهای کشتی صحبت کنید.

من سعی می‌کنم کم‌تر راجع به کشتی صحبت کنم. چون ممکن است صحبت‌های من جهت‌دار تجسم شود!

 

ولی ما می‌خواهیم بدانیم نظرتان درباره مساله اخیر فدراسیون کشتی که به دلیل مشکلات ارزی احتمال داده شده بود تیم‌های ملی ناقص به مسابقات جهانی اعزام شوند و گویا با گرفتن ارز ثانویه این مشکل حل شده، چیست؟

من فکر می‌کنم نباید تا چیزی قطعیت پیدا نکرده، دست به غوغا سالاری و جنجال‌برانگیزی بزنیم. چون باعث می‌شود به مشکلات دامن زده و تنش ایجاد شود. متاسفانه یکسری کانال‌ها و سایت‌ها منتسب به بعضی عزیزان هستند که این کارها را می‌کنند! حالا دلار گران شده یا نه، آیا باید روحیه ملی‌پوشان را تضعیف کرد که قبل از قطعیت پیدا کردن موضوع جنجال به پا می‌کنند؟ نه وزارت ورزش، نه کمیته ملی المپیک و نه اسپانسرها نگفته بودند که از فدراسیون حمایت نمی‌کنند. حالا این موضوع از کجا سر در آورد و چنین موجی ایجاد شد، عجیب است. باید دید که ته این داستان‌ها چیست و در کجا و چه کسانی در اینستاگرام‌ و کانال‌ها دست به این جنجال‌سازی‌ها می‌زنند!

 

یعنی شما معتقدید که اعلام اعزام ناقص تیم‌های ملی از قصد بوده است؟

این حربه شاید جاهایی جواب دهد و نگاه‌های عمومی جلب شود ولی من بعید می‌دانم که وزارت و کمیته المپیک راضی می‌شدند که تیم‌ها ناقص به مسابقات جهانی اعزام شوند.

 

و حالا هم که گویا با در اختیار دادن ارز ثانویه به فدراسیون کشتی این مشکل حل شده است.

بله پس باید تا موضوع قطعیت پیدا می‌کرد، صبر می‌کردند و صحت و سقم قضیه مشخص می‌شد و حالا هم که حل شده، از این موضوع خوشحالیم.

 

ولی شما هم حتما به عنوان یکی از اهالی کشتی، قبول دارید که باید به کشتی توجه بیشتری شود.

بله حتما. اصلا این موضوع در قانون ششم توسعه آمده است که با توجه به ظرفیت‌های بالای کشتی باید بودجه خوبی به این رشته تعلق بگیرد. حالا هم ما باید به دنبال احیای این ظرفیت قانونی باشیم نه اینکه با نگاه صدقه و هی کاسه گدایی دست گرفتن، امورات فدراسیون را اداره کنیم! این کار مستلزم یک کار مستمر مدیریتی و بنیادی است.

 

یعنی در قانون آمده که به فدراسیون کشتی پول داده شود؟

بله در قانون ششم توسعه درباره چهار فدراسیون بومی محلی، کشتی، باستانی و همگانی ردیف بودجه تعیین شده است. الان هم باید در فدراسیون کارگروهی تشکیل شود تا به دنبال این موضوع باشند. به این ترتیب هم مشکلات زیربنایی فدراسیون حل می‌شود و هم خود فدراسیون می‌تواند از این طریق، معین فدراسیون‌های دیگر هم باشد.

 

درباره شرایط فنی تیم ملی کشتی آزاد در راه مسابقات جهانی 2018 مجارستان چه نظری دارید؟

من الان دقیق نمی‌دانم که بچه‌ها در چه شرایطی قرار دارند و از لحاظ بدنی در چه سطحی هستند. چون کارشان را از نزدیک ندیده‌ام اما به هر حال، مربیان فهیمی بالای سر آنها هستند که علم و دانش کافی را دارند و چندین ماه است که با آنها کار می‌کنند. امیدوارم بچه‌های ما باز هم بتوانند مانند گذشته در مسابقات جهانی هم بدرخشند و پرچم ایران را به اهتزاز درآورند و افتخارآفرینی کنند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.