b_Newsاگر بچه ها ببرند یا نتیجه نگیرند، مردم در خیابان یقه ما را می گیرند

صادق گودرزی: اگر الان جردن باروس را شکست دهیم، خیلی نباید ذوق کنیم!

تاریخ: 1397/07/28
زمان: 13: 31
نوع: گفتگو
صادق گودرزی ملی پوش سابق کشتی آزاد درباره مسابقات جهانی که امروز آغاز شده است، با «گل» گفتگو کرد.

حامد جیرودی/صادق گودرزی ملی پوش سابق کشتی آزاد ایران و نایب قهرمان المپیک 2012 لندن که پیش از این در کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان حضور داشت، درباره مسابقات جهانی که امروز آغاز می شود، با «گل» گفتگو کرد.

 

فکر می کنی تیم ملی در مسابقات جهانی 2018 بوداپست بتواند ناکامی سال گذشته را جبران کند؟

من فکر می کنم که شرایط ما نسبت به سال گذشته بهتر شده است. هم از لحاظ آمادگی جسمانی و هم از لحاظ روحی و روانی. حضور آقای رسول خادم در کنار تیم قوت قلب است. در مورد تیم ملی من باید به این نکته اشاره کنم که تیم ما بعد از رفتن نفراتی مانند مهدی تقوی و رضا یزدانی دچار پوست اندازی شده و جوانان دیگری جایگزین آنها شده اند. من همیشه گفته ام که ورزش هم دیمی است و وضعیت استاندارد نداریم. یکی از بابل می آید و یکی دیگر از ملایر. اگر بخواهیم حرفه ای کار کنیم، ضعف ها پوشانده می شود اما ما دیمی کار می کنیم. به این ترتیب 10 سال خوبیم و چند سال نه! یک زمانی در دهه 90 میلادی کشتی گیرانی مانند اکبر فلاح و رسول خادم و بقیه آمدند اما در سالهای 2005 و6 افت کردیم. از سال 2009 به بعد به نسل ما اعتماد شد و جوان هایی مثل مهدی تقوی درخشیدند. در ادامه نفراتی مانند حسن رحیمی 19 ساله به تیم اضافه شدند و حالا هم کشتی گیرانی مانند امیرحسین مقصودی و مجتبی گلیج هستند که باعث شده ترکیبی از جوان ها و با تجربه ها را داشته باشیم. البته ما در کشتی، خیلی نباید نتیجه گرا باشیم و باید آینده نگری هم انجام دهیم.

 

رضا یزدانی که از او اسم بردی، گفته خادم از قیافه من خوشش نمی آید. آیا واقعا این طور است؟

من رضا را می شناسم. او پسر خوبی است و این صحبت را هم احساسی انجام داده و شاید در انعکاس صحبت او هم شیطنتی صورت گرفته باشد. ما همه از یک خانواده ایم و دلمان می سوزد.

 

حالا فکر می کنی که او بتواند به تیم ملی برگردد؟

رضا در این چند هفته لیگ، کشتی های خوبی را گرفته است. او قهرمان برزگی است و اگر مشاوره های خوبی هم داشته باشد که فکر می کنم دارد، خودش می تواند بهترین تصمیم را بگیرد که می تواند با تمام توان به تیم ملی برگردد یا نه.

 

درباره نبرد احتمالی مصطفی حسین خانی با جردن باروس در 74 کیلوگرم چه نظری داری؟

من امیدوارم که مصطفی در صورت کشتی با او بتواند شکست اش دهد اما این را هم بگویم اگر الان هم جردن را شکست دهیم، خیلی نباید ذوق کنیم. او 31 سالش است و چند تا بچه دارد و الان بهترین زمان برای بردن اوست.

 

خود باروس که قبل از بازی های آسیایی، حسن یزدانی را به کشتی دعوت کرده بود که یزدانی قبول نکرد و گفت وزن مان به هم نمی خورد.

اگر با حسن کشتی می گرفت که حسن او را می کشت و دست و پایش را به هم می بافت!

 

این مشکل اعزام ناقص تیم هم هم خوشختانه حل شد.

بله خدا را شکر این مشکل حل شد. هم آقای خادم و هم وزارت ورزش دنبال کار بودند و حالا هم باید همه دعا کنیم که تیم ملی نتیجه بگیرد. به هر حال، همه از کشتی توقع قهرمانی دارند و حیف بود که تیم ناقص می رفت. الان تیم ببرد، همه به ما هم تبریک می گویند و اگر بچه ها نتیجه نگیرند، مردم باز هم در خیابان یقه ما را می گیرند و این نشان می دهد که کشتی در بین مردم چه جایگاهی دارد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.