b_Newsمی‌خواهم 8 ماه دیگر برای سهمیه المپیک تلاش کنم/ اختصاص قسمتی از استادیوم به بانوان، هیچ مشکلی ندارد

احسان روزبهانی: از برنز حسن یزدانی ناراحت شدم اما او همیشه قهرمان است

تاریخ: 1397/08/01
زمان: 13: 06
نوع: گفتگو
احسان روزبهانی بوکسور ایران چند وقتی بود که راه آلمان را در پیش گرفت و حتی با تیمی هم قرارداد بست اما بازگشت او به ایران و عمل گردنش فعلا او را در کشور نگه داشته است.

نگار رشیدی/ احسان روزبهانی بوکسور ایران چند وقتی بود که راه آلمان را در پیش گرفت و حتی با تیمی هم قرارداد بست اما بازگشت او به ایران و عمل گردنش فعلا او را در کشور نگه داشته است. روزبهانی که بعد از المپیک در هیچ میدانی وارد رینگ نشده دو ماه دیگر تا پایان دوره نقاهتش زمان دارد. برنامه بوکسور سنگین وزن ایران فعلا حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک است که هشت ماه دیگر برگزار می‌شود.

او که بعد از مدت‌ها در برنامه ورزشگاه مشاهده شد، کمی پرونده گذشته را باز کرد و اشاره‌ کوچکی داشت به شکایتش از فدراسیون سابق. اما فعلا ترجیح می‌دهد وارد جزئیات نباشد و گذشته‌ها را همان جا بگذارد. روزبهانی همچنین با اینکه چندان فوتبالی نیست و تنها یک بار پایش به استادیوم باز شده، موافق صددرصد حضور بانوان در ورزشگاه‌هاست.

 

این روزها حتما همچنان مشغول گذراندن دوره نقاهت هستید.

بله همینطور است. من از هفته سوم تمرینات هوازی و بدنسازی را آغاز کردم ولی هنوز سراغ تمرین بوکس نرفته‌ام. دکتر دوره درمان سه ماهه را برای من در نظر گرفته بود، ولی من خودم می‌خواهم چهار ماه استراحت کنم تا با بهبودی کامل و خیال راحت کارم را شروع کنم.

 

بعد از مدت‌ها احسان روزبهانی در یک برنامه تلویزیونی دیده شد که البته جنجالی هم بود.

دم‌شان گرم بعد از دو سال من را دعوت کردند. در این مدت رسانه‌ها من فراموش کردند. من تازه حرفی نزدم. خیلی حرف‌ها برای گفتن داشتم اما برخی از دوستان و آقای احدی نگذاشتند آنها را بگویم. وقتی هم درباره گذشته از من سوال پرسیدند گفتم فدراسیون سابق تمام شد و رفت و نگذاشتند من مدالم را بگیرم. ناطق خودش آدم خوبی بود و حرف‌های من بیشتر درد دل بود. هرچند من حرف زیاد دارم اما به وقتش مطرح می‌کنم.

 

شما جزو حامیان حسین ثوری بودید. در این مدت عملکرد او را چطور دیدید؟

فدراسیون جدید هفت‌،هشت ماه است روی کار آمده و هنوز به زمان نیاز دارد تا جا بیفتد.

 

در چند وقت اخیر برخی حواشی مدیریتی هم برای او پیش آمد.

این حواشی در همه زمینه‌ها و برای همه رشته‌ها پیش می‌آید. ثوری دارد کارش را خوب پیش می‌برد و باید به او زمان بدهیم. انتظارات از بوکس بالاست و هشت ماه برای بررسی عملکرد زمان زیادی نیست.

