b_Newsرضا یزدانی انتظار داشت مهربانانه تر با او برخورد شود

محسن کاوه: مطرح کردن اعزام ناقص تیم های ملی کار درستی نبود!

تاریخ: 1397/07/25
زمان: 12: 48
نوع: گفتگو
محسن کاوه مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد درباره مسابقات جهانی و احتمال قهرمانی در این رقابت‌ها با «گل» صحبت کرد.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی آزاد کشورمان این روزها خود را برای حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ بوداپست آماده می کند و قرار است تا از هفته آینده در این مسابقات به میدان برود. این در حالی است که این تیم، سال گذشته در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ پاریس یک تیم ناکام بود و با تک مدال طلای حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم در رده غیر منتظره نهم قرار گرفت. با این حال، قهرمانی در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، این امید را به وجود آورده تا آزاد کاران در بوداپست، جایگاه خوبی را به دست آوردند. این موضوع باعث شد تا به سراغ محسن کاوه مربی سابق تیم ملی برویم و نظرات وی را جویا شویم. هر چند که کاوه در گفت‌وگویی که با گل داشت، ترجیح داد تا اظهار نظرهای آرامی انجام دهد تا به قول خودش، تیم ملی به حاشیه نرود!

 

درباره شرایط تیم ملی در آستانه مسابقات جهانی چه نظری دارید؟

من در ابتدا برای تیم ملی در این مسابقات آرزوی موفقیت می کنم. بچه های ما این را باید بدانند و حتی یک کشتی گیر مانند محمد باقر یخکشی که برای اولین بار است تیم ملی را همراهی می کند، بداند که همه دنیا روی نماینده ایران حساب ویژه ای باز می کنند و امیدوارم که بچه ها بتوانند از کیان کشتی کشورمان دفاع کنند. درست است که تعدادی از ملی پوشان ما مثل اوزان ۶۵ و ۷۰ جوان هستند اما آنها هم می توانند خوب کشتی بگیرند و امیدوارم در کل تیم به موفقیت برسد.

 

فکر می کنید ناکامی مسابقات سال گذشته جبران شود؟

من می گویم که این عنوان نهمی مشترک ما در این مسابقات، یک اتفاق بود و در بدترین شرایط هم، هر تیمی از کشور ما اعزام شود، باید بین پنج تیم برتر دنیا قرار بگیرد و احساسم این است که تیم ملی امسال نتیجه بهتری خواهد گرفت.

 

در ۹۷ کیلوگرم ما در بازی های آسیایی، علیرضا کریمی را داشتیم که به مدال طلا رسید و حالا او به ۹۲ کیلوگرم برگشته است. موافق برگشت او به وزن سابقش بودید؟

در بحث چیدمان تیمی یا انتخابی ها امسال حرف و حدیث های زیادی به وجود آمد. حالا هم چون در آستانه اعزام تیم هستیم، ممکن است یک سری از دوستان بگویند که این ها دنبال حاشیه سازی هستند و من فکر می کنم الان فقط دعا کنیم که تیم ملی به موفقیت برسد و از آن حمایت کنیم.

 

درباره همین حرف و حدیث های به وجود آمده که گفتید، رضا یزدانی مصاحبه تند و تیزی علیه رسول خادم انجام داد و گفت فکر می کنم او از قیافه من خوشش نمی آید. درباره حرف های یزدانی چه نظری دارید؟

درباره رضا یزدانی باید گفت که او دو سالی از صحنه مسابقات جهانی دور بود و آسیب دیدگی داشت و من فکر می کنم که درد دل رضا این بوده که پس از این آسیب دیدگی باید نگاه مهربانانه تری یا در شان رضا یزدانی که چند سال عضو تیم ملی و قهرمان جهان بوده است. اتفاقا من صحبت های رضا را خواندم. بخشی از حرف های او این بود که گویا با آقای خادم تماسی داشته اند و گویا ایشان قرار بوده هماهنگ کنند که به نوعی این تماس یا دیدار ایشان برقرار نشده است.

 

مثل اینکه خیلی دوست داشت در بازی های آسیایی به روی تشک برود و چهارمین طلایش را هم بگیرد.

به هر حال، این چیزها دیگر گذشته است و من خواهشم از رضا یزدانی و دیگر دوستان این است که حالا که تیم ملی در آستانه اعزام به مسابقات جهانی است، وارد حاشیه نشوند و اگر درد دلی هم هست، بعد از مسابقات جهانی انجام دهند.

 

یکی دیگر از مسائل مطرح شده، بحث ناقص اعزام شدن تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی به مسابقات جهانی به خاطر مشکلات مالی فدراسیون بود که گویا حل شد.

من فکر می کنم وارد شدن به این بحث اصلا درست نبود. چرا که در چند ماه گذشته تیم های نوجوانان و جوانان ما به صورت کامل در مسابقات جهانی شرکت کرده بودند و رفتند و آمدند و هیچ اتفاق خاصی هم نیفتاد. تیم های بزرگسالان که گل خوش بوی کشتی ما هستند و فکر نمی کنم که این اتفاق می افتاد. شاید ما می خواستیم راه را کج کنیم!  ای کاش اصلا به این بحث ورود نمی کردیم که شاید یک کشتی گیر با خودش بگوید، من را نمی برند، فلانی را می برند. شاید این موضوع به روحیه آنها لطمه می زد اما همیشه شاهد بوده ایم که تیم های ما به صورت کامل اعزام شده اند.

 

از تیم تان بیمه رازی چه خبر؟

ما یک اردوی یک هفته ای داشتیم و انشاءا... از هفته آینده یک اردوی دیگر برگزار می کنیم تا نیمه نهایی و فینال.

 

شانس قهرمانی در لیگ دارید؟

بله و اصلا هدف ما این هست که قهرمان شویم ولی باید کار و تلاش کنیم تا به موفقیت برسیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.