b_Newsامیدوارم اولین نفری باشم که می تواند باروس را شکست دهد

مصطفی حسین خانی: دیدار با پرویز پرستویی خیلی به ما روحیه داد

تاریخ: 1397/07/27
زمان: 13: 06
نوع: گفتگو
مصطفی حسین خانی ملی پوش وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد می‌خواهد اولین کسی باشد که می‌تواند باروس را شکست بدهد.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در حالی امروز به بوداپست می رود تا در مسابقات جهانی 2018 پاریس شرکت کند که روز سه شنبه یک مهمان ویژه داشت و پرویز پرستویی بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون به خانه کشتی عبدا... موحد آمده بود تا با مربیان و ملی پوشان کشتی آزاد و فرنگی دیدار کند. این موضوع بهانه ای شد تا به سراغ مصطفی حسین خانی ملی پوش وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد برویم تا هم در خصوص دیدار با پرستویی و هم شرایط تیم ملی با وی صحبت کنیم.

 

از حضور پرویز پرستویی در خانه کشتی برای مان بگو.

من آقای پرستویی را خیلی دوست دارم. قبلا هم یک بار ایشان را دیده بودم اما این بار باز هم سعادتی شد تا ایشان را ملاقات کنم. آقای پرستویی یکی از شخصیت های بزرگ سینمای ایران است که از حاشیه ها دوری می کند و همیشه نقش آفرینی های بسیار خوبی دارد. از این که افتخار دادند و پیش ما ملی پوشان آمدند و قبل از مسابقات جهانی با بچه ها حرف زدند و به ما روحیه دادند، خیلی خوشحال شدیم.

 

پرستویی چه صحبت هایی را با شما مطرح کرد؟

ایشان به این موضوع اشاره داشت که عاشق کشتی و کشتی گیران است. گفت پای تلویزیون مسابقات ما را دنبال می کند و با پیروزی مان خوشحال و با شکست مان ناراحت می شود. آقای پرستویی این خاطره را تعریف کرد که در روز تشییع جنازه جهان پهلوان تختی از شوش تا ابن بابویه را پیاده رفته است. در کل ایشان خیلی شخصیت خاصی هستند و من به آقای پرستویی ارادت دارم.

 

از میان فیلم های پرستویی به کدام شان علاقه داری؟

من نقش شان را در سریال زیر تیغ و آشپزباشی را خیلی دوست دارم. ضمن این که فیلم آژانس شیشه ای هم از فیلم های ماندگارشان است.

 

پرستویی در حالی به کشتی علاقه دارد که یکی از اسطوره های سینمای ایران یعنی زنده یاد محمد علی فردین هم یک کشتی گیر بزرگ و عنوان دار جهانی بوده است.

بله همین طور است. زنده یاد فردین یکی از کشتی گیران مطرح بود که متاسفانه دیگر در بین ما نیست اما یادشان همیشه در قلب مردم ایران زنده است و فیلم های شان هم که به یادگار مانده است.

 

البته در بین کشتی گیران سالهای اخیر،علیرضا حیدری هم فیلم بازی کرد که چند وقت پیش اکران شد.

بله علی آقای حیدری هم پیشکسوت و بزرگ ما هستند و یک فیلم هم بازی کردند که جالب بود و امیدوارم که سلامت باشند.

 

به خودت پیشنهاد بازی در فیلم نشده؟

(می خندد) نه ما فعلا سرگرم تمرین و مسابقه دادن در تیم ملی هستیم.

 

شرایط تیم ملی در آستانه مسابقات جهانی به چه صورت است؟

شرایط تیم ملی که خدا را شکر خیلی خوب است و ان شاء ا... با توکل بر خدا امیدوارم که نتایج خوبی به دست آوریم و در بوداپست بتوانیم دل مردم را شاد کنیم.

 

فکر می کنی ناکامی دوره قبل مسابقات جهانی 2017 پاریس جبران شود؟

بله به امید خدا نتیجه می گیریم. بچه ها در این مدت تمرینات خوب و سنگینی را پشت سر گذاشته اند و آسیب دیدگی جدی هم وجود ندارد و می رویم که به امید خدا نتایج خوبی را کسب کنیم.

 

البته در این مدت بحث اعزام ناقص تیم ملی، خیلی ها را نگران کرده بود!

بله متاسفانه مشکلات مالی کار فدراسیون را سخت کرده است و ما هم از این موضوع ناراحت بودیم اما خدا را شکر مثل این که ارز ثانویه رسید و تیم به صورت کامل به مسابقات جهانی خواهد رفت.

 

با حسن رحیمی که صحبت می کردیم به تو اشاره داشت که در مسابقات جهانی قبل بدشانسی آوردی و با یک امتیاز کمتر نسبت به حریف ژاپنی دست ات به مدال نرسید. امیدوار هستی در این دوره به موفقیت برسی.

بله همین طور است. من یک مقداری با بدشانسی مواجه شدم ولی همیشه سعی و تلاشم را می کنم تا بهترین کشتی هایم را بگیرم و امیدوارم که در مسابقات جهانی هم روزم باشد و بتوانم دل مردم را شاد کنم.

 

در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا از حریفت پیش بودی اما به او باختی. در این باره هم فکری کرده ای؟

بله در این مدت خیلی کار کرده ام و مربیان هم نکات مختلف را یادآور شده اند و امیدوارم که این بار بتوانم دست پر از مسابقات جهانی بازگردم.

 

درباره رقابت احتمالی با جردن باروس چه نظری داری؟

من قبلا هم درباره باروس حرف زده ام. او کشتی گیر خیلی بزرگی است که تاکنون همه کشتی گیران ایرانی را شکست داده ولی امیدوارم اولین نفری باشم که می تواند باروس را شکست دهد.