b_Newsآقا کریم شوخی کرد که شماره 6 من را هم که گرفتی/ بیرانوند گفت جای تو بودم، هفتمین طلا را هم می‌گرفتم

شاهین ایزدیار: برانکو به من گفت بازی فینال را هم حتما بیا، قدمت خیر بوده

تاریخ: 1397/08/04
زمان: 13: 12
نوع: گفتگو
شاهین ایزدیار شناگر ملی‌پوش کشورمان یکی از تماشاگران ویژه دیدار پرسپولیس - السد بود که بعد از مسابقه سری به رختکن سرخپوشان زد.

حامد جیرودی/ پرسپولیس در حالی برابر السد قطر به تساوی یک _ یک رسید تا در مجموع با برتری برابر این تیم قطری به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند که رختکن سرخپوشان یک مهمان ویژه داشت. شاهین ایزدیار شناگر ملی‌پوش کشورمان که با کسب 6 مدال طلا و یک نقره در بازی‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتا، دست به خلق یک رکورد خارق‌العاده و تاریخی زد و به علاقه زیاد خود به پرسپولیس هم اشاره کرده بود، چند روز پیش در تمرینات این تیم حاضر شد و پیراهن شماره 6 را هم هدیه گرفت. او در بازی با السد هم در ورزشگاه آزادی حاضر شد تا بازی تیم محبوبش را از نزدیک تماشا کند و پس از راهیابی قرمزها به رختکن رفت تا در شادی سرخپوشان سهیم باشد. این موضوع باعث شد تا به سراغ ایزدیار برویم و او در گفتگویی که با «گل» داشت، صحبت‌های جالبی را در خصوص حال و هوای رختکن پرسپولیس مطرح کرد.

 

بازی را چطور دیدی؟

بازی که پر از استرس بود. من اصلا در مسابقات خودم هم این قدر دچار استرس نمی‌شوم. از دقیقه دو نیمه دوم هم که گل را زدند دیگر خیال‌مان راحت شد و بچه‌ها موقعیت‌های دیگر هم داشتند. در این نیمه بازی به نفع ما برگشته بود و بچه‌ها خیلی قشنگ بازی کردند و علیرضا بیرانوند هم که ترکاند و توانستیم به فینال صعود کنیم. حالا هم صددرصد در آسیا قهرمان می‌شویم و هیچ شکی در این موضوع وجود ندارد.

 

پس مطمئنی که پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شود؟

صددرصد. آقای برانکو هم از من دعوت کردند که بازی فینال را هم حتما بیا. قدمت خیر بوده است. من هم گفتم چشم.

 

ولی به نظر می‌رسد که پرسپولیس در فینال کار سختی در پیش داشته باشد.

من فکر می‌کنم که کار سخت پرسپولیس رسیدن به فینال بود و در بازی فینال کار راحت‌تری داشته باشند. البته راحت که نه ولی با غیرت و تعصبی که در بچه‌ها دیده‌ام، فکر می‌کنم که بتوانیم در فینال هم برنده شویم و به قهرمانی برسیم.

 

به نظرت جو ورزشگاه آزادی کار را برای السد سخت کرده بود؟

خیلی. من حالا خودم چون شناگرم زیاد در جو ورزشگاه نیستم ولی زیاد به ورزشگاه می‌روم. واقعا بازی در چنین ورزشگاه‌هایی برای تیم‌های حریف وقتی تماشاگران مخالف باشند سخت است. در این بازی واقعا وقتی تماشاگران تیم را تشویق می‌کردند، ورزشگاه آزادی می‌لرزید. واقعا امیدوارم برای بازی برگشت فینال هم هواداران بیایند و یار دوازدهم تیم باشند.

 

کمی از حال و هوای رختکن برای‌مان صحبت می‌کنی که چه حس و حالی وجود داشت؟

راستش خیلی خوب بود و خیلی بچه‌ها با هم صمیمی بودند. من اصلا فکر نمی‌کردم که چنین فضایی وجود داشته باشد. خیلی بچه‌های خاکی و خونگرمی بودند و داخل رختکن که رفتم، سلام و علیک و تبریک به بچه‌ها گفتم و با تک تک‌شان عکس گرفتیم. پیراهنم را هم که امضا کرده بودند، به من دادند و در کل خیلی شب خوبی بود.

 

با کدام‌یک از بازیکنان پرسپولیس بیشتر رفیق شدی؟

سیدجلال حسینی و آقا کریم باقری.

 

شماره 6 کریم باقری را هم که گرفته بودی؟

بله. اتفاقا به من گفت که شماره 6 من را هم که گرفتی. گفتم ما جسارت نمی‌کنیم. این شماره 6 به خاطر 6 تا طلا هست. (می‌خندد) امید عالیشاه هم خیلی به من تبریک گفت.

 

به بیرانوند بعد از آن سیوی که برابر ژاوی داشت، چه گفتی؟

گفتم دمت گرم، خسته نباشی. واقعا گل کاشتی. علی هم به من گفت من جای تو بودم، هفتمین طلا را هم می‌گرفتم تا سکه بیشتر بگیرم (می‌خندد).

 

خودت تاکی می‌خواهی استراحت کنی و برنامه‌ات برای شروع تمرینات چیست؟

(می‌خندد) من هنوز استراحتم شروع نشده ولی از 10 روز دیگر تمریناتم را شروع می‌کنم.

 

برای کدام مسابقات خودت را آماده می‌کنی؟

برای کسب ورودی پارالمپیک که در امارات برگزار می‌شود.

 

تو نمی‌توانی برای کسب سهمیه المپیک تلاش کنی؟

نه چون کسب رکوردهای ورودی المپیک خیلی سخت است.

 

گفتیم شاید مثل زهرا نعمتی که هم در المپیک مسابقه می‌دهد و هم در پارالمپیک، تو هم بتوانی این کار را انجام دهی؟

نه خانم نعمتی در تیروکمان هستند و این رشته هم دو تا دست می‌خواهد ولی در شنا اگر یک کف دست نباشد، خیلی فرق می‌کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.