b_Newsدلار اجازه نداد پیشرفت لیگ ایران ادامه پیدا کند/ نوشاد نیم‌فصل دوم لژیونر می‌شود

نیما عالمیان: سفارت فرانسه رفتار خوبی با من نداشت و برای ویزا اذیتم کردند

b_News می‌خواهم مستقیم به المپیک بروم
تاریخ: 1397/07/24
زمان: 12: 43
نوع: گفتگو
مدت‌ها بود برادران عالمیان از قصدشان برای لژیونرd صحبت می‌کردند اما این اتفاق رخ نداد تا در بازی‌های آسیایی نیما به «گل» از سفرش به فرانسه برای حضور در لیگ این کشور خبر داد.

نگار رشیدی/ مدت‌ها بود برادران عالمیان از قصدشان برای لژیونری و رایزنی با باشگاه‌های اروپایی صحبت می‌کردند اما این اتفاق رخ نداد تا در بازی‌های آسیایی نیما به «گل» از سفرش به فرانسه برای حضور در لیگ این کشور خبر داد. او چند روز راهی فرانسه شد و خیلی زود راکتش را برای تیم ویلنووا به دست گرفت. استارت نیما با تیم جدیدش خیلی خوب بود و توانست حضور خود در لیگ فرانسه را با پیروزی آغاز کند.

ناگفته نماند شرایط اقتصادی حاکم بر کشور در قطعی شدن لژیونر پینگ‌پنگ باز ایران چندان بی‌تاثیر نبود با این حال او می‌خواهد از این توفیق اجباری بیشترین استفاده را ببرد تا با حضور در جمع ۵۰ پینگ‌پنگ باز برتر مستقیم مسافر المپیک ۲۰۲۰ شود.

 

بالاخره طلسم لژیونری‌تان شکست و بعد از مدت‌ها شما را در لیگی از اروپا دیدیم.

بله بالاخره ما توانستیم بعد از مدت‌ها این کار را انجام بدهیم. هرچند به خاطر شرایط اقتصادی که در ایران برقرار است از نظر ویزا به مشکل خوردم و فرانسوی‌ها رفتار خوبی نداشتند اما خوشبختانه با تلاش فدراسیون و آقای علیقارداشی کارهایم انجام شد و خودم را به مسابقات رساندم.

 

واقعا رفتار خوبی با شما نداشتند؟

بله همینطور است، در سفارت رفتار خوبی نداشتند اما واقعا اینجا همه خوب هستند و مشکلی ندارم. جالب است که روز مسابقه اول تیم به من وقت سفارت داده بودند و با رایزنی فدراسیون وقتم جلو افتاد. اما باز هم یک روز قبل از مسابقه من رسیدم و بازی کردم‌. خوشبختانه بازی اول را بردیم اما هرچه باشد لیگ فرانسه جزو لیگ‌های برتر دنیاست و با توجه به حضور بازیکنان خوبی که دارد سطح‌ رقابت‌ها هم بسیار بالاست. در حال حاضر هم با یک برد و یک باخت فکر می‌کنم جزو  پنج تیم اول جدول هستیم

 

کمی هم درباره لیگ فرانسه صحبت کنیم و تفاوت‌هایی که با لیگ ایران دارد.

خب لیگ ایران نسبت به اینجا ابتدایی‌تر است و باید خیلی بیشتر از اینها وسعت پیدا کند. اینجا لیگ بیشتر از یک سال طول می‌کشد تا تمام شود اما در ایران مسابقات در عرض دو،سه ماه تمام می‌شود. لیگ باید حرفه‌ای و همه چیزش روی برنامه‌ریزی باشد و تمرینات روی اصول انجام شود. لیگ ایران قبلا در حال خوب شدن بود. هم قراردادها با مبلغ‌های خوبی بسته می‌شد و هم بازیکن خارجی در لیگ زیاد بود. اما بعد از آن به خصوص زمانی که دلار گران شد، همه چیز دست به دست هم داد تا این روند ادامه پیدا نکند. تیم‌ها کم‌کم رفتند، قدرت‌شان کم شد و مشکلات دیگر. البته این را هم اضافه کنم که من دو سال هم سرباز شدم و نتوانستم زودتر بیایم.

