b_Newsپاسخ شدیداللحن کاپیتان تیم ملی به احمد ضیایی

پاک‌ ‌سازی کامل پیش از وداع با والیبال

تاریخ: 1397/08/02
زمان: 12: 22
نوع: گزارش
امیر خوش‌خبر سرپرست تیم ملی والیبال، آخرین بازمانده از فدراسیون والیبال داورزنی هم کنار گذاشته شد و سعید معروف واکنش تندی به این اتفاق داشت.

فرزاد کفیلی/ امیر خوش‌خبر سرپرست تیم ملی والیبال، آخرین بازمانده از فدراسیون والیبال داورزنی هم کنار گذاشته شد؛‌ خوش‌خبر پرسابقه‌ترین سرپرست تیم ملی والیبال بعد از حدود ۱۲ سال به محل اصلی خدمتش در وزارت ورزش برگشت. فدراسیون والیبال می‌گوید ماموریت خوش‌خبر در فدراسیون والیبال تمام شد و او به وزارتخانه باز می‌گردد. به طور معمول در یک دهه اخیر ماموریت خوش‌خبر در تیم ملی تمدید می‌شد اما کنار رفتن او تصمیمی بود که احمد ضیایی رییس بازنشسته فدراسیون پیش از کنار رفتن خودش از صندلی داغ ریاست گرفت.

خوش‌خبر تنها بازمانده فدراسیون محمدرضا داورزنی بود؛ ‌فدراسیونی که به نداشتن شفافیت و روابط متهم می‌شد و اکنون یک سال از ریاست ضیایی نگذشته، تمام مدیران قبلی کنار گذاشته شده‌اند. اما آیا تغییرات انجام شده از سوی ضیایی تغییرات مثمرثمری بوده است؟ در اکثر موارد پاسخ منفی است. او نیروهای بی‌تجربه‌ای را بر اساس روابط و یا با هدف جذب آرای هیات‌های والیبال در بخش‌های مختلف به کار گرفت که اکثرا توانایی لازم برای اداره امور را ندارند.

تغییر خوش‌خبر آخرین تیر در آخرین روزهای حضور ضیایی در فدراسیون والیبال بود. آخرین پاکسازی فدراسیون قبل؛ آخرین نیروی وفادار به داورزنی در حالی که ضیایی خود با حمایت داورزنی به ریاست فدراسیون رسیده بود.

کنار گذاشتن سرپرست تیم ملی خیلی دور از انتظار نبود اما آن‌چه موضوع را پیچیده‌تر کرده، پست اینستاگرامی سعید معروف کاپیتان تیم ملی بود. معروف از هزاران کیلومتر دورتر در ایتالیا با ادبیاتی تند برای احمد ضیایی همشهری‌اش و رییس کنونی فدراسیون والیبال می‌نویسد:«وزارت محترم ورزش سریعا قانون بازنشسته‌ها رو اجرا کنه که این آقا فکر نکنه هر کاری دلش بخواد می‌تونه بکنه.»

معروف پیش از این در رژه المپیک ریو هم سخت پشت خوش‌خبر ایستاده بود و تقریبا همه اهالی والیبال از ارتباط نزدیک خوش‌خبر با بازیکنان آگاهند.

اکثر کارشناسان بر این‌که فدراسیون والیبال نیازمند تغییراتی در ارکان مختلف بود هم‌نظر بودند اما جایگزینی افرادی کم صلاحیت نشان داد انتخاب‌های ضیایی بیش از آن‌که جنبه کارشناسی داشته باشد بر اساس روابط و با اهداف خاص صورت گرفته است.

ضیایی تمام توان فدراسیون والیبال را برای حمایت از شهرش ارومیه به کار گرفت و حتی نایب‌رییسی فدراسیون را تقدیم رییس هیات والیبال آذربایجان غربی کرد؛ در لیگ سه سهمیه به ارومیه داد و تلاش کرد میزبانی‌های مختلف را به این شهر ببرد و در نهایت تصور نمی‌کرد که معروف بازیکن محبوب ارومیه‌ای اینطور روبه‌روی تصمیمات او بایستد.

ضیایی مهره‌ای که با حمایت داورزنی رییس فدراسیون والیبال شد، ‌این روزها آخرین نفس‌هایش را می‌کشد و احتمالا بعد از کنار گذاشته شدن از فدراسیون والیبال نامی از او در موفق‌ترین ورزش گروهی سال‌های اخیر ایران نخواهد بود.