b_Newsحسن یزدانی باز هم به تیلور باخت

شوک بزرگ!

تاریخ: 1397/07/29
زمان: 11: 31
نوع: گزارش
حسن یزدانی آزادکار ایران در حالی که می‌خواست در فینال مسابقات جهانی انتقامش را از تیلور آمریکایی بگیرد، در اولین گام به او خورد و بار دیگر شکست را پذیرفت.

حامد جیرودی/ هرگاه نام حسن یزدانی به میان می‌آید، همه به یاد قهرمانی ها و مدال های طلایی می‌افتند که او در مسابقات مختلف کسب کرده است. مدال طلای المپیک 2016 ریو، مدال طلای مسابقات جهانی 2017 پاریس، مدال طلای قهرمانی آسیا 2018 بیشکک و مدال طلای بازی های آسیایی 2018 جاکارتا.

اصلا حسن را بدون طلا نمی توان تصور کرد اما کشتی قائده و قانون خودش را دارد.یک ورزش بی رکورد که اصلا نمی توان آینده یک کشتی گیر را در  آن تشخیص داد. اتفاقی که حالا و در مسابقات جهانی 2018 بوداپست برای پر امیدترین ملی پوش کشتی آزاد ایران رخ داد و او شکست ناباورانه ای را متحمل شد.

در آغاز این رقابت ها که از ظهر روز گذشته آغاز شد، حسن یزدانی نماینده وزن 86 کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک در نخستین مبارزه خود و در دیداری حساس و سرنوشت ساز برابر دیوید تیلور از آمریکا با نتیجه 11 بر 6 ناباورانه شکست خورد. نابغه کشتی ایران در حالی این شکست را تجربه کرد که به وضوح مشخص بود تیلور از آمادگی بدنی بالاتری برخوردار بود و با اتکا به همین آمادگی موفق شد در تایم دوم از خستگی یزدانی استفاده و بارها با زیرگیری از وی، یزدانی را در خاک بنشاند و پیروز این مبارزه حساس شود.

 

خسته در خاک تیلور

یزدانی این مبارزه را هجومی آغاز کرد و موفق شد تایم نخست را شش بر دو به پایان برساند اما با آغاز سه دقیقه دوم تیلور با گرفتن مچ پای یزدانی موفق به خاک یزدانی شد و کشتی شش بر چهار به سود یزدانی شد. تیلور که با جنگندگی و آمادگی بدنی بالا به کار ادامه می‌داد موفق شد یزدانی را که نشانه‌های خستگی در وی پدیدار شده بود را بار دیگر در خاک بنشاند و نتیجه را به تساوی بکشاند. تیلور باز هم به حمله‌های خود ادامه داد و یزدانی را در خاک نشاند تا هشت بر شش جلو بیفتد. وی در ادامه نیز یک امتیاز دیگر گرفت تا 9 بر 6 جلو بیفتد. تیلور باز هم یزدانی خسته را در خاک خود نشاند تا به برتری 11 بر شش برسد.

این کشتی گیر 27 ساله آمریکایی که هنوز مدال جهانی شاخصی به دست نیاورده، در در شرایطی در این مسابقه به پیروزی رسید که دو سال قبل و در جریان رقابت های جام جهانی کرمانشاه هم برابر یزدانی با ضربه فنی به برتری رسیده بود و تنها شکست یزدانی را طی این 2 سال به وی تحمیل کرده بود. آن باخت در حالی ثبت شد که یزدانی تازه از 74 کیلو به 86 کیلوگرم آمده بود و سرماخوردگی هم باعث شده بود او توانایی لازم برای کشتی فینال با تیلور را نداشته باشد اما با توجه به آمادگی بالای یزدانی در دو سال اخیر، به نظر می‌رسید که او رقیب سرسختی نداشته باشد و امید اصلی کسب مدال طلا در مسابقات مختلف به شمار می‌رفت اما او این بار هم به تیلور باخت تا شوک بزرگی به تیم ملی کشتی آزاد که با مشکلات فراوان برای گرفتن ارز ثانویه و احتمال ناقص اعزام شدن تیم مواجه شده بود، وارد شود و حالا باید دید این باخت بزرگ چقدر بر روی عملکرد سایر نفرات تیم تاثیر می‌گذارد.

 

ناجی ناکام

یزدانی سال گذشته که تیم ملی در مسابقات جهانی ناکام شد، تنها مدال و تنها طلای تیم ملی را به ارمغان آورد. البته در این مدت، تیلور بارها در صفحات مجازی برابر یزدانی کری‌خوانی کرد و بر روی تشک کشتی نیز توانست به پیروزی برسد.

یزدانی برای اینکه در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش می‌کرد باید منتظر صعود تیلور به فینال می‌ماند و در غیر این صورت از دور رقابت‌ها کنار می‌رفت. البته این پایان کار برای این ستاره بزرگ و جوان کشتی آزاد ایران نیست و او حالا باید دوباره تلاش کند تا از مدال طلای خود در المپیک 2020 توکیو دفاع کند. رده بندی و فینال وزن یزدانی امروز یکشنبه برگزار می‌شود.