 

در هر حال حتما الان فقط به بازی در لیگ فکر نمی‌کنید.

درست است. من اینجا به دنبال این هستم تا سطح بازی‌ام پیشرفت کند‌. از طرفی وقتی اینجا باشم راحت‌تر می‌توانم در مسابقات اروپایی شرکت کنم و خیلی راحت‌تر رنکینگم را ارتقا بدهم. هدف من این است که خودم را به ۵۰ نفر برتر برسانم و اگر بتوانم این کار را انجام دهم به صورت مستقیم وارد المپیک می‌شوم. البته رسیدن به این هدف چندان کار سختی نیست چون الان رنکینگم ۶۵ است و فاصله‌ زیادی تا ۵۰ نفر اول ندارم‌.

 

هم‌تیمی‌های‌تان هم که خیلی زود با شما ارتباط گرفتند و سر شوخی را هم باز کردند.

بله آنها آدم‌های خوبی هستند. بازیکنان بسیار خوبی هم هستند. یکی از بچه‌های تیم نفر اول فرانسه بود. شوخی هم بله دیگر (خنده). بچه‌ها سبیل‌هایم را خیلی دوست داشتند (خنده).

 

به زندگی در فرانسه عادت کرده‌اید؟

اینجا خوشبختانه امکانات خوبی هست اما تنهایی سخت است. ویلنوو هم شهر کوچک و ساکتی است. ویلنوو در شمال فرانسه قرار دارد و جالب است که به اسپانیا از پاریس نزدیک‌تریم.

 

دوست داشتید لیگ ایران در مسیر پیشرفت بود و شما اینجا می‌ماندید یا در هر صورت بازی در تیم خارجی را بهتر می‌دانید؟

طبیعتا ترجیح می‌دادم در لیگ کشور خودم باشم، تمرین خوب داشته باشم و بازیکنان خوبی هم باشند.  اگر لیگ ایران خوب بود با اینجا چه فرقی می‌کرد؟ تازه برای من خیلی هم بهتر بود. اما متاسفانه شرایط اخیرا برای پیشرفت مناسب نبود. الان هم توفیق اجباری شد تا به فرانسه بیایم. اینجا هم فکر نکنید خیلی متفاوت است. اینجا فقط بازیکنان خوب تمرین منظمی دارند. اگر ایران هم چنین شرایطی داشت خیلی خوب بود.

 

الان وضعیت تیم‌تان چطور است؟

تیم که خیلی خوب نبود. سال گذشته هشتم یا نهم شده بود. به همین خاطر امسال من را گرفتند و الان هم جایگاه خوبی داریم. بازی اول را بردیم و بازی دوم را هم به تیم اول، دوم واگذار کردیم. آنها از ما خیلی بهتر بودند. اگر خوب بازی کنیم و جزو پنج تیم اول باشیم، وارد چمپیونزلیگ اروپا می‌شویم.

 

آنجا مشکل زبان ندارید؟

متاسفانه اینجا انگلیسی خیلی بلد نیستند اما چندتا از هم‌تیمی‌هایم انگلیسی می‌دانند و بالاخره یک جوری ارتباط برقرار می‌کنیم.

 

نوشاد هم قرار بود بعد از شما لژیونر شود اما خبری نشد.

نوشاد احتمالا نیم‌فصل دوم راهی لیگ آلمان می‌شود.

 

راستی اهل فوتبال هم هستید؟ برنامه‌ای ندارید به استادیوم‌های فرانسه برای تماشای فوتبال سری بزنید؟

فعلا که وقت نشده اینجا به فکر فوتبال دیدن باشم. شاید اگر وقتش را پیدا کنم این کار را انجام بدهم. خیلی اهل فوتبال ایران نیستم اما چون رنگ آبی را دوست دارم استقلال را ترجیح می‌دهم. 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.