 

شما گفتید با تیم هامبورگ آلمان قرارداد بسته‌اید اما هنوز پاسخی به آنها ندادید. خودشان هم دنبال شما نگشته‌اند؟

بله من هنوز پاسخی به تیم ندادم. چون به محض اینکه برگردم باید بوکس کنم و من هنوز دوران نقاهتم مانده. آنها هم سراغ من را گرفته‌اند و به رابطی که بین ماست پیام می‌دهند. اما فعلا داریم زمان می‌خریم تا ببینیم چه می‌شود. اگر من را بخواهند برمی‌گردم.

 

این بلاتکلیفی برای شما سخت نیست؟

چرا خیلی هم سخت است. من خیلی وقت است بلاتکلیفم اما ان‌شاءا... برنامه دارم هشت ماه دیگر در مسابقات جهانی که سهمیه المپیک دارد شرکت و برای کسب سهمیه تلاش کنم.

 

برای این مسابقه اردو و رقابت تدارکاتی در نظر ندارید؟

فعلا که نه. در حال حاضر تمام تمرکزم روی گردنم است و فکر نمی‌کنم تا آن زمان مسابقه بدهم. می‌خواهم با اکبر احدی در این مدت تمریناتم را دنبال کنم.

 

خیلی فوتبالی نیستید اما می‌خواهیم نظرتان را درباره بازی فردا (امروز) پرسپولیس و السد بدانیم.

بله من زیاد اهل فوتبال نیستم اما هم با پرسپولیسی‌ها و هم استقلالی‌ها دوستم و هیچ جا طرفداری‌ام از تیم خاصی را اعلام نکردم. پرسپولیس هم امروز نه برای باشگاه بلکه برای ایران بازی می‌کند و امیدوارم با کسب پیروزی به فینال رقابت‌ها برسد.

 

قصد ندارید برای این مسابقه به استادیوم بروید؟

من در این همه سال فقط یک بار به استادیوم رفتم آن هم برای بازی دوستانه تیم ملی ایران با آلمان بود. برای این دیدار هم فکر نمی‌کنم به ورزشگاه بروم.

 

نظرتان درباره ورود بانوان به استادیوم‌ها چیست؟ موافق حضور آنها هستید؟

صددرصد موافقم. چرا بانوان ما نتوانند به استادیوم بروند؟ هرچند مثل اینکه بالاخره پای‌شان باز شده و برای بازی دوستانه ایران به استادیوم رفتند. خیلی از خانم‌ها به فوتبال علاقه دارند و دوست دارند بازی تیم‌های مورد علاقه‌شان را از نزدیک ببینند. مگر آنها چه فرقی دارند؟

 

البته آن یک بار هم بانوان به صورت گزینشی به آزادی رفتند.

امیدوارم این اتفاق از حالت گزینشی دربیاید و درها به روی بانوان باز شود و در هر مسابقه‌ای که می‌خواهند بتوانند حاضر باشند.

 

مسوولان معتقدند بستر لازم برای حضور بانوان مهیا نیست.

هنوز این فرهنگ در کشور جا نیفتاده و امیدوارم زودتر این اتفاق بیفتد. هرچند فکر می‌کنم هیچ مشکلی به وجود نیاید اگر قسمتی از ورزشگاه به خانم‌ها اختصاص پیدا کند.

 

کمی هم درباره کشتی صحبت کنیم. مسابقات جهانی کشتی آزاد را دنبال کردید.

بله بچه‌ها دو برنز به دست آوردند. من سطح این مسابقات را بسیار بالا دیدم و هر کسی که روی تشک می‌آمد خوب بود. حسن یزدانی هم همیشه قهرمان است و با یک باخت ذره‌ای از ارزش‌هایش کم نمی‌شود. یزدانی الگوی بسیاری از جوان‌های کشور است و به شخصه هم او را خیلی دوست دارم. البته او به تازگی هم از بازی‌های آسیایی برگشته و شاید بدنش خسته بود و نکشید. در این رابطه خیلی نمی‌توانم نظر بدهم اما راستش از برنز او ناراحت شدم چون ما همیشه عادت داشتیم از حسن یزدانی طلا ببینیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.