b_Newsمک برود، یک مدال المپیک پریده/ با پیغام و پسغام می‌گویند باید با مربی داخلی کار کنی

احسان حدادی : همه چیز روی هواست و فدراسیون جوابم را نمی‌دهد!

تاریخ: 1397/07/25
زمان: 12: 50
نوع: گفتگو
احسان حدادی نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن با روند بی توجهی که در قبالش صورت گرفته چندان از افتادن به دردسر بی پایان دور نیست.

هدیه خطیبی/ صدمات جبران ناپذیر افراد اشتباهی در پست های ورزشی اغلب وقتی خودشان را نشان می دهند که کار از کار گذشته و فرصت جبران نیست. در این بین سرمایه های گرانقدر ورزش که سال ها سختی کشیدند و هزینه صرفشان شده خیلی راحت رو به تباهی می روند.

امیدواریم این اتفاق برای احسان حدادی نیافتد اما او با روند بی توجهی که در قبالش صورت گرفته چندان از افتادن به دردسر بی پایان دور نیست. نایب قهرمان المپیک لندن و پر افتخار ترین ورزشکار بازی های آسیایی در آستانه از دست دادن مربی درجه یک خود قرار دارد و روزهای طلایی آماده سازی را یکی پس از دیگری از دست می دهد.

خواسته حدادی از لابه لای صحبت هایش کاملا مشخص است و او چیز خیلی بیشتری از تمدید قرار داد با مک ویلکنیز مربی آمریکایی اش و آغاز اردوها نمی خواهد.

 

از مک ویلکنیز مربی آمریکایی تان خبرهای خوبی شنیده نمی شود، البته به هر حال صبر او هم برای تمدید قرارداد حدی دارد.

بله درست است.مک فعلا در چین حضور دارد.ما دو ماه قبل از بازی های آسیایی درخواست تمدید قرارداد او را دادیم و هیچ جوابی از فدراسیون نگرفتیم.دوباره ده روز پیش به فدراسیون نامه دادم و تمام درخواست هایم را مطرح کردم و می خواستم که تلکیفم را روشن کنند اما تا همین حالا که با شما حرف می زنم، هیچ جوابی نگرفتم.این روزها من بلاتکلیف هستم و مک در حال مذاکره با چینی ها.

 

اگر مک با چین قرار ببندد شما برای المپیک به دردسر بزرگی می افتید.

خیلی واضح و روشن بگویم که اگر مک برود، یک مدال المپیک ورزش ایران می پرد.

 

حرف فدراسیون در این رابطه چیست ؟

حرفی که با من نمی زنند.فقط به نحو جالبی پیغام و پسغام می دهند.گفته اند که باید با مربی و فیزتراپ داخلی کار کنم.

 

برای احسان حدادی با این رکوردها و جایگاه جهانی که دارد، این موضوع امکان پذیر است ؟

نمی دانم کارشناس های ورزش جواب بدهند.

 

تا به حال سازمان تیم های ملی نخواسته تا با شما جلسه بگذارد ؟

ببینید من تمام درخواست هایم را دادم باید یک سری موارد انجام شود تا جلسه تشکیل شود وگرنه آنقدر در جلسه مطالب فرعی برای چک و چانه زدن پیش می آید که اصل موضوع فراموش می شود و یا اصلا وقت به آن نمی رسد.مثلا می خواهند بگویند جای فلان مقدار سکه بیا اینقدر پول بگیر.تجربه ثابت کرده باید قبل از چنین جلساتی مطالباتت را بگیری که فقط در جلسه درباره موضوعات اصلی مثل زمان و مکان اردو یا قرارداد مربی صحبت شود.متاسفانه مسائل پیش پا افتاده زیادی روی زمین باقی مانده که اگر به جلسه بروم قطعا تمام انرژی و وقت صرف آنها خواهد شد.

 

با این حساب در حال از دست دادن روزها هستی ؟

فعلا با حسین آقا توکلی کار می کنم، برای او هم به فدراسیون درخواست دادم تا المپیک کنارم باشند چرا که ایشان سال گذشته کمک  زیادی به من کردند.

 

قرار بود در کمپ کیش میزبان رقبای خارجی باشی، این موضوع هم بلاتکلیف مانده ؟

بله چون باید  تکلیف آقای مک چه می شود.یک وقت هایی مدیران ورزش کارهای اشتباهی می کنند که تا مدت ها اثرش باقی می ماند.کاش تمام مدیران وزیر ورزش یا رییس کمیته ملی المپیک را الگوی خودشان قرار می دادند چرا که آقای سلطانی فر یا صالحی امیری واقعا حرف من را درک می کنند و می دانند که راست می گویم.اما اینجا از دوماه قبل از بازی های آسیایی جواب سرمربی را ندادند.مک مربی کوچکی نیست، او بزرگ ترین مربی دنیا در پرتاب دیسک است.با حضور این مربی من دوباره به رکوردهای شخصی ام نزدیک شدم اما حالا همه چیز روی هوا است و مک در چین.چینی ها با این همه مدال در المپیک از این یک مورد هم نمی گذرند و اگر قرارداد ببندند سفت و محکم عمل می کنند.به طور مثل یک وقت می بینیم مک را برای شش سال مال خود می کنند.

 

فکر می کنی چرا فدراسیون این موضوع را جدی نمی گیرد ؟

نمی دانم ! واقعا نمی دانم ! به خدا مردم توقع دارند، مدال المپیک مهم است مخصوصا حالا که رکوردهای من اینقدر خوب شده و شرایطم در دایموند لیگ ها مشخص است.برای اینکه دو ماه حقوق اضافی به مربی ندهند وارد مذاکره نمی شوند و همه چیز روی هوا مانده است.

 

چند روز پیش دوباره به عشق دوم ات بعد از پرتاب دیسک، یعنی دروازه بانی سری زده بودی.

بله فوتبال بازی کردیم با دوستان.حسین آقا فیلیمی از من دارد که در آن چنان شیرجه می زنم و توپ را در دروازه می گیرم که هر کس می بینند می گوید بابا تو یک پا دروازه بان حرفه ای هستی !

